PDA

View Full Version : سوال: نوشتن رویداد برای ستونی از نوع button داخل datagridview

sorenamusic
جمعه 19 شهریور 1389, 22:05 عصر
سلام
دوست عزیز من یک سوال دارم که برام خیلی مهمه
من فیلد آخر رکورد خودم رو توی data gird یک button تعریف کردم .
چطور میتونم برای این button رویداد بنویسم ؟
کجا باید بنویسم؟
ممنون میشم جواب بدین

amiramt
جمعه 19 شهریور 1389, 23:37 عصر
شما می توانید به جای رویداد کلیک از رویداد های دیگر استفاده نمایید ولی من برای مثال رویداد کلیک Button را توضیح می دهم

private void dataGridView1_CellMouseClick( object sender , DataGridViewCellMouseEventArgs e )
{
if ( e.ColumnIndex == dataGridView1.Columns[ "Col_Button" ].Index && e.Button == MouseButtons.Left )
{

// در هر سطر انجام شود را اینجا بنویسید Button کاری را که می خواهید در هنگام کلیک بر روی
// به طور مثال
dataGridView1[ "Col_Name" , e.RowIndex ].Value = e.RowIndex + 1;
dataGridView1.Rows.Add();
}
}

opoet7
شنبه 20 شهریور 1389, 00:36 صبح
سلام دوستان من یه سوال دارم
چطور میتونم بو خانه های گرید دکمه بزارم ؟ برای هر سطر یه دکمه ؟ لطفا راهنمایی کنید
با تشکر .

amiramt
شنبه 20 شهریور 1389, 00:48 صبح
برای گذاشتن دکمه در یک ستون از دیتا گرید کافیست روی dgv کلیک کرده و در قسمت Properties روی Columns کلیک کرده و یک ستون جدید اینجا کرده و ColumnType آن را مساوی با DataGridViewButtonColumn قرار دهید

mf1311
یک شنبه 30 شهریور 1393, 16:01 عصر
برای گذاشتن دکمه در یک ستون از دیتا گرید کافیست روی dgv کلیک کرده و در قسمت Properties روی Columns کلیک کرده و یک ستون جدید اینجا کرده و ColumnType آن را مساوی با DataGridViewButtonColumn قرار دهید
سلام
چطوری میشه به تک تک button های یک ستون دسترسی داشت و واسه هر کدومش یه رویداد تعریف کرد