PDA

View Full Version : سوال: عدم تغییر combobox.selectedtext

mahan0o0
دوشنبه 08 تیر 1394, 09:03 صبح
با سلام
دوستان ببخشید من می خوام هنگامی که یک ردیف gridview رو انتخاب می کنم و دکمه ویرایش رو میزنم فرم مربوطه رو با اطلاعاتی که از gridview گرفته پر کنه. فقط وقتی که در property combobox حالت dropdown روی گزینه dropdownlist هست هر کاری می کنم آیتم انتخاب شده هنگامی که formload میشه با توجه به گریدویو select نمیشه و نشون داده نمیشه. از دوستان خواهش دارم راهنمایی کنند که چطور وقتی combobox در حالت dropdownstyle هست چطور میشه آیتم select شده رو نشون بده. ممنون می شم راهنمایی کنید. با تشکر فراوان. کد هام رو هم میزام که ببیند چطور آیتم های combobox رو بایند کردم و چطور از gridview می خوام اطلاعات رو بریزم توی combobox ولی نمیشه.

DataClasses1DataContext dl = new DataClasses1DataContext();
var quer = (from a in dl.myCars select a.carname);
foreach (var element in quer)
{
comboBox1.Items.Add(element.ToString());
}
comboBox1.SelectedText = (GridViewCars.CurrentRow.Cells[2].Value.ToString();

reza_ali202000
دوشنبه 08 تیر 1394, 14:59 عصر
دستور بعد از حلقتون رو توی یه باتم بزارید بعد باتم رو بزنید ببینید درست میشه یا نه.
اینجوری اگه خطا داشته باشه متوجه میشین.

amir_pro
دوشنبه 08 تیر 1394, 15:07 عصر
الان دسترسی به کد ندارم اما تا جایی که یادم هست فکر کنم باید از selectedItem یا selectedValue استفاده کنی. تست کن ببین میشه یا نه

mahan0o0
دوشنبه 08 تیر 1394, 15:29 عصر
هر دو کار رو قبلاً امتحان کردم نشده. اگه لطف کنید امتحان کنید ببینید حتی موقع فرم لود میتونید آیتم دلخواهتون از dropdownlist انتخاب بشه، به من هم نشون بدید کدتون رو چون واقعا واسم مشکل شده

amir_pro
دوشنبه 08 تیر 1394, 16:01 عصر
هر دو کار رو قبلاً امتحان کردم نشده. اگه لطف کنید امتحان کنید ببینید حتی موقع فرم لود میتونید آیتم دلخواهتون از dropdownlist انتخاب بشه، به من هم نشون بدید کدتون رو چون واقعا واسم مشکل شده

comboBox1.SelectedItem = "barnamenevis.org";
همین. حتی توی فرم لود باشه هم اجرا میشه

mahan0o0
پنج شنبه 11 تیر 1394, 07:42 صبح
comboBox1.SelectedItem = "barnamenevis.org";
همین. حتی توی فرم لود باشه هم اجرا میشه
ممنون دوست عزیز ولی این زمانیه که کمبو باکس عادی باشه اگه رو حالت dropdownlist آیتم دلخواهتون تو فرم لود select شد به من هم کدش رو بگید من که هر کاری کردم نشده تا حالا. ممنون

mahan0o0
سه شنبه 16 تیر 1394, 07:29 صبح
دوستان لطفاً میشه کمک کنید من فقط می خوام وقتی کمبو باکس تو حالت dropdownlist هست و یک آیتم رو که انتخاب کرده باشم موقع فرم لود به من نشون بده همین مثل وقتی که در کمبو باکس عادی combobox1.selectedText ="benz"1 است. دوستان لطف کنید اگه امتحان کردید جواب داد نمونه کارتون رو واسم بزارید بسیار بسیار ممنون می شم چون من از هیچ روشی نتونستم اینکار رو کنم. با تشکر فراوان

samiasoft
پنج شنبه 14 آبان 1394, 18:50 عصر
دوستان در این زمینه نظری ندارید؟

کمبوباکسی که دارم میخوام استایلش بصورت DropDown باشه ولی دیگه کاربر نتونه تکست اونو ویرایش کنه. ولی متاسفانه این کار فقط در حالت DropDownList امکان پذیره...

حالا شاید بگید چرا DropDownList رو استفاده نمیکنم. خب در این حالت هم نمیشه براش تکست گذاشت.

ممنون میشم راهنمایی کنید

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 14 آبان 1394, 21:01 عصر
دوستان در این زمینه نظری ندارید؟

کمبوباکسی که دارم میخوام استایلش بصورت DropDown باشه ولی دیگه کاربر نتونه تکست اونو ویرایش کنه. ولی متاسفانه این کار فقط در حالت DropDownList امکان پذیره...

حالا شاید بگید چرا DropDownList رو استفاده نمیکنم. خب در این حالت هم نمیشه براش تکست گذاشت.

ممنون میشم راهنمایی کنید

چه متنی؟ اگر متنی که میخواهی set کنی از آیتمهای کمبوباکس هست میتونی اونو انتخاب کنی. بستگی داره کمبوباکس رو چطوری پر کردی.

samiasoft
جمعه 15 آبان 1394, 10:20 صبح
چه متنی؟ اگر متنی که میخواهی set کنی از آیتمهای کمبوباکس هست میتونی اونو انتخاب کنی. بستگی داره کمبوباکس رو چطوری پر کردی.

ببینید منظور من این هستش که درحالت
DropDown شما میتونید با کیبورد متنی داخل کمبوباکس قرار بدید و اونو ویرایش کنید ولی در حالت DropDownList میبنید که نمیشه اینکارو کرد.

من سوالم این هستش که در حالت DropDown به نظرتون چکار میشه کرد که مثل حالت DropDownList کاربر نتونه داخل کمبوباکس مقداری وارد کنه.