PDA

View Full Version : تبدیل عکس به متن

tehro0n
سه شنبه 02 تیر 1394, 16:00 عصر
سلام،

یک captcha ساده که شامل حرف و عدد است را قراره به متن تبدیل کنم، منتها چیزهایی که تو اینترنت دیدم با تیره و روشنی عکس علامت @ و .. میذاشتن و شبیه عکس به صورت متن ساخته میشده که این را نمی خواستم
من حروجی مانند B266 می خوام

ممنون میشم اگه چنین کدی رو معرفی کنید

reza_alie
سه شنبه 02 تیر 1394, 18:28 عصر
سلام خدمت شما
بی زحمت به این سایت یک سری بزن این بنده خدا مثل این که ی کارایی رو انجام داده جالب بود
http://www.boyter.org/decoding-captchas/

tehro0n
دوشنبه 08 تیر 1394, 15:12 عصر
این بنده خدا با Python انجام میده که من با php می خواستم

us1234
دوشنبه 08 تیر 1394, 23:12 عصر
سلام،

یک captcha ساده که شامل حرف و عدد است را قراره به متن تبدیل کنم، منتها چیزهایی که تو اینترنت دیدم با تیره و روشنی عکس علامت @ و .. میذاشتن و شبیه عکس به صورت متن ساخته میشده که این را نمی خواستم
من حروجی مانند B266 می خوام

ممنون میشم اگه چنین کدی رو معرفی کنید

بدون اینکه نمونه تصویر را داشته باشید و مختصات دقیق قرار گیری حروف را داشته باشید کار خیلی خیلی سخت میشه تا جایی که به غیر ممکنه شبیه میشه .

ولی در هر حال این لینک را بررسی کن برای اون نمونه تصویر که خودش داره کار میکنه :

https://github.com/akarthik10/Captcha2Text

vahidqara
سه شنبه 09 تیر 1394, 16:56 عصر
کد امنیتی زیاد هست تو نت. کافیه شما جستجو کنید..
در ضمن متن تبدیل نمیشه به تصویر بلکه روی تصویر نوشته میشه که قابل خواندن برای اسپم ها نشه

reza_alie
سه شنبه 09 تیر 1394, 18:55 عصر
سلام دوست عزیز من این کدرو در یک انجمن دیدم

<!doctype html>
<html>
<head>
<title>ASCII Image</title>
</head>
<body>
<?php
function ascii_image($image) {
$result = '';
if(file_exists($_GET['image'])) {
if(substr($image, strrpos($image, '.')) == '.jpg') {
$img = imagecreatefromjpeg($image);
$result .= '<style type="text/css">'.PHP_EOL;
$result .= '.ascii_image {'.PHP_EOL;
$result .= 'font-family: Tahoma;'.PHP_EOL;
$result .= 'font-size: 1px;'.PHP_EOL;
$result .= 'line-height: 1px;'.PHP_EOL;
$result .= '}'.PHP_EOL;
$result .= '</style>'.PHP_EOL;
$iw = imagesx($img);
$ih = imagesy($img);
$result .= '<div class="ascii_image">'.PHP_EOL;
for($h = 0; $h < $ih; $h++) {
for($w = 0; $w < $iw; $w++) {
$rgb = imagecolorat($img, $w, $h);
$r = ($rgb >> 16) & 0xFF;
$g = ($rgb >> 8) & 0xFF;
$b = ($rgb >> 0) & 0xFF;
$result .= '<span style="color: rgb('.$r.','.$g.','.$b.');">#</span>';
}
$result .= '<br/>'.PHP_EOL;
}
$result .= '</div>'.PHP_EOL;
}
else {
$result .= 'Wrong File Type';
}
}
return $result;
}
// How to use it ?
if(isset($_GET['image'])) {
echo ascii_image($_GET['image']);
}
?>
</body>
</html>

اگه خواستی پ خ بده منبع رو بهت بدم(:لبخند:):لبخند:

us1234
سه شنبه 09 تیر 1394, 23:57 عصر
کد امنیتی زیاد هست تو نت. کافیه شما جستجو کنید..
در ضمن متن تبدیل نمیشه به تصویر بلکه روی تصویر نوشته میشه که قابل خواندن برای اسپم ها نشه

هدف استاتر دقیقا برعکس کد امینتی است ، یعنی تبدیل کردن کپتچا به متن یا captcha solving

barnamenevis2016
چهارشنبه 10 تیر 1394, 01:23 صبح
سلام دوست عزیز من این کدرو در یک انجمن دید
سلام...ولی کدایی که شما گذاشتید...فکر نمی کنم اون چیزی باشه که ایشون دنباشونن هستن...ایشون می خواد برنامه عدد روی تصویر رو تشخصی بده..ولی کدی که شما گذاشتی می آد کاراکتر های # رو طوری با رنگها مختلف می چینه که به شکل تصویر در بیاره...که خیلی هم جالب بود...
این چیزی که حالا شما می خوایی فکر نمی کنم با php عملی بشه به این سادگی ها...این کار بیشتر خوراک پایتونه...ولی خود پایتون هم توی طراحی همچینی چیزی با چالش مواجه می شه...و کلا این کار کار اسونی نیست تا اونجا که می دونم..من یک سری خواستم با پایتون خودم اینکارو بکنم دیدم انرژی و حوصله می خواد و فرصتشو ندارم..بی خیالش شدم..من بعید می دونم با Php بشه به سادگی همچین کاری کرد...
و بعید می دونم کسی با php همچی کدی بنویسه و اونو رایگان در اختیار عموم بزاره..

arta.nasiri
چهارشنبه 10 تیر 1394, 15:12 عصر
سلام...ولی کدایی که شما گذاشتید...فکر نمی کنم اون چیزی باشه که ایشون دنباشونن هستن...ایشون می خواد برنامه عدد روی تصویر رو تشخصی بده..ولی کدی که شما گذاشتی می آد کاراکتر های # رو طوری با رنگها مختلف می چینه که به شکل تصویر در بیاره...که خیلی هم جالب بود...
این چیزی که حالا شما می خوایی فکر نمی کنم با php عملی بشه به این سادگی ها...این کار بیشتر خوراک پایتونه...ولی خود پایتون هم توی طراحی همچینی چیزی با چالش مواجه می شه...و کلا این کار کار اسونی نیست تا اونجا که می دونم..من یک سری خواستم با پایتون خودم اینکارو بکنم دیدم انرژی و حوصله می خواد و فرصتشو ندارم..بی خیالش شدم..من بعید می دونم با Php بشه به سادگی همچین کاری کرد...
و بعید می دونم کسی با php همچی کدی بنویسه و اونو رایگان در اختیار عموم بزاره..

شما واسه اینکار باید پردازش تصویر بلد باشید تا بتونید اشیا یا اجزای روی عکس مورد نظرتون رو تشخیص بدید. با جاوا اسکریپت هم میتونید سیستم های پردازش تصویر طراحی کنید چه برسه به php. این مدل برنامه ها بر پایه الگوریتم هستند تا زبان.

arta.nasiri
چهارشنبه 10 تیر 1394, 15:19 عصر
میتونید از ocr های موجود استفاده کنید

http://phpocr.sourceforge.net/
یا
https://github.com/thiagoalessio/tesseract-ocr-for-php

البته پیشنهاد من اینه که از یه زبان دیگه مثل c++ یا python واسه اینکار استفاده بکنید تا سرعت پردازش بالایی نسبت به php داشته باشید.

barnamenevis2016
چهارشنبه 10 تیر 1394, 15:29 عصر
شما واسه اینکار باید پردازش تصویر بلد باشید تا بتونید اشیا یا اجزای روی عکس مورد نظرتون رو تشخیص بدید. با جاوا اسکریپت هم میتونید سیستم های پردازش تصویر طراحی کنید چه برسه به php. این مدل برنامه ها بر پایه الگوریتم هستند تا زبان.
بله درسته کاملا حرف شما...من اینطور فکر می کردم که پایتون کلاس هایی بهینه برای اینکار داره...در حالی که php نداره...یعنی کسی می خواد با php همچین چیزی بنویسه فکر می کنم باس خودش از پایه پیش بره و به نظر من اگر واقعا یک متخصص و استاد ای کار نباشه و استخون خورد نکنه عملا با php نمی تونه کاری از پیش ببره...ولی پایتون دو سه کلاس برای اینکار داره که خوراکشون اینکاراست و کاربر لازم نیست از صفر شروع کنه و بره چرخ رو اختراع کنه...

tehro0n
شنبه 13 تیر 1394, 15:28 عصر
من این ocr هایی که مثال زدید رو همان ابتدا مشاهده کردم، اینها اون چیزی نیستند که من می خوام
من یک کپچا ساده دارم که تغییراتی روی حروف و اعداد نمیده، آن ها را می خوام دقیقا به عدد و حروف تبدیل کنم، برخی اسکریپت ها رو دیدم که یک سری اعداد خاص رو نشون میداد که اونم برام کارامد نبود
نمونه تصویر
132883