PDA

View Full Version : مشکل در پیاده سازی سیستم کامنت

c0mmander
یک شنبه 07 تیر 1394, 23:32 عصر
سلام
من داخل پیاده سازی سیستم کامنت دچار مشکل شدم. و به نحوی به کلی گیج شدم.در حال حاضر من میتونم کامنت ها رو بصورت تکی تکی بگیرم و مدریت کنم. اما وقتی قرار باشه به هر کامنت پاسخی داده بشه دیگه نمیدونم باید چی کار کنم؟!

تا جایی که من پیشرفتم یک قسمت داخل جدول گذاشتم که اگر مقدارش 0 بود نظر اصلی هست و اگر مقدارش بیشتر از صفر بود ای دی یکی از نظر های اصلی هست.
اما :
1- نمیدونم چطروی داخل صفحه خبر هام در قسمت کامنت ها دکمه پاسخ رو درست کنم که وقتی دکمه ثبت کلیک شد بفهمه این ای دی فرق میکنه.
2- این راه من فقط برای یک پاسخ به نظر مفیده اما برای بیشتر کار نمیده

Unique
دوشنبه 08 تیر 1394, 00:11 صبح
ببینیم ، نظر های تو در تو در واقع همون ساختار های درختی هستند. توی این لینک (http://www.geekfarsi.com/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%AA/383) در مورد پیمایش و نمایش ساختار های درختی توضیح داده شده که میتونید استفاده کنید. در مورد لینک پاسخ هم معمولا از یک دکمه پاسخ زیر هر نظر استفاده میشه و بسته به اینکه میخوایم چند سطح پاسخ (چند سطح شاخه توی درخت) داشته باشیم باید id والد را به فرممون برسونیم حالا چه با get از طریق url یا جاوا اسکریپت. پس شد دو نکته :

۱ - روش پیمایش و نمایش نظر های تو در تو از طریق یک فیلد که نشون میده والد نظر کیه ؟
۲ - تعیین والد نظر توی فرم ارسال پاسخ تا نظر جدید را به عنوان فرزند اون والد در پایگاه وارد کنیم

همین.