PDA

View Full Version : طراحی مالتی مدیا با سیشارپ

farnoosh66
شنبه 06 تیر 1394, 23:56 عصر
سلام دوستان
یه پروژس که فرض کنید مثلا نرم افزارهایی که توی اموزشگاههای راهنمایی رانندگی فرض کنید!!مثلا ادمین میاد 1000 تا سوال میده بعد یه سری مشخصات برا ازمون از قبیل تعداد سوال ،زمان و غیره تعریف میکنه.بعد داوطلبان میان و ازمون میدن و انتها یا قبول میشن یا میفتن.
تا اینجا با خود سیشارپ میشه انجام داد،حالا سوالم اینه؟؟ اگر بخوایم از اینجا به بعد مثل (سی دی هایی که انقلاب میفروشه،مثلا 100تا سوال ریاضی توش هست . جواب میدی و اخر نمرتو اعلام میکنه.) این قسمت دوم می خوام وصل باشه به همون قسمت اول،یعنی همون ادمین علاوه بر اینکه بتونه ازمون تعریف بکنه تا کاربرا بیان رووی سیستم ازمون بدن و برن،بتونه ازمون ایجاد و روی سی دی بزنه.و داوطلب این سی دی ببره منزل و ازمون بده.
برای این چه راهکاری پیشنهاد میدین؟؟؟؟
با تشکر

pbm_soy
یک شنبه 07 تیر 1394, 02:28 صبح
سوالاتی که ادمین ثبت میکنه باید در یک فایل یا دیتابیس ثبت شود تا اینجاش را که شما مشکلی نداشتید گویا
حالا میخواهید کاربران تعدادی سوال را انتخاب کنند و با خود ببرن برای اینکار شما آن سوالات انتخاب شده را در یک دیتابیس خالی دقیقا مانند همان دیتابیس اصلی که ادمین ازش استفاده میکنه باید داشته باشید تا سوالات کاربر در آن خالیه ثبت بشه و بعد آنرا در یک فولدر کپی میکنید به همراه فایل اجرائی برنامه

توجه کنید برای اینکه کارتون راحتتر آنجام بشه و در کامپیوتر شخثی کاربران برنامه بدون مشکل بخواد اجرا بشه پیشنهاد میکنم که سوالات انتخابی کاربران را در یک فایل متنی ساده و یا در یک فایل XML ثبت کنید و آن فایل XML و فایل اجرائی برنامه را در یک فولدر کپی کرده و به کاربری پیام بدید که آن فولدر را کپی کند در کامپیوترش و فایل اجرائی را اجرا کند
استفاده از فایل متنی و یا XML و یا هر فایلی غیر از فایلهای دیتابیسی کار شما را هم راحتتر میکند و هم برنامه شما سبکتر خواهد شد و در کامپیوتر مقصد هم نیازی به دردسرهای راه اندازی دیتابیس و غیره نخواهد داشت
هرچند که میتوانید از دیتابیسهای سبکتر مانند دیتابیس اکسس و یا sqlitte هم میتوانید استفاده کنید ولی بازم میگم دمه دستترین ابزار برای اشما استفاده از فایلها میباشد

farnoosh66
یک شنبه 07 تیر 1394, 14:50 عصر
دوست عزیز،
منظور اصلیم این بود که به نظر شما واسه بخش دوم که چاپ ازمون روی سی دی می باشد، از نرم افزار های مالتی مدیا استفاده کنم یا با دات نت پیش برم؟؟ راه منطقیش چیه؟؟ در ضمن اگر در فایل txtیاxml ذخیره کنم امنیت کلید سوالات پایین نمیاد؟

pbm_soy
دوشنبه 08 تیر 1394, 02:37 صبح
شاید کار کردن با نرم افزارهای مولتی مدیا ساز بهتر و راحتتر باشد مخصوصا که امکان َAutoRun کردن و ساختن فایل اجرائی Standalone را میدهند (هرچند که با کمی سعی میتوانید با سی شارپ هم میتوانید چنین کارهایی را انجام دهید)
من خودم زیاد نمی پسندم چون اولا مجبورم وقت بذارم و یاد بگیرم و دوما اینجور نرم افزارها شاید محدودیتهایی هم داشته باشند هرچند که بیشترشون امکان کدنویسی به شما میدهند و با برنامه نویسی میتوان خیلی از محدودیتها را برطرف کرد
مورد بعدی میتوانید اطلاعات موجود در فایل را رمزنگاری کنید
هدف از اینکه سوالات را بروی سی دی بزنید چیست؟ آیا قرار است توسط آن سی دی ها آزمون برگذار شود و یا اینکه صرفا یک منبع آموزشی و تمرینی برای شاگردان است؟ اگر صرفا یک منبع آموزشی و تمرینی باشد شاید رمزکردن فایل هم آنچنان مهم نباشد! هرچند که رمزکردن و از رمر درآوردن فایل کار دشواری نیست و با چند خط کوتاه میتوانید چنین کاری را انجام دهید.