PDA

View Full Version : سوال: بهترین بستر توسعه ی GUI در C !!

alireza378
دوشنبه 15 تیر 1394, 16:26 عصر
سلام
من میخواهم در C برنامه نویسی GUI را تجربه کنم. همانطور که میدانید Qt در C قابل استفاده نیست.
من نیاز به بستری دارم که مثل Qt راحت باشد. یعنی یک محیط Drag Drop در اختیارم بگذارد. نه اینکه با Win32 خالص کار کنم!!
به +GTK برخوردم و با Glade آشنا شدم. اما شنیدم پنجره های آن در Windows ظاهر بسیار بدی دارد. درست است ؟
همچنین ممنون میشم یک بستر GUI در C که مستقل از سکو باشد به من معرفی کنید.

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 15 تیر 1394, 17:19 عصر
سلام
من میخواهم در C برنامه نویسی GUI را تجربه کنم. همانطور که میدانید Qt در C قابل استفاده نیست.
من نیاز به بستری دارم که مثل Qt راحت باشد. یعنی یک محیط Drag Drop در اختیارم بگذارد. نه اینکه با Win32 خالص کار کنم!!
به +GTK برخوردم و با Glade آشنا شدم. اما شنیدم پنجره های آن در Windows ظاهر بسیار بدی دارد. درست است ؟
همچنین ممنون میشم یک بستر GUI در C که مستقل از سکو باشد به من معرفی کنید.

وقتی C++ خود C رو پشتیبانی میکنه چرا از کیوت استفاده نمیکنید ؟
قدرتمند ترین محیط توسعه GUI همین Qt هستش.

alireza378
دوشنبه 15 تیر 1394, 18:07 عصر
وقتی C++‎‎‎‎ خود C رو پشتیبانی میکنه چرا از کیوت استفاده نمیکنید ؟
قدرتمند ترین محیط توسعه GUI همین Qt هستش.

چون ++C به نسبت C کندتر است. از آنجایی که بر مبنای شی گرایی است و حدود چند میکرو ثانیه وقتمان را تلف میکند (نسبت به C که شی گرا نیست)
این چند میکروثانیه برای کاری که میخواهم انجام دهم مهم است...
دلایل خودم را دارم جناب اسد زاده :)

rahnema1
دوشنبه 15 تیر 1394, 19:16 عصر
چون ++C به نسبت C کندتر است. از آنجایی که بر مبنای شی گرایی است و حدود چند میکرو ثانیه وقتمان را تلف میکند (نسبت به C که شی گرا نیست)
سلام
ببینید این که یک کتابخانه مبتنی بر c باشه دلیل نمی شه که شیء گرا نباشه. مثلا همین +gtk بر اساس GObject هست. که فکر می کنم کاملترین کتابخانه cross platform واسه c باشه.
اما کاش سوال را بیشتر توضیح می دادید که چند میکروثانیه وقت کجا می خواد تلف بشه؟
اگه پردازش باشه که قاعدتا نباید کاری به widget داشته باشه
بعید می دونم GTK+ از Qt سریعتر باشه

golbafan
دوشنبه 15 تیر 1394, 20:44 عصر

سلام
اگر نگران میکرو ثانیه ها هستید ، سراغ GUI نروید