PDA

View Full Version : سوال: پروژه انبار داری ساده

esagraphic
دوشنبه 15 تیر 1394, 17:39 عصر
سلام به همه اساتید گروه که واقعا اینجا کلی چیز ها آموختم
یک سوالی از همه دارم و یک نظر میخواهم
من میخوام یک پروژه انبار داری ساده شروع کنم اما میخوام به این شکل طرح ریزی کنم
یک تیبل دارم از لست اجناس
یک تیبل دارم از انبار
یک تیبل دارم از خروجی اجناس

حالا زمانی که یک جنس از گدام خارج میشه نام جنس و نوع کالا را مینوسم و ثبت میکنم و تعدادش
حالا زمانی که بخواهم بدونم مثلاً از یک جنس چیقدر در گدام موجود است از این شکل میخواهم استفاده کنم
از داخل تیبل گدام کد همون جنس را انتخاب کنم count کنم ببینم چیقدر است تو یک تکس باکس میخواهم تعدادش را نشون بد
بعد بیام تعداد جنس ها که از همون جنس از گدام بیرون شده را count کنم توی تکس باکس دگر نوشن بدم
و در نهایت در تکس باکس سومی تعداد خروج را از تعداد موجود که در گدام بوده کم کنم
آیا به نظر شما این روش منطقی و قانونی است یا خیر
منتظر نظرات تک تک شما هستم

davidrobert
دوشنبه 15 تیر 1394, 18:10 عصر
سلام دوست عزیز در مورد پروژه انبار داره من حسابدار یا انبار دار نیستم ولی بابت این کار راحل خیلی راحتی انتخاب کردم.
من برای ساخت پروژه انبار 6 تا جدوال ساختم من بیشتر از 6 تا اجدوال ساختم نزدیک 10 تا جدوال ساختم بابت امور مالی که همه شون یک جا ذخیره و ویرایش میکنم. ولی برای انیار که بدونی کی خردی و فروختی و موجودیت چه هستش 6 تا جدوال میسازی به نام کد و نام جدوال یعنی چه کد و نام جدوال.
کد یعنی کلید اصلی و زیر کلید اصلی.
یک جدوال به نام جدوال خرید که اول جدوال میسازید به نام جدوال کد خرید و توش فقط کد خرید رو ذخیره میکنید و در جدوال خرید زیر کد خرید و اجناس میارید با بارکد.ذخیره میکنید یعنی جدوال خرید شامل کد و جدوال خرید میشه که در این جدوال وقتی اطلاعات وارد میشه ثابت می ماند چون بعداً باید بدونیم فاکتوری که خریدیم با کد خرید که از یک شرکد خریدیم تکراری نباشه برای این فاکتور مثلا 1 با کد خرید یک و در جدوال انبار یک کد انبار و دوم انبار رو ذخیره میکنیم درست شبیه جدوال خرید هستش ولی کد انبار داره که کد انبار با جدوال خرید فرق میکنه اطلاعات که میخرید هم در جدوال خرید میریزید هم در جدوال انبار و در جدوال انبار اطلاعات انبار ویرایش میشه هنگام فروش در اینجا من 4 تا جدوال ساختیم. در جدوال فروش میاد کد فروش و کد جنس فروش رو ذخیره میکنید و هنگامی که اطلاعات فروش رو ذخیره میکنید اطلاعات جدوال انبار رو ویرایش میکنید.این جدوال خرید من هستش که اطلاعات انبار و جدوال خرید و کد هاشون اتوماتیک ذخیره میشن.
132968
این جدوال فروش من هستش که اطلاعات فروش من ثبت میشه و موجودی انبار من اصلاح میشود که چقدر در انبار موجودی دارم.
132969
این هم جدوال گزارش من هستش که نشان میده چقدر در انبار موجودی کالا دارم.
132970
این رو میگیم م و دیدید فرم های من رو کادر متن و تکس باکس رو با هم ذخیره میکنید همش بحث انومالی هستش که شما باید این بحث رو خوب بلد باشید که چطور اطلاعات رو با هم پاس بدید که کد انبار و کد خرید تکراری و همین طوری کد فروش تکراری برای 2 تا فاکتور نباشه یعنی هر فاکتور کد یک تا باشه و تکراری نباشه. یه خورده فکر کنید منظور من خوب متوجه میشید وگر نه منظور من حکم گنگ بودن رو برای شما میده.