PDA

View Full Version : دوکاربره کردن سایت

mr.javad15
جمعه 05 تیر 1394, 13:58 عصر
سلام

میخوام کاری کنم که کاربر نتونه اکانتشو در اختیار دیگران قرار بده در واقع برای Login کردنش محدودت 2 تایی بذارم
مثل سایت های دانلود.

یعنی میخوام سایت رو تک کاربره یا دو کاربره کنم
مثلا کاربر یک بار وارد سایت میشه و با یه ip دیگه مثلا از محل کارش هم وارد سایت میشه ( تا اینجا شد دو کاربره )
اگر دوباره خواست با یه ip دیگه وارد سایت بشه یا اکانتشو به دیگران بده و دیگران بخوان وارد سایت بشن اکانت کاربر بن بشه

چطور باید اینکار رو انجام بدم؟

reza_alie
جمعه 05 تیر 1394, 15:17 عصر
شما می تونید از هر کاربر 2تا ipداخل دیتا بیس ذخیره کنید و اگه ی موقع کاربری خواست وارد بشه ipهم چک بشه

mr.javad15
جمعه 05 تیر 1394, 22:20 عصر
من کاری ندارم کاربر با چه ای پی هایی میاد

فقط میخوام اگر همزمان بیش از دو بار از اکانت استفاده کننده اکانت بن یشه

reza_alie
جمعه 05 تیر 1394, 23:40 عصر
اگه به این صورت میخواین در ساده ترین حالت می تونید یک فیلد شمارنده در دیتا بیس برای هر کاربر درست کنید که اگر کاربر لاگین شد یک واحد بهش اضافه شه و هر موقع که خارج شد یک واحد کم شه
واگر جمعش بیشتر از 2 شد بن شه

mr.javad15
جمعه 05 تیر 1394, 23:52 عصر
خب اگر کاربر از سایت logout نکرد اون موقع باید چیکار کنم؟

reza_alie
شنبه 06 تیر 1394, 09:02 صبح
دوست عزیز حرف بالا رو پس میگریم عذر خواهی می کنم
من ی سرچ کردم به این نتیجه رسیدم:
برادر من توی ایران آی پی پابلیک هستش این کار رو نمیتونی از آی پی انجام بدی ، من الان وارد سایت شما بشم آی پیم یه چیزی هستش ده دقیقه بعد یه دفعه عوض میشه (بدون این که مودم رو بکشم بزنم هر کسی در روز فکر میکنم 3 بار آی پی عوض ممکنه بکنه)طبق این سناریو من فقط خهودم اکانتم رو دارم ولی بن میشم ، ببین نظری که دارم این هستش شما یه session برای هر کاربر بسازی بعد وقتی لاگ این شد عدد یکی به مقدارش اضافه کنی ، داخل یه صفحه ای که همه جا call میشه یه تابع بنویسی با لود صفحه مقدار این session کاربر رو بخونه اگر بیشتر از 1 بودش یعنی بیشتر از یک نفر لاگ این کردن بیایی مقدار session دوباره صفر کنی کل session اون یوزر رو پاک کنی اینجوری هر دوتاشون میافتن بیرون ، یا میتونی ip های اونا رو بن کنی که من توصیه نمیکنم بهتر هستش از روی user بن کنی ، این همینجوری به ذهنم رسید
البته بازم نمی دونم درسته یانه
اگر دوستان سناریوی بهتری دارند بگن