PDA

View Full Version : سوال: تبدیل پروژه سی شارپ به برنامه تحت وب

mohammaddx
سه شنبه 09 تیر 1394, 23:44 عصر
سلام به همه ی دوستان.
سوالم شاید خیلی کلیشه ای باشه ولی نیاز به جواب ساده دارم.
میخوام یه برنامه ساده تحت ویندوز که با سی شارپ نوشته شده را به برنامه تحت وب (http://www.new4android.ir) تبدیل کنم.آیا راهی وجود داره باسه من که با برنامه نویسی تحت وب اشنایی ندارم بتونم پروژم را تحت وب اجرا کنم؟(با سی,سی پلاس پلاس,سی شارپ و اچ تی ام ال و سی اس اس اشنایی دارم).
برنامم برنامه مرتب سازی لغت نامه ایه که از لینک زیر میتونید دانلود کنید.

reza_ali202000
چهارشنبه 10 تیر 1394, 03:32 صبح
سلام
خیر امکان نداره.
باید بازنویسی کنید البته تقریبا کدها بدون تغییر میمونه ولی ظاهرش رو باید دوباره طراحی کنید.

mohammaddx
پنج شنبه 11 تیر 1394, 00:38 صبح
ممکنه کمی راهنمایی کنید تا من روال کار هایی که باید انجام بدم را بدونم

rozitir
پنج شنبه 11 تیر 1394, 01:27 صبح
فک کنم باید از قسمت وب اپلیکیشن پروژه سی شارپتو درست کنی

pbm_soy
پنج شنبه 11 تیر 1394, 01:44 صبح
خوب این برنامه شما یک windows form application است که با c# .net نوشتید!
من برنامه ای نمیشناسم که اتوماتیک این را تبدیل به وب کند یا همان به صفحات ASP .NET تبدیل کند چون مفاهیم در وب خیلی فرق میکند یا اصلا بگم از پایه فرق میکند
مثلا
در برنامه های وب ، برنامه و صفحات وب شما در سرور قرار میکیرد منظورم بروی کامپیوتر دیگری قرار میکیرد و کاربران دیگر بز کامپیوتر دیگر و یا از خانه درخواست بازشدن یکی از صفحات آن برنامه را میکنند در این صورت آن صفحه در سرور اجرا میشود و نتیجه اجرای آن که یک صفحه HTML باشد به کامپیوتر کاربر ارسال میشود و در کامپیوتر کاربر آن صفحه HTML را browser وب (IE , FireFox , Opera) اجرا میکند یعنی شما محیط دادن درخواست و اجرا کردن و نمایش همه در web browser است

پس برای تبدیل چنین برنامه ای شما قیافه یا اینترفیس برنامه را با HTML و غیره باید طراحی کنید و در داخل آن کدهای سی شارپ باید بنویسید (البته به این سادگی که گفتم نیست)
چون در وب خیلی مفاهیم دیگر وجود دارد که باید درنظر بگیرید مهمترین آنها برنامه در جای دیگر قرار دارد (سی شارپ یا همان ASP در سرور اجرا میشود و کدهای نتیجه که HTML + CSS + JavaScript در کامپیوتر کاربر اجرا میشود) و مورد دیگر این وب سایت را چندین کاربر میتوانند اجرا کنند (بطور همزمان)
حتی داده هایی که شما در تکست باکس تایپ میکنید در کامپیوتر کاربر است و آن باید به سمت سرور برود و پردازش شود و نتیجه بصورت HTML برای کاربر ارسال شود

** هرچند که این برنامه که کار ذخیره سازی انجام نمیدهد. (دقیقا این برنامه که صرفا عدد میگیرد و در لیسات میگذارد و میتوان آنها را حذف کرد)
میتوان آنرا با HTML و JavaScript نوشت یعنی فقط با استفاده از تکنولژیهای سمت کاربر نوشت

از بیشتر نمیتوان توضیح داد بهتر است در مورد برنامه نویسی تحت وب مطالعه کنید

mostafa7240
یک شنبه 29 خرداد 1401, 13:49 عصر
سلام به همه ی دوستان.
سوالم شاید خیلی کلیشه ای باشه ولی نیاز به جواب ساده دارم.
میخوام یه برنامه ساده تحت ویندوز که با سی شارپ نوشته شده را به برنامه تحت وب (http://www.new4android.ir) تبدیل کنم.آیا راهی وجود داره باسه من که با برنامه نویسی تحت وب اشنایی ندارم بتونم پروژم را تحت وب اجرا کنم؟(با سی,سی پلاس پلاس,سی شارپ و اچ تی ام ال و سی اس اس اشنایی دارم).
برنامم برنامه مرتب سازی لغت نامه ایه که از لینک زیر میتونید دانلود کنید.

قطعا الان که جواب میدم خیلی دیره، ولی ممکنه به درد بقیه بخوره.
الی ماشاء الله نرم افزار تبدیل وجود داره. یکیش Thinfinity VirtualUI. یه سر به لینک زیر بزنید:
https://www.cybelesoft.com/blog/run-winforms-application-inside-web-browser/#:~:text=You%20can%20right%2Dclick%20on,applicatio n%20will%20be%20running%20inside.&text=8.,access%20the%20Development%20Server%20Mana ger
قطعا نسخه اصلی این نرم افزارها پولی هستن. ولی اگه بتونین کرک یا نسخه وطنی رو پیدا کنین براتون خیلی خوشحال میشم:چشمک: