PDA

View Full Version : بازم بازار!! بازم سرامد!

bashir_gladiator
چهارشنبه 03 تیر 1394, 15:46 عصر
داستان این بازار چیه؟ امروز دوتا از برنامه هام که یکی رو دوسال پیش و یکی رو پارسال قرار داده بودم حذف کرد و ایمیل داده که موضوع حساسیت زا است و باید مجوز بگیرید.
آخه بعد از این همه مدت؟
مسخرش رو دیگه داره در میاره. شش ماه بود برنامه جدید تو بازار نمیذاشتم چون هرکدوم رو مجوز سرامد میخواست و واسه مجوز همین الان دوتا برنامه دارم یکی یک سال منتظر مجوزه و دیگری هشت ماه! تو سرامد هم بعد از هر سه ماه پیام میده، بار اول پیام میداد فایلتون درست آپلود نشده مجدد تلاش کنید (بعد از سه ما)، بار دوم میگفت فلان و ....
این سرامد چیه؟ کم کم همه برنامه ها باید برن سرامد. اونجا چندوقت مجوز طول میکشه؟ اونجا چطور گیر میدن؟ واسه من که خیلی طول کشیده و بی نتیجه بوده
تو این شش ماه برنامه اندروید واسه مارکتها ندادم این ماه گفتم شروع کنم یک برنامه بنویسم بعد از این همه مدت که با این حرکت پشیمون شدم

irdb233
چهارشنبه 03 تیر 1394, 18:25 عصر
دوستان قضیه این سرامد چیه . من که تازه کارم کلا ناامید شدم . یعنی دیگه فایده نداره برنامه بدی بازار؟

haniiii
چهارشنبه 03 تیر 1394, 20:03 عصر
موضوع برنامه هاتون چی بوده ؟ کلا به چه موضوعاتی گیر میدن ؟ یه قانون مشخص نداره !؟

raha_jon
چهارشنبه 03 تیر 1394, 20:06 عصر
نه بابا بازار واقعا شورشو در آورده دیگه اصلا حالم بد میشه واقعا می خوابن خاب می بینن.
خدا هدایت کنه

ehsanh22
چهارشنبه 03 تیر 1394, 20:10 عصر
دوتا از برنامه های من هم حذف شد!
این سرآمد مجوز به همه نمیده و به همه موضوعات مجوز نمیده .
جدیدا مایکت هم گیر میده توی وبلاگش (http://developerblog.myket.ir/node/22) نوشته :

با سلام

طبق نامه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال به اطلاع می رساند که رعایت موارد زیر الزامی است و در غیر این صورت تخلف محسوب می شود.

1. پخش تبلیغات بر روی محتوای صدا و سیما ممنوع و تخلف می‌باشد.

2. حقوق مالکیت معنوی در محتواهای تولیدی رعایت شود و تولید کننده باید اجاز نامه مربوطه را اخذ نماید.

3. انتشار نرم افزار و محتوا با موضوعات زیر قبل از اخذ مجوز از نهاد مربوطه و بدون تأیید این مرکز ممنوع است.

· ادعیه و دعا

· پزشکی و سلامت

· شبکه‌های اجتماعی ایرانی

· تبلیغاتی

· مکان‌یاب‌ها

· کتابخانه‌های دیجیتالی

این یعنی کم کم هر برنامه ای بخوای بسازی اول مجوز بگیر ! که بعید نیست حتی بعدا برای هر مجوز مثلا اینقد پول بگیرن !

کلا بازار که دیگه شورشو در میاره و مطمئنم بازار تا همیشه پایدار نیست ! مایکت هم که کلا کپی میکنه از بازار ...

امیدوارم یا گول پلی ما رو از تحریم در بیاره چون 2 مزیت بزرگ داره . یکی اینکه دیگه مردم میرن از گول پلی دانلود میکنن چون هم بروزتره هم معتبر تره دوم اینکه تو سعه دهندگان ایرانی کوچ میکنن به اونجا و این یعنی بازار و مایکت و ... یه سیلی محکم میخورن و از محبوبیتشون کم میشه . پس مجبور میشن سیاستشون رو عوض کنن و به توسعه دهندگان بیشتر احترام بزارن

raha_jon
چهارشنبه 03 تیر 1394, 20:17 عصر
البته این زیادم بد نیست که به این مسائل گیر بدن .مثلا مذهبی من چند تا نرم افزار مذهبی برداشتم دیدم واقعا چرت گذاشته و همشون تحریف شده است حتی یکی از برنامه هامو منتظر نکردن و گفتن مجوز منم زیاد ناراحت نشدم و ی جوری خوشحالم شدم که بلاخره این بجا افتاد اما حالا بازار بیاد سوء استفاده این واقعا چرت میشه دیگه.

irdb233
چهارشنبه 03 تیر 1394, 21:45 عصر
حالا باید چکار کرد؟ بنظر شما دیگه فایده داره منی که تازه کارم اندروید رو ادامه بدم؟ من الان داشتم رو یه برنامه کار میکردم که بدم بازار ولی میترسم بگه مجوز از سرامد. نمیدونم چکار کنم. بزرگان لطفا راهنمایی بفرمایند.

tux-world
پنج شنبه 04 تیر 1394, 01:41 صبح
کار تو بازار آزاد دردسرهای خودش رو داره. شما بهتره نا امید نشید و کارتون رو ادامه بدید. برای هر مشکلی راه حلی هستش. ممکنه اذیت بشید ولی خوب بهتره با پیچ و خم بازار آزاد آشنا بشید :لبخندساده:

hamedjj
پنج شنبه 04 تیر 1394, 02:35 صبح
تولیدکنندگان نرم افزار معافیت مالیاتی می گیرند
سیاح از معافیت مالیاتی برای تولیدکنندگان نرم افزار خبر داد و گفت: براساس مجوز دریافت شده از سوی ریاست جمهوری، نرم افزارهای موبایل و وب از مالیات معاف می شوند. در همین حال تولیدکنندگان نرم افزار می توانند در جاهای مسکونی کار کرده و یک پنجم حق بیمه را پرداخت کنند.

در مورد این حق بیمه اطلاعی دارید؟
آیا منظور همان بیمه ای هست که کارمندان و کارکنان یک شرکت یا کلا برای یک فرد استخدامی پرداخت میشود؟
چطور میتونیم ما ثبت نام کنیم و خودمان را بیمه کنیم؟

reza_web
پنج شنبه 04 تیر 1394, 08:00 صبح
به نظر من اينكه در حوزه هاي سلامت و مذهب گير بيشتري بدن اتفاقا خيلي هم خوبه
خيلي از برنامه هايي كه در بازار منتشر ميشه نه محتواي خوبي داره و نه ميشه بهشون اعتماد كرد
چه اشكالي داره كاربري كه ميخواد چنين برنامه هايي تهيه كنه و از روي آنها الگوبرداري كنه و دستورات آن برنامه ها را انجام بده، اين اطمينان را داشته باشه كه اطلاعات برنامه صحيح است؟
نميشه كه من براي فروش بيشتر برنامه ام هر چرت و پرتي را بنام سلامت و مذهب به خورد كاربر بدم؟؟؟(نميگم برنامه شم اينطوري بوده)
ولي كلا بايد سعي كرد به سمت يك استاندارد قابل قبول حركت كنيم. زيرا كم كم برنامه هاي ساخته شده توسط ما جزئي از زندگي كاربران ايراني خواهد شد. پس هم بايد ما در محتواي آنها دقت كنيم و هم مسئولين

Pam.goudarzi
پنج شنبه 04 تیر 1394, 10:02 صبح
به نظر من اينكه در حوزه هاي سلامت و مذهب گير بيشتري بدن اتفاقا خيلي هم خوبه
خيلي از برنامه هايي كه در بازار منتشر ميشه نه محتواي خوبي داره و نه ميشه بهشون اعتماد كرد
چه اشكالي داره كاربري كه ميخواد چنين برنامه هايي تهيه كنه و از روي آنها الگوبرداري كنه و دستورات آن برنامه ها را انجام بده، اين اطمينان را داشته باشه كه اطلاعات برنامه صحيح است؟
نميشه كه من براي فروش بيشتر برنامه ام هر چرت و پرتي را بنام سلامت و مذهب به خورد كاربر بدم؟؟؟(نميگم برنامه شم اينطوري بوده)
ولي كلا بايد سعي كرد به سمت يك استاندارد قابل قبول حركت كنيم. زيرا كم كم برنامه هاي ساخته شده توسط ما جزئي از زندگي كاربران ايراني خواهد شد. پس هم بايد ما در محتواي آنها دقت كنيم و هم مسئولين

کار بسیار درستیه ولی این خیلی بده که کلی طولش میدن که بهش مجوز بدن

orache
پنج شنبه 04 تیر 1394, 10:54 صبح
نا امید نشین . انشالله یه روزی میریم خارج و اصلا این دردسر های مسخره رو نداریم تا ایران هست علم بی ارزش هست و برنامه نویس بدبخت !!!