PDA

View Full Version : گفتگو: مقایسه وردپرس و asp

maryammashkani
شنبه 06 تیر 1394, 12:12 عصر
دوستان عزیز سلام
من با asp طراحی سایت انجام میدم ولی خیلی ها بهم پیشنهاد میکنن بجای asp از وردپرس یا جوملا استفاده کنم،
میخاستم شما ذوستان منو راهنمایی کنین در این خصوص چون من فکر نمیکنم جوملا یا وردپرس بتونن همه چیزایی که یک سفارش دهنده الان یا در اینده رو میخاد ، براورده بکنه و همه چیز به قالب بستگی داره و نمیتونی چیزی خارج از اون قالب اضافه کنی.
پیشنهاد شما دوستان و نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سپاس

Mohammad_dn
شنبه 06 تیر 1394, 13:27 عصر
به نظرم نمیشه به هیچ وجه اینارو مقایسه کرد..چرا؟چون جوملا و وردپرس زبان برنامه نویسی نیستن،بلکه یک cms هستند...در صورتی که asp.net و php زبان برنامه نویسی هستند و کارای بسیار بیشتری نصبت به اونا انجام مید.

خیلی وقتا اگه از همینا هم استفاده کنید ممکنه نیاز به ساخت پلاگین داشته باشید که مسلما باید برنامه نویسی سمت سرور بلد باشید(asp.net یا php-بر اساس cms)

همیشه مصرف کننده نباشید و به جاش سعی کنید یکمم که شده به جای مصرف ، تولید کنید

maryammashkani
شنبه 06 تیر 1394, 13:32 عصر
شما اگه بخاین به یکی پیشنهاد بدین ،
وردپرس و جوملا رو پیشنهاد میدین یاد بگیره و استفاده کنه یا asp ??

notlikeothers
شنبه 06 تیر 1394, 15:28 عصر
سلام. صدرصد asp.net
یه نکته که دوستمون گفت فک کنم حواسش نبوده اینکه asp.net زبان برنامه نویسی نیست بلکه تکنولوژی هستش.زبان برنامه نویسی c#,vbو .. هستن

Mohammad_dn
شنبه 06 تیر 1394, 19:38 عصر
یه نکته که دوستمون گفت فک کنم حواسش نبوده اینکه asp.net زبان برنامه نویسی نیست بلکه تکنولوژی هستش.زبان برنامه نویسی C#‎,vbو .. هستن
بله درسته یک تکنولوژی هست نه زبان

خوب بستگی داره ...مثلا اگه طرف بخواد یک وبلاگ ساده و حالا شایدم پیشرفته درست کنه....من وردپرس رو پیشنهاد میکنم...اما اگه یک سایت اختصاصی رو بخواد من asp.net رو پیشنهاد میکنم...

در ضمن باید بگم که حتی در استفاده از وردپرس هم خیلی وقتا نیاز برنامه نویسی php بلد باشین....من شخصا از وردپرس تو کارام استفاده نمیکنم...اگرم استفاده کنم..هیچوقت به مشتری نمیگم که من سایتو پشتیبانی میکنم...چون برنامه رو من ننوشتم...در صورتی که وقتی با asp.net برنامه ای مینویسم همیشه 6ماه تا 1 سال پشتیبانی میکنم