PDA

View Full Version : کنترل نور از طریق نرم افزار

X.Hijacker
پنج شنبه 04 تیر 1394, 00:24 صبح
سلام خسته نباشید

یه پروژه ای هست که بدجوری مغز بنده رو مشغول کرده اونم اینه که برای اینکه بشه مثلا یک چراغ رو نورشو یعنی روشن یا خاموش کردنشو از طریق نرم افزار کنترل کرد یه سخت افزاری میخواد ؟ چه جوری باید پروگرم بشه ؟ ایا اصلا نیاز به پروگرم شدن ان هست ؟

مهدی کرامتی
پنج شنبه 04 تیر 1394, 00:43 صبح
شما با استفاده از بردهای آردوئینو (که برنامه نویسی ساده ای هم داره) + یک برد رله تک کاناله + فتوسل می توانید پروژه فوق را انجام دهید.

X.Hijacker
پنج شنبه 04 تیر 1394, 01:32 صبح
شما با استفاده از بردهای آردوئینو (که برنامه نویسی ساده ای هم داره) + یک برد رله تک کاناله + فتوسل می توانید پروژه فوق را انجام دهید.

یه مقدار بیشتر توضیح میدهید ؟

طبق چیزی که من متوجه شدم این کار شما با یک کنترل انجام میشود ولی من میخوام برنامه باشه توی پی سی

pbm_soy
پنج شنبه 04 تیر 1394, 01:47 صبح
خوب اول از همه شما باید چراغ را یه جوری به کامپیوتر وصل کنی یا نه؟!

با استفاده از یک سخت افزار رابط باید اینکار را انجام دهی و برنامه را برای آن سخت افزار کنترل کننده بنویسی!

بردهای آردوئینو بردهای ارزون قیمت و آماده و ساده ای هستند که نیاز به دانش الکترونیک و سخت افزار کمی دارد تقریبا در حد صفر فقط باید بهش چراغ و یا هرچیز دیگه ای که نیاز داری را بهش وصل کنی و شروع به برنامه نویسی بروی آن باید بکنی!

مهدی کرامتی
پنج شنبه 04 تیر 1394, 09:00 صبح
اگر می خواهی سمت کامپیوتر کنترل کنی باز همون ترکیب لازمه، با این تفاوت که آردوئینو با کابل USB به کامپیوتر وصله و دائم پورت USB رو برای دریافت دستور از کامپیوتر چک می کنه.