PDA

View Full Version : گفتگو: انتخاب فریمورک مناسب برای نرم افزار مدیریت فایروال تحت وب

r0ot$harp
دوشنبه 08 تیر 1394, 13:22 عصر
سلام دوستان عزیز

من یه پروژه دارم که مدیریت یه سری کار هست داخل Linux. ساده بخوام بگم یه نرم افزار مدیریت هست که با دو بخش مستقیم داره کار می کنه. دیتابیس و اجرای کدهای CLI روی لینوکس. این نرم افزار مدیریت یه فایروال هست. یه سری قسمت کاربران، گزارشات، تنظیمات و ... داره. تنظیمات و داده ها برروی Mysql ذخیره می شن. در قسمت هایی که نیاز به exec action خاصی داشتیم میایم اون و با CLI رو لینوکس اجرا می کنیم و جواب رو نمایش و در بانک ذخیره می کنیم. انجام این کار هارو می تونم انجام بدم. اما سوال اصلیم اینه که برای این پروژه از فریم ورک استفاده کنم یا خیر؟؟؟ این رو هم بگم قالب مدیریت رو از یکی از سایت های فروش قالب Dashboard خریدم. بعد از جستجو به yii و Laravel رسیدم. ممنون می شم دوستان کمک کنند.

باتشکر

arta.nasiri
دوشنبه 08 تیر 1394, 13:47 عصر
سلام

نظر شخصی من اینه که از فریم ورک استفاده کنید چون سرعت کارتون رو بالا میبره و امنیت رو تا حد(زیادی) افزایش میده همچنین فریم ورکها template engine (البته جدا از فریم ورک هم میتونید استفاده کنید) دارن که کارتون رو خیلی خیلی راحتتر میکنن.

بازم از نظر شخصی من yii یا laravel باهم برابرند چه از نظر سرعت چه از نظر امنیت و چه از نظر امکانات چون هر دو تا الان بخوبی جواب پس دادن. حالا این بستگی به خودتون داره که با کدوم فریم ورک کار کنید. اگه بصورت تیمی کار میکنید بهتره این تصمیم بصورت تیمی گرفته بشه تا کسی تو کار با فریم ورک مشکلی نداشته باشه.

کار با توابع exec هم هیچ ربطی به فریم ورک نداره و فرقی نمیکنه با کدوم فریم کار میکنید.