PDA

View Full Version : کدام زبان آینده روشنی دارد؟؟؟

danyalbursin
شنبه 13 تیر 1394, 00:18 صبح
سلام به همه دوستایه عزیز.
دوستان من 16 سالمه پایه برنامه نویسیم قویه هم علاقه هم استعدادشو هم پشتکارشو خیلی دارم!!!

سی پلاس پلاس و در حده مقدماتی و جاوا رو در حده شی گرایی و جنریک و لیست و پشته بلدم.

سی شارپ هم کار با فایل و شی گرایی و کار با بانک اطلاعاتی بلدم!
حتی asp.net و php هم کار کردم تا حدودی بلدم!

یعنی ختم کلام با همشون و حتی vb کار کردم و واقعا همشون و دوس دارم!

اگه به خودم باشه عاشق ++C هستم ولی بدبختیه من اینجاس دنبال یه زبانی هستم که بازار کار خوبی هم داشته باشه!

میدونم الان سی شارپ خوبه ولی این حرفس که تو دهنا هست و میگن لینوکس ملی میخواد طرحش اجرا بشه منو ترسونده!

خواهش میکنم ازتون کمکم کنید میخوام رو یه زبان تمرکز کنم و البته برام اصلا مهم نیست که میگن چون فلان زبان راحته برو سمتش! برام بازار کار مهمه و از قدرت همشون خبر دارم! فقط میخوام بدونم کدومش قابله اعتماده که آینده داره و از نظر شما دوستان کدام را ادامه بدم؟؟؟
لطفا با دلیل بگید دوستایه عزیز

خیلی از همتون ممنونم که لطف کردین تاپیکمو خوندید و نظرتونو گفتید!

yeganehaym
شنبه 13 تیر 1394, 14:57 عصر
به بازر آینده چندان فکر نکنید ولی نیم نگاهی بهش داشته باشید
در حال حاضر مسئله الان هست
در حال حاضر سی شارپ در بین همه محبوبیت زیادتری دارد و قابلیت های خوبی هم دارد ، البته ویژوال بیسیک هم در کنار آن خوب است ولی سی شارپ دسترسی بیشتری به CLS در مجموعه CLR دارد و چند سالی است عملیات cross platform هم به خوبی روی آن اجرا می گردد. همچنین مایکروسافت هم ویژوال استادیو جدید رو رسما برای لینوکس و مک هم عرضه کرده.
در ضمن شما زیاد لازم نیست طرح هایی اجرایی آن ها را جدی بگیرید. تغییر یک کاربری آن قدر هم ساده نیست.
در ضمن این موضوع هم بر میگردد به شرکت ها دولتی نه خصوصی. نکته بعدی برنامه های تحت وب بیشتر محبوبیت دارند، دلایل آن ها:
1- برنامه های تحت وب به راحتی از هر دستگاهی قابل دسترسند. میتواند یک موبایل باشد
2- در صورتی تغییر فقط سمت سرور ، برنامه اش تغییر میکند.
3- سیستم عامل کلاینت اهمیتی ندارد.

=======
در کل سیستم عامل ملی به نظرم یک ایده احمقانه هست، کسی نمیتواند کسی را مجبور کند که از چه ابزاری باید استفاده کند. برنامه نویس ها، شرکت های مذبور با توجه به علایق و دانش و هدفشان ابزارها را انتخاب می کنند.
در ضمن باید کاوش شود که منظور از سیستم عامل ملی چیست؟ آیا اینکه روی لینوکس تقویم شمسی نصب می شود یا چندتا فونت B به آن اضافه میشود و گچ پژ آن سر جایشان است می شود سیستم عامل ملی یا چیز دیگر؟