PDA

View Full Version : سوال: گرفتن نام یک شیء با هندل شیء

CodeKhor
چهارشنبه 10 تیر 1394, 07:58 صبح
سلام دوستان

من تو کار با هندل ها با یه مشکلی برخوردم تمام سایت های ایرانی و خارجی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

مشکل اینه که با تابع FindWindow هندل پنجره مورد نظر رو میگیرم بعد با تابع FindWindowEx هم هندل اشیاء داخل فرم رو میگیرم حالا میخوام اسم اشیاء داخل فرم رو پیدا کنم که نمیتونم

مثلا داخل فرم 1 لیبیل هست با کپشن "salam" خوب کپشن رو با sendmessage میتونم بگیرم ولی اسم شیء رو که مثلا ممکن label1 باشه نمیدونم چجوری بدست بیارم، اصلا امکانش هست ؟

vbhamed
پنج شنبه 11 تیر 1394, 09:42 صبح
سلام

نام شیء در یک زبان برنامه نویسی اشاره ای به هندل اون هستش که IDE برنامه نویسی برای راحتی کار برنامه نویس اون رو در نظر می‌گیره و چیزی نیست که در فایل EXE نوشته بشه پس نمیشه چنین چیزی رو بدست آورد، شما هر کاری دارید با همون هندل می‌تونید انجام بدید دیگه دونستن نام شیء چه مشکلی رو حل می‌کنه ؟

CodeKhor
جمعه 12 تیر 1394, 19:19 عصر
نمیدونم با بازی کانتر آشنایی داری یا نه ولی برای نوشتن چیت Aim نیاز به نام شیء ها هست، آخه الان نزدیک 50 تا هندل از صفحه بازی میگیرم که 10 تاش برا پلیر ها هست و رو اون 10 تا باید Aim رو ست کنیم مثلا هندل شیء جون یا تعداد تیر یا map یا ... هم جزو اون 50 تا هندل هست و نمیدونم چجوری اینارو از هم جدا کنم که فقط هندل شیء پلیرهارو بگیرم تنها چیزی که به فکرم رسید این بود که نام شیء میتونه کمک کنه،

بعد یه سوال دیگه، با داشتن هندل میشه نام کلاس رو گرفت ؟
فکر میکنم با نام کلاس هم بشه انجامش داد

vbhamed
شنبه 13 تیر 1394, 04:02 صبح
سلام
همونطور که گفتم اصلا چنین چیزی در فایل اجرایی ذخیره نمیشه که بخواین بگیرینش
پیشنهاد می‌کنم روی مکان اون شیء مانور بدین (به کمک هندل مکانشون رو بدست بیارید) چون معمولا جای این عناصر در صفحه بازی ثابت است با استفاده از اون شاید بشه کاری کرد