PDA

View Full Version : ذخیره برخی اطلاعات گرفته شده از دیتابیس در مکانی برای بازخوانی های مکرر

H:Shojaei
جمعه 05 تیر 1394, 02:38 صبح
تاپیک کوکی یا سشن رو که خوندم یه سوال واسم پیش اومد و اون این که...
1- اطلاعاتی که نیاز به تکرار دارن مثلا منوی سایتی که از دیتابیس خونده میشه
2- یا مثلا بخشی از یک پیج که قرار نیست تغییر تغییر کنه
3- یا اطلاعات مهمی که منیت اونها مهمه رو کجا معمولا نگه داری میکنن؟
مثلا موارد بالا مشمول کش کردن یا ذخیره توی فایل یا ذخیره توی سشن یا کوکی یا...
میشه واسه هرکدوم از اینا کدوم مورد بهتره؟

جمعه 05 تیر 1394, 21:42 عصر
up . . .

us1234
جمعه 05 تیر 1394, 22:45 عصر
من برای پروژه های با بازدید فوق بالا سعی میکنم اطلاعات که اصلش داخل دیتابیس هست ولی شاید هفته ای یکبار هم آپدیت نشود را در فایل هایی به صورت کش ذخیره میکنم .
این کار از لحاظ تعداد کانکشن به دیتابیس بهینه تر است ولی در کل برای سایت های با بازدید روزانه زیر هزار نفر نیاز نیست و در گیر شدن با کش برای این گونه سایت ها کار بیهوده ای به نظر میرسه .

شنبه 06 تیر 1394, 03:34 صبح
من برای پروژه های با بازدید فوق بالا سعی میکنم اطلاعات که اصلش داخل دیتابیس هست ولی شاید هفته ای یکبار هم آپدیت نشود را در فایل هایی به صورت کش ذخیره میکنم .
این کار از لحاظ تعداد کانکشن به دیتابیس بهینه تر است ولی در کل برای سایت های با بازدید روزانه زیر هزار نفر نیاز نیست و در گیر شدن با کش برای این گونه سایت ها کار بیهوده ای به نظر میرسه .
فرض کنید اطلاعاتی دارید که از 5 جدول با جوین باید سلکت بشن و به قول شما هفته ای یکبار هم شاید اصلا ویرایش نشن...
و این اطلاعات توی تمام صفحات سایت باید نمایش داده بشن...
در این صورت معمولا چی پیشنهاد میشه؟

us1234
شنبه 06 تیر 1394, 08:27 صبح
فرض کنید اطلاعاتی دارید که از 5 جدول با جوین باید سلکت بشن و به قول شما هفته ای یکبار هم شاید اصلا ویرایش نشن...
و این اطلاعات توی تمام صفحات سایت باید نمایش داده بشن...
در این صورت معمولا چی پیشنهاد میشه؟

اگر فکر میکنید فشار زیادی روی هاست نیست در دیتابیس ذخیره کن.

ولی اگر دوست دارید با فایلهای کش کار کنید از این کلاس استفاده کنید :

https://github.com/cosenary/Simple-PHP-Cache/blob/master/cache.class.php

فقط پسوند فایلها در این کلاس .cache است که به .php تغییر دهید و همچنین در فولدری که فایلها کش نگهداری میشود با کمک .htaccess دسترسی را ببند .