PDA

View Full Version : QuickReport

(امید)
شنبه 17 اسفند 1381, 19:59 عصر
بر گرفته از barnamenevis.com

__________________________________________________ ___________

. هر شخصی 4 برگه مشخصات و چیزای دیگه داره. می خوان اینو براشون چاپ کنم.یعنی مثلا" با کد پرسنل مورد نظر این 4 صفحه مشخصات رو داشته باشیم. این کارو چطور انجام بدم.من برای این نمونه ها که فیلدها زیاده قبلا" انتخاب فیلدها رو بعهده کاربر گذاشته بودم.(مثلا" 8 تا فیلد از 40 تا)ولی برای این مورد همه رو با هم می خوان و من نمیدونم چطور باید اینها رو تو QuickRep بچینم؟

امید ولی محمدی

سلام

اگه درست متوجه شده باشم جواب اینه که:

1- شما تمام اطلاعات را در یک جدول دارید حالا روی 2،4،6،8، و یا 10 تا فرمتون کنترل های مربوطه را به اون جدول ربط بدید .

2- در مورد گزارشات اگه محدودیتی برای شکل صفحات ندارید همه را در یک QUICK REPOIT قرار دهید و تا وقتی اون به PAGE FOOTER نرسیده هر چند تا صفحه ای که بشه چاپ می کنه.

3- ولی اگه محدودیت دارید فکر می کنم اگه به تعداد مورد نظر REPORT درست کنید و در زمان مورد نیاز اونها را با هم به رکورد مورد نظر برده و PREVIEW یا PRINT کنید‌ ، مشکلتون حل میشه

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

ذبیحی

دوست عزیز فکر کنم راه حل زیر کمکت کنه

تو اول فرم اول رو بکش و سپس همه فیلدهای فرم اول رو انتخاب کن و از منوی edit گزینه scal را انتخاب کن سپس عددی را وارد کن که همه فیلدها را کوچک کنه مثلاً 50 بعد همینطور فرمای دیگه رو بکش و این کار رو تکرار کن فکر کنم به جواب می رسی

با تشکر فراوان
برنامه نویس ـــ علی بحرانی
E-mail: Salam1023@Yahoo.Com

(از امیرآرف)-------
سلام،

همانطور که دوستمان گفتند می توانید همه اطلاعات را در یک ریپورت قرار دهید، Quick Report خودش گزارش را در تعداد صفحات مورد نیاز نمایش خواهد داد. اگر در هنگام طراحی جا کم دارید و ارتفاع صفحه کم است کافی است مقدار QuickRep.Height را تا اندازه لازم زیاد کنید و با استفاده از ScrollBar فرم یک گزارش بلند و طولانی طراحی کنید؛ اینکار تاثیری در اندازه صفحاتی که چاپ می شوند نخواهد داشت.

اما اگر می خواهید در هر صفحه اطلاعات انتخابی خودتان را نمایش دهید و هر صفحه قالب خاصی داشته باشد، در QuickRep به تعداد مورد نیاز QRSubDetail اضافه کنید و خاصیت ForceNewPage آنها را True قراردهید و سپس در هر یک از QRDetail و QRSubDetail ها یکی از صفحه های گزارش را با فیلدهای مورد نظر بسازید.

راه دیگر پیشنهاد شده مبنی بر ساخت چند گزارش مجزا و ترکیب آنها در زمان اجرا نیز ایده جالبی است. برای ترکیب چند گزارش در زمان اجرا از کامپوننت QRCompositeReport استفاده کنید و در رخداد OnAddReports گزارش ها را اضافه کنید.

تفاوتی که بین این روشها وجود دارد این است که در دو روش اول می توانید برای بیش از یک رکورد گزارش ارائه کنید بطوریکه تمامی صفحات مربوط به هر رکورد پشت سر هم نمایش داده شوند. درحالیکه در روش آخر هر گزارش بطور کامل نمایش داده شده و سپس گزارش بعدی در انتهای آن می آید؛ و این روش بیشتر برای ترکیب نمایش چند گزارش مجزا کاربرد دارد. از طرفی طراحی هر صفحه در یک فرم مجزا ساده تر است و برای نمایش اطلاعات یک رکورد نتیجه لازم را نیز ارائه می نماید. ...

------------------------------
با سلام

از کمک همه دوستان متشکرم.

آقا امیر خیلی خوشحالم که به این سایت سر می زنین.

امید ولی محمدی