PDA

View Full Version : سوال: خطا در شناسایی دیتابیس

titipop1
پنج شنبه 11 تیر 1394, 21:22 عصر
درود دوستان
این خطا چیه؟
Cannot open user default database. Login failed
'Login failed for user 'Raha-PC\Raha

davidrobert
پنج شنبه 11 تیر 1394, 21:35 عصر
معنی حطا شما میرسونه که user Raha-pc رو پیدا نکرده در کانکشن ارتباطه با دیتابیس و اسم کانکشن شما برای ارتباط با دیتابیس فرق میکنه بخاطر همین این خطا رو داده از نظر من برای اینکه بتونید مشکلتون هل کد در کانکشن نویسی اسم 'Raha-PC\Raha' در نظر نگرید و اسم localhost یا نقطه منظور نقطه (.) این رو رو قرار بدید تا ارتباط محلی باشد تا در سیستم دیگه دیتابیس قرار داشت برنامه با دیتابیس ارتباط بر قرار کند راحت.

titipop1
پنج شنبه 11 تیر 1394, 22:06 عصر
معنی حطا شما میرسونه که user Raha-pc رو پیدا نکرده در کانکشن ارتباطه با دیتابیس و اسم کانکشن شما برای ارتباط با دیتابیس فرق میکنه بخاطر همین این خطا رو داده از نظر من برای اینکه بتونید مشکلتون هل کد در کانکشن نویسی اسم 'Raha-PC\Raha' در نظر نگرید و اسم localhost یا نقطه منظور نقطه (.) این رو رو قرار بدید تا ارتباط محلی باشد تا در سیستم دیگه دیتابیس قرار داشت برنامه با دیتابیس ارتباط بر قرار کند راحت.

مهندس جان نشد
آقا این اتفاق زمانی افتاد که میخواستم استیمول سافت رو واسه پرینت توی برنامم تنظیم کنم(البته از روی یک ویدیو آموزشی) که این اتفاق افتاد

davidrobert
پنج شنبه 11 تیر 1394, 22:21 عصر
یه سوال دوست عزیز شما در استیمول کانکشن با دیتابیس رو دستی میسازی یا اینکه تو خود استمیول ارتباط با دیتابیس رو قرار میدید.
اگه با کد نویسی اطلاعات دیتاگرید ویو رو بفرستید به استیمول با مشکلی بر خورد نمیکنه ولی اگه از کانکشن خود استیمول استفاده کنید به احتمال 100 درصد با مشکل زیاد برخورد میکنید یکی از این مشکل ها هم ارتباط با دیتابیس هستش.

titipop1
پنج شنبه 11 تیر 1394, 22:33 عصر
متاسفانه از کانکشن استیمول استفاده کردم
مهندس شما چه پیشنهادی میدین؟

davidrobert
پنج شنبه 11 تیر 1394, 23:06 عصر
پیشنهاد من این هستش که کانکشن خود استمیول رو استفاده نکنید که بدرد نمیخوره . بجای این کار بیاد از این کد برای نمایش اطلاعات استفاده کنید برای گزارش که بیاد اطلاعات دیتاگرید ویو بگیره و گزارش بده خود ارتباط مجازی با دیتابیس هم میسازه.
DataTable table = new DataTable("Db_FoctorKhered");
foreach (DataGridViewColumn column in dgv1.Columns)
{
table.Columns.Add(column.Name, typeof(string));
}
for (int j = 0; j < dgv1.Rows.Count - 1; j++)
{
table.Rows.Add();
for (int k = 0; k < dgv1.Columns.Count; k++)
{
table.Rows[j][k] = dgv1[k, j].Value;
}
}
DataSet ds = new DataSet();
ds.Tables.Add(table);
StiReport stiReport = new StiReport();
stiReport.Load(Application.StartupPath + @"..\Rpt\RptFoctorForoshKala.mrt");
stiReport.RegData(table);
StiOptions.Viewer.Windows.ShowPageDesignButton = false;
StiOptions.Viewer.Windows.ShowOpenButton = false;
stiReport.Design();
stiReport.Show();
بفرماید این کد گزارش از اطلاعات داخل دیتاگرید ویو.

ali_md110
پنج شنبه 11 تیر 1394, 23:12 عصر
توی کانگشن استرینگنگ User Instance رو مساوی با false قرار بدید شاید حل شد

titipop1
پنج شنبه 11 تیر 1394, 23:19 عصر
ن علی جان حل نشد مشگل من اینه که اطلا برنامه اجرا نمیشه(استیمول سافت هم بلکل حذف کردم)

ali_md110
جمعه 12 تیر 1394, 16:47 عصر
اگر دیتابیستون بصورت Attachment باشه و توی مسیر دیگه ای به غیر از مسیر نصب اسکیول سرور باشه وقتی توی ویژوال استودیو هستیم و Server explorer باز و کانکشن برناممون فعال باشه این ایراد میگیره Close Connection رو در Server explorer انتخاب کنید شاید حل شد

titipop1
جمعه 12 تیر 1394, 22:19 عصر
اگر دیتابیستون بصورت Attachment باشه و توی مسیر دیگه ای به غیر از مسیر نصب اسکیول سرور باشه وقتی توی ویژوال استودیو هستیم و Server explorer باز و کانکشن برناممون فعال باشه این ایراد میگیره Close Connection رو در Server explorer انتخاب کنید شاید حل شد

مرسی از همه دوستان گلم حل شد