PDA

View Full Version : سوال: حذف فایل از درایو C

roo.row
یک شنبه 14 تیر 1394, 14:18 عصر
با سلام خدمت دوستان
من در حال نوشتن برنامه ای هستم که در داخل قسمت نصب آن چیز هایی رو داخل درایو c کپی می کنه
حالا من می خوام کاربر بتونه با زدن یک کلیک همون فایل ها رو پاک کنه
ولی چون تو درایو سی هست ایراد می گیره
برای فایل های ddl برنامه ارور اینکه مال ویندوز هست رو میده و برای بقیشون اینکه اینجا درایو c هست و نمی تونید حذف کنید
می شه بهم بگید چطور می تونم یه آدرس به برنامه بدم(چون کاربر می تونه محل کپی فایل ها رو تغییر بده) داخل درایو سی و برنامه اون رو پاک کنه بدون ارور ویندوز
اون رو پاک کنه

علیرضا5
دوشنبه 15 تیر 1394, 18:28 عصر
اگه فایلی رو شما به هر طریق در درایو سی کپی کنی حتما امکان حذف رو هم داره
اگر حذف نمیشه دلیلش اینه که به خاطر اجرای برنامه اونها در حال استفاده هستند و تا برنامه ات رو با دستور end نبندی اون فایلها حذف نمیشند
برای این که مطمئن بشی یکبار برنامت رو با دستور end ببند بعد برو اون فایل مورد نظرت رو دستی حذف کن اگر حذف شد فرضیه من درسته و اگر حذف نشد فرضیه من غلط است
لطفا نتیجه رو اعلام کن

roo.row
دوشنبه 15 تیر 1394, 22:00 عصر
با سلام و با تشکر
همونطور که گفتم دو ارور میده که معنی اونها :
1.این فایل مطعلق به ویندوز است ( در صورتی که نیست)
2.این فایل در درایو c قرار دارد ( خوب چرا باید ارور بده ؟؟)
با تشگر چیکار کنم رفع بشه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
و اگر ممکن هست وقبلا سورسش رو داشتید برام بزارید(هرگز راضی به ضحمت نوشتنش نمی شم)
خیلی ممنون
بازم ببخشید

roo.row
دوشنبه 15 تیر 1394, 22:19 عصر
با سلام
میخواستم بگم اگه ممکنه راهنماییم کنید که چجوری میشه با ویژوال بیسیک یه کدی رو بنویسم که یه فایل رو بدون چون و چرا (اگه باز بود End process کنه و ....) و بدون ارور حذف کنه

ممنون

stackprogramer
دوشنبه 15 تیر 1394, 22:26 عصر
دو حالت است فایل read only باشد،برای حذفش بایداول از read only بیرون اورد بعد دلیت
http://word.mvps.org/faqs/macrosvba/DeleteFiles.htm
دوم نیاز به دسترسی به Administrator باشه،که باید داخل سورست این درخواست را موقع اجرا از کاربر بخواد،
به لینک زیر پاسخ اخر برو
http://stackoverflow.com/questions/21220384/how-to-delete-a-file-using-vb-net
یک حالتی هم که دوستمون گفتن باید اول پروسه را ببستی بعد دلیت