PDA

View Full Version : پیشنهاد برای بهترین قالب ورودی جهت دریافت پلاک خودرو؟

sajad_3dmax
شنبه 06 تیر 1394, 15:48 عصر
باسلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
بنده تو یکی از فرم هام میخوام پلاک خودرو رو از کاربر دریافت کنم. دنبال راه حل هستم واسه کنترل ورودی اطلاعات.
ابتدا 4 تا textBox قرار دادم(1- کد شهرستان-2-سه رقم انتهایی پلاک-3- حرف الفبا و 4- دو رقم ابتدایی پلاک)اما خیلی بد از آب در اومد. خواهشا یک راهنمایی بفرمایید. اگه میشد از maskedTextBox استفاده میکردم خیلی عالی میشد.ولی چون زیاد باهاش کار نکردم زیاد بلد نیستم باهاش کار کنم

Mahmoud Zaad
شنبه 06 تیر 1394, 17:37 عصر
سلام
همون روش خوبه، اگه فقط از یه تکست باکس استفاده کنی یه مشکلاتی پیش میاد، اول اینکه تکست باکس ترکیب اعداد و حروف فارسی رو به هم میریزه، دوم اینکه به نظرم اعتبار سنجی ترکیبی از اعداد و حروف که تعداد اعداد و حروف مهم هست، کار سختیه.
همون چهار تا تکست باکس رو داشته باشید، maxLength رو با توجه به تعداد ارقام یا حروف مورد نیاز تنظیم کنید. برای تکست باکس های عددی یا حرفی کاربر رو مجبور و محدود کنید که فقط عدد یا حرف فارسی وارد کنه. نکته مهم و کاربر پسند هم اینه که به طور خودکار بعد از تکمیل یک تکست باکس به تکست باکس بعدی بره. مثلاً وقتی کاربر دو رقم رو در تکست باکس سمت چپ وارد کرد به طور خودکار به تکست باکس حرفی وارد بشه.
یه نکته هم هست برای پلاک معلولین که اگه دیده باشید به جای حرف تصویر یه ویلچر هست. یه فکری هم به حال این موضوع باید بکنید. برای این تکست باکس می تونید کاری کنید که فقط حروف فارسی و مثلاً کاراکتر @ رو بپذیره. بعد در راهنمای برنامه این موضوع رو بگید.

shahryari
شنبه 06 تیر 1394, 18:21 عصر
بهترین راهش اینه که یه یوزر کنترل شیک بسازی و این تکست باکسهایی رو که میگی بچینی روش و یه پروپرتی براش بنویسی که در get مقادیر رو با یه فرمت خاص باهم ترکیب کنه و در خروجی بده و در set هم همون مقدار ترکیب شده رو بگیره و بین تکست باکسها تقسیم کنه و .....

اینو همین الان یهویی نوشتم..... http://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/108.gif

132656

NasimBamdad
شنبه 06 تیر 1394, 19:43 عصر
OCR پلاک خوان کجا داره ؟

Mahmoud Zaad
شنبه 06 تیر 1394, 20:08 عصر
بهترین راهش اینه که یه یوزر کنترل شیک بسازی و این تکست باکسهایی رو که میگی بچینی روش و یه پروپرتی براش بنویسی که در get مقادیر رو با یه فرمت خاص باهم ترکیب کنه و در خروجی بده و در set هم همون مقدار ترکیب شده رو بگیره و بین تکست باکسها تقسیم کنه و .....

اینو همین الان یهویی نوشتم..... :چشمک:

132656

اگه border تکست باکس ها (به جز کد شهر) رو بردارید و نکاتی که عرض کردم رو هم رعایت کنید، کار بهتر میشه و کاربر هم متوجه اینکه شما از چند تکست باکس استفاده کردید نمیشه. برای حروف هم بهتره از تکست باکس استفاده بشه، چون کاربر یا باید حرف رو بنویسه یا از لیست انتخاب کنه، انتخاب از لیست مستلزم بالا پایین کردن کلیدهای جهتی هست ولی نوشتن خیلی راحتتره چون نهایتاً "الف" رو داریم که سه حرفه بقیه تک حرفی هستند.

shahryari
یک شنبه 07 تیر 1394, 10:30 صبح
اگه border تکست باکس ها (به جز کد شهر) رو بردارید و نکاتی که عرض کردم رو هم رعایت کنید، کار بهتر میشه و کاربر هم متوجه اینکه شما از چند تکست باکس استفاده کردید نمیشه. برای حروف هم بهتره از تکست باکس استفاده بشه، چون کاربر یا باید حرف رو بنویسه یا از لیست انتخاب کنه، انتخاب از لیست مستلزم بالا پایین کردن کلیدهای جهتی هست ولی نوشتن خیلی راحتتره چون نهایتاً "الف" رو داریم که سه حرفه بقیه تک حرفی هستند.

داداش سورس بازه هر بلایی خواستید سرش بیارید

Mahmoud Zaad
یک شنبه 07 تیر 1394, 11:35 صبح
داداش سورس بازه هر بلایی خواستید سرش بیارید
من که نیازی به این یوزر کنترل ندارم، چیز پیچیده ای هم نیست که از شما بخوام برام انجام بدید! نکات رو برای دوستمون عرض کردم.