PDA

View Full Version : سوال: نحوه کپی فایل بدون هنگ کردن برنامه

amirh82
چهارشنبه 10 تیر 1394, 13:19 عصر
سلام دوستان
سوالی که دارم اینه:
چجوری میشه یه فایل رو کپی کرد بدون اینکه برنامه در کپی کردن فایل های حجیم هنگ کنه؟
این سوال رو می پرسم چون اگر از دستور filecopy استفاده کنیم برنامه در هنگام کپی کردن هنگ میکنه

golbafan
چهارشنبه 10 تیر 1394, 13:25 عصر
سلام
باید از thread استفاده کنید

vbhamed
چهارشنبه 10 تیر 1394, 14:23 عصر
سلام

چند راه دارید ولی اول باید مشخص کنید در حین کپی فایل می‌خواین به کارهای دیگه تون در برنامه برسید یا منتظر کپی فایل می‌مونید

اگر منتظر می‌مونید با استفاده از دستورات مدیریت فایل نظیر Open, Get, Put می‌تونید خودتون کپی فایل رو شبیه سازی کنید و از دستور DoEvents هم بین دستوراتتون استفاده کنید تا اون حالت هنگ رو نبینید

ولی اگر می‌خواین به کارهای دیگه برسید، هم راه Thread که دوستان گفتن قابل انجامه و هم اینکه یک پروژه جدید واسه کپی فایل بنویسید که فایل مبدا و مقصد رو به عنوان پارامتر (Command$) بگیره و کپی رو با استفاده از FileCopy یا روشهای دیگه انجام بده، اینطوری هر وقت نیاز به کپی فایلی داشتید اون برنامه رو اجرا می‌کنید و فایل مبدا و مقصد رو بهش می‌دین و خودش کارش رو انجام میده و برنامه شما هم درگیر نمیشه

استفاده از Thread هم راه خوبیه ولی برای ویژوال بیسیک 6 کمی دردسر هم براتون ایجاد می‌کنه اما خب می‌تونید تو اینترنت نمونه های این رو پیدا کنید

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=using+thread+in+%2Bvb6

amirh82
چهارشنبه 10 تیر 1394, 16:22 عصر
ممنون
من میخوام تا کپی شدن کامل فایل منتظر بمونم
بنابراین باید از روش اول استفاده کنم
اگه میشه راجع به روش اول بیشتر توضیح بدین(من تقریبا یک مبتدی هستم)