PDA

View Full Version : سوال: دکمه تایید مطلب در دیتالیست ؟

masoudsalahi
یک شنبه 07 تیر 1394, 14:34 عصر
سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید
دوستان من یه دیتالیست دارم که داخل دو تا دکمه گزاشتم یکی حذف و دیگری تایید مطلب برای دکمه حذف کد پایین را نوشتم که اون ردیف از رکورد را پاک میکنه

protected void DataList1_DeleteCommand(object source, DataListCommandEventArgs e)
{
// Read in the productID from the DataKeys collection
int productID = Convert.ToInt32(DataList1.DataKeys[e.Item.ItemIndex]);
// Delete the data
DataSet1TableAdapters.rezervTableAdapter productsAPI = new DataSet1TableAdapters.rezervTableAdapter();
productsAPI.Delete1(productID);
// Rebind the data to the DataList
DataList1.DataBind();

}

حالا واسه دکمه تایید نمیدونم چیکار کنم خودم تصمیم اینه که وقتی بر روی دکمه تایید مطلب کلیک شد اطلاعات اون ردیف از جدول به یه جدول دوم ارسال بشه و همون اطلاعات از جدول اول پاک شه نمیدونم چطور این کارو پیاده کنم لطفا راهنماییم کنید ترجیحا کد بدید من کد نویسیم خیلی ضعیفه :گریه:

xsbehx
یک شنبه 07 تیر 1394, 18:01 عصر
سلام
شما یه فیلد بزارید با اسم مثلا fldAccept و نوع اون رو هم از نوع bit بزارید. نوع bit مثل bool هست. یعنی 0 و 1 یا true و false
وقتی یک مطلبی قراره ارسال بشه که نیاز به تایید داره، شما بطور پیش فرض فیلد fldAccept رو 0 بدید.
بعد اون موقعی که قراره مطالب تایید شده رو نشون بدید می یاید یک Select ساده می زنید و فقط تو where اون می گید که اونهایی که فیلد fldAccept شون برابر با 1 بود رو نشون بده چون تایید شدن
و اونهایی که 0 هستند یعنی تایید نشدن و نشونشون نده

حالا یک صفحه هم می زارید برای مدیر که لیست مطالبی که فیلد fldAccept اونها 0 هستند رو براش نشون بده
و یک دکمه بزارید برای تایید کردن اون مطلب
حالا اگر مدیر دکمه تایید رو زد، شما فیلد مورد نظر رو از 0 به 1 تغییر می دید و خود سیستم می فهمه که دیگه اون مطلب رو تو تایید شده ها نشون بده

masoudsalahi
دوشنبه 08 تیر 1394, 08:48 صبح
سلام
شما یه فیلد بزارید با اسم مثلا fldAccept و نوع اون رو هم از نوع bit بزارید. نوع bit مثل bool هست. یعنی 0 و 1 یا true و false
وقتی یک مطلبی قراره ارسال بشه که نیاز به تایید داره، شما بطور پیش فرض فیلد fldAccept رو 0 بدید.
بعد اون موقعی که قراره مطالب تایید شده رو نشون بدید می یاید یک Select ساده می زنید و فقط تو where اون می گید که اونهایی که فیلد fldAccept شون برابر با 1 بود رو نشون بده چون تایید شدن
و اونهایی که 0 هستند یعنی تایید نشدن و نشونشون نده

حالا یک صفحه هم می زارید برای مدیر که لیست مطالبی که فیلد fldAccept اونها 0 هستند رو براش نشون بده
و یک دکمه بزارید برای تایید کردن اون مطلب
حالا اگر مدیر دکمه تایید رو زد، شما فیلد مورد نظر رو از 0 به 1 تغییر می دید و خود سیستم می فهمه که دیگه اون مطلب رو تو تایید شده ها نشون بده

عالیه دوست عزیز دکمه تایید چه کدی رو بنویسم که که فیلد fldAccept از 0 به 1 آپدیت کنه ؟

xsbehx
دوشنبه 08 تیر 1394, 12:56 عصر
یک update ساده

create procedure spChangeAccept
@fldId int
as
begin
update tblTest
set fldAccept=1
where fldId=@fldId
end