PDA

View Full Version : سوال: مشکل با Ajax.ActionLink

ab1234
جمعه 05 تیر 1394, 02:19 صبح
سلام
من توی پروژم می خوام یک textbox و یک دکمه جستجو داشته باشم که کاربر وقتی جستجو رو زد به صورت ajax اطلاعات رو از دیتابیس بخونم و بهش نشون بدم
برای این کار از Ajax.ActionLink استفاده کردم ، کدی که نوشتم کار میکنه فقط نمیدونم چطوری میشه مقدار textbox رو به Ajax.ActionLink داد

<div id="EmployeeInfo">
@Ajax.ActionLink("جستجو", "\Search", "Home", new { ID = "1111111" },
ajaxOptions: new AjaxOptions
{
HttpMethod = "POST",
InsertionMode = InsertionMode.Replace,
UpdateTargetId = "EmployeeInfo",
LoadingElementId = "Progress"
})
</div>

الان مقدار 1111111 رو جستجو میکنه و مشکلی نداره اما نمیدونم چطور بگم این مقدار رو از textbox بخون

ممنون میشم راهنمایی کنید؟

salar IT man
جمعه 05 تیر 1394, 12:02 عصر
سلام
من توی پروژم می خوام یک textbox و یک دکمه جستجو داشته باشم که کاربر وقتی جستجو رو زد به صورت ajax اطلاعات رو از دیتابیس بخونم و بهش نشون بدم
برای این کار از Ajax.ActionLink استفاده کردم ، کدی که نوشتم کار میکنه فقط نمیدونم چطوری میشه مقدار textbox رو به Ajax.ActionLink داد

<div id="EmployeeInfo">
@Ajax.ActionLink("جستجو", "\Search", "Home", new { ID = "1111111" },
ajaxOptions: new AjaxOptions
{
HttpMethod = "POST",
InsertionMode = InsertionMode.Replace,
UpdateTargetId = "EmployeeInfo",
LoadingElementId = "Progress"
})
</div>

الان مقدار 1111111 رو جستجو میکنه و مشکلی نداره اما نمیدونم چطور بگم این مقدار رو از textbox بخون

ممنون میشم راهنمایی کنید؟

برای این کار از Ajax.BeginForm استفاده کنید.

ab1234
جمعه 05 تیر 1394, 13:07 عصر
ممنون از پاسختون، اما وقتی از Ajax.BeginForm استفاده میکنم کل صفحه رفرش میشه ، ضمن این که من توی صفحم Html.BeginForm دارم ، همزمان میشه از هر دو استفاده کرد؟

salar IT man
جمعه 05 تیر 1394, 16:55 عصر
ممنون از پاسختون، اما وقتی از Ajax.BeginForm استفاده میکنم کل صفحه رفرش میشه ، ضمن این که من توی صفحم Html.BeginForm دارم ، همزمان میشه از هر دو استفاده کرد؟

برای جلوگیری از رفرش شدن مطمئن باشید که به فایل jquery.unobtrusive-ajax.js در ویو شما لینک داده شده است. برای مورد دوم هم از این مقاله استفاده کنید (http://www.dotnettips.info/post/1810/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-asp-net-mvc)