PDA

View Full Version : خبر: راه اندازی سایت به صورت متریال

Mostafa_
یک شنبه 14 تیر 1394, 21:23 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیزنماز و روزه هاتون قبول
یه سوال داشتم
میخوام یه سایت راه اندازی کنم با Asp بعد میخوام سعی کنم به سبک متریال باشه به این صورت که مثلا صفحه سینگل تو صفحه اصلی باز بشه
اما به اینصورت مثلا صفحه اصلی که default باشه فول اسکرین هستو صفحه Single روی default باز بشه و اندازش هم مثلا 800 در 600 باشه
(امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین اگرنه عکس فرستادم نگاه کنین)
این صفحه سینگل و صفحه های که قرار هست اینطوری باز بشه میخوام با div درست کنم
یعنی یه Div باز بشه که اطلاعات کامل یه پست توش باشه
حالا من اگه بخوام سایتم رو اینطوری راه اندازی کنم مشکلی نداره ؟به نظرم اینطوری سرعت بالاتر میره

malloc
دوشنبه 15 تیر 1394, 07:21 صبح
عکس که اصلا گویا نیست ....

شما برای باز شدن پنجره جدید توی جاوا اسکریپت از دستور windows.showmodaldialog استفاده میکنید

برای سمت سرور هم که بخوایید یه div رو نمایش بدید باید اون دایو مخفی باشه و وقتی کلیک کرد از حالت مخفی در بیاد و ضمنا اینکه پوزیشنش باید ابسولوت باشه که بیافته بالا صفحه

Mostafa_
دوشنبه 15 تیر 1394, 12:41 عصر
عکس که اصلا گویا نیست ....

شما برای باز شدن پنجره جدید توی جاوا اسکریپت از دستور windows.showmodaldialog استفاده میکنید

برای سمت سرور هم که بخوایید یه div رو نمایش بدید باید اون دایو مخفی باشه و وقتی کلیک کرد از حالت مخفی در بیاد و ضمنا اینکه پوزیشنش باید ابسولوت باشه که بیافته بالا صفحه

بله دوست خودم
اولا ممنون بابت جواب و راهنماییتون
دوما منم همینکار رو میخوام بکنم
دراصل میخوام سایتم اگه بشه مثلا چنتا صفحه اصلی داشته باشه ،،، مثل default بقیه صفحه ها مثل single و about me و tell me و setting و بقیش میخوام تو دایو باشه که مخفی باشه و وقتی کاربر درخواست کرد دایو به حالت نمایش دربیاد ،،،به نظرم هم سرعت میره بالا ،، هم زیباتره ،،
درسته ؟
به نظر شما مشکل نداره همچین کاری کنم ؟؟

xsbehx
دوشنبه 15 تیر 1394, 13:16 عصر
چرا - خیلی هم مشکل داره
شما داری 10 تا صفحه درست می کنی که توش اطلاعات و عکس و ... است. مثلا میانگین هر صفحه 1 مگ بعد اونا رو مخفی می کنی !
حالا کاربر که می یاد تو سایت شما به جای اینکه صفحه اصلی با حجم 1 مگ براش لود بشه، کل 10 تا یا n تا صفحه شما براش لود می شه که اگر 10 تا صفحه باشه می شه 10 مگ!
اولا که فشار زیادی به سایت شما می یاد
دوما فشار زیادی به کاربر می یاد!
سوما شاید هیچ کاربری دوست نداشته باشه بره داخل صفحه about. چرا باید براش لود بشه و الکی هم سرعتش بیاد پایین و هم منابع سرور استفاده بشه
و ..................

اونی که شما می بینی سایت single page درست می کنن. با تکنولوژی ajax اطلاعات رو از به محض درخواست می خونند و نمایش می دند نه اینکه اماده باشه و مخفی باشه
نمونه بارزش تو gmail و email و ... است.
چنتا فریم ورک هم هستند که کلا کارشون کمک به ساخت همچین سایت هایی است نمونه بارزش angularjs هست.
البته می تونی 10 تا صفحه داشته باشی + یک فریم تو صفحه اصلی که به محض درخواست کاربر، صفحه مورد نظرتو تو اون فریم لود کنی
که البته زیاد جالب نیست اینطوری

Mostafa_
دوشنبه 15 تیر 1394, 13:41 عصر
چرا - خیلی هم مشکل داره
شما داری 10 تا صفحه درست می کنی که توش اطلاعات و عکس و ... است. مثلا میانگین هر صفحه 1 مگ بعد اونا رو مخفی می کنی !
حالا کاربر که می یاد تو سایت شما به جای اینکه صفحه اصلی با حجم 1 مگ براش لود بشه، کل 10 تا یا n تا صفحه شما براش لود می شه که اگر 10 تا صفحه باشه می شه 10 مگ!
اولا که فشار زیادی به سایت شما می یاد
دوما فشار زیادی به کاربر می یاد!
سوما شاید هیچ کاربری دوست نداشته باشه بره داخل صفحه about. چرا باید براش لود بشه و الکی هم سرعتش بیاد پایین و هم منابع سرور استفاده بشه
و ..................

اونی که شما می بینی سایت single page درست می کنن. با تکنولوژی ajax اطلاعات رو از به محض درخواست می خونند و نمایش می دند نه اینکه اماده باشه و مخفی باشه
نمونه بارزش تو gmail و email و ... است.
چنتا فریم ورک هم هستند که کلا کارشون کمک به ساخت همچین سایت هایی است نمونه بارزش angularjs هست.
البته می تونی 10 تا صفحه داشته باشی + یک فریم تو صفحه اصلی که به محض درخواست کاربر، صفحه مورد نظرتو تو اون فریم لود کنی
که البته زیاد جالب نیست اینطوری

خوب ببین اولا ممنون از راهنماییت
به این قسمتش دقت نکرده بودم
من میخوام یه طوری باشه که سرعت بره بالا
میشه اطلاعات رو توی کلاس بنویسم ، بعد کلاس رو فراخانی کنم به صورتی که اول کار هیچ اطلاعاتی لود نباشه ،،وقتی فرضا لیست کاربرای سایت رو خواستم ،،اون دایو مربوط باز بشه
بعد تو اون اطلاعات شروع به لود شدن بشه
وقتی هم که کاربر اون صفحه رو بست ، اطلاعات دیس پوز بشه که به کاربر و سایت به قول شما فشار نیاد
اینکار بهنظرتون چطوره ؟؟؟؟؟

xsbehx
دوشنبه 15 تیر 1394, 17:15 عصر
اون چیزی که شما می گی:

میشه اطلاعات رو توی کلاس بنویسم ، بعد کلاس رو فراخانی کنم به صورتی که اول کار هیچ اطلاعاتی لود نباشه ،،وقتی فرضا لیست کاربرای سایت رو خواستم ،،اون دایو مربوط باز بشه
بعد تو اون اطلاعات شروع به لود شدن بشه

شما بلاخره باید اطلاعات اون کلاس یا هر چیزه دیگه رو از سمت سرورتون فراخونی و اجرا کنید دیگه
پس
خواندن اطلاعات جدیدی از هرجا، چه کلاس، چه دیتابیس چه ... و ریختن اون به هرجا چه div چه span چه متغییر چه ... = رفرش شدن صفحه
مگر اینکه بیاید از تکنولوژی ajax استفاده کنید. که بهتون امکان می ده بدون رفرش شدن صفحه، اطلاعات سمت سرور رو دریافت کنید

Mostafa_
دوشنبه 15 تیر 1394, 18:52 عصر
اون چیزی که شما می گی:

شما بلاخره باید اطلاعات اون کلاس یا هر چیزه دیگه رو از سمت سرورتون فراخونی و اجرا کنید دیگه
پس
خواندن اطلاعات جدیدی از هرجا، چه کلاس، چه دیتابیس چه ... و ریختن اون به هرجا چه div چه span چه متغییر چه ... = رفرش شدن صفحه
مگر اینکه بیاید از تکنولوژی ajax استفاده کنید. که بهتون امکان می ده بدون رفرش شدن صفحه، اطلاعات سمت سرور رو دریافت کنید

اها پس با ajax میشه این کار رو کرد ،،،
باش ممنون و متشکر از راهنماییتون :)