PDA

View Full Version : روش های افزایش سرعت برنامه نویسی

webpower
سه شنبه 16 تیر 1394, 08:23 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
من توی نوشتن کدها و تایپ کردن سریعم اما درکل توی ایجاد پروژه هام احساس میکنم خیلی کندم
من مباحث رو در حد پایه ای (مثلا حلقه، تابع، ایجاد دیتابیس...) میدونم و درمورد تکنیکهای رایج زیاد اطلاعات ندارم
فکر میکنم روش من مثل اینه که یه نفر به جای jQuary همه کاراش رو با جاوااسکریپت انجام بده
من از شی گرایی استفاده نمیکنم و با فریم ورک ها هم هیچ آشنایی ندارم
برای این ک هر بار مجبور نباشم کدهای ساده رو تو هر پروژه یا تو هر فایل بازنویسی کنم راهی هست؟
همین چن وقت پیش بود ک با توییتر بوت استرپ آشنا شدم و فهمیدم چقد توی css اتلاف وقت داشتم، توییتر بوت استرپ میشه گفت یه فریم ورکه؟ تعریف فریم ورک واسه php همچین چیزیه؟
من چون برنامه نویسی رو به صورت خودآموز یاد گرفتم کلا استاندارد کار نمیکنم و از امکانات php به خوبی استفاده نمیکنم واسه حل این مشکل چ راه حلی هس؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

H:Shojaei
سه شنبه 16 تیر 1394, 13:28 عصر
من هم خود آموز یاد گرفتم، و فکر کنم همه دوستانی که اینجان خود آموز یاد گرفتن...
الآن یعنی شما هر کاری که استارت بزنید میاید کدهای اتصال به دیتابیس و روال درج آپدیت حذف و ... رو به صورت عادی مینویسید در صورتی که با یک کلاس خوب میتونید همه این کارها رو توی یک خط با ارسال کوئری انجام بدین و توی همه پروژه ها هم از این کلاس استفاده کنید...
میتونید برای ایجاد فرمهای html حتی کلاس خودتون رو داشته باشید تا با فراخوانی اون حتی validation که خیلی وقت گیر هست انجامش، رو خود به خود انجام بده...
یا مثلا نکته ای که گفتید جیکوئری دنیاییه خودش خیلی خوبه خیلییی حتما یاد بگیرید خیلی راحت میشید...
فریمورک ها هم یاد گرفتنشون خوبه چون چیزهای زیادی ازشون یاد میگیرید حتی نخواید استفاده کنید ازشون و این که شبیه بوت استرپ هستن خیر اینطور نیست فریمورک یک قالب بهتون میده واسه مدریت بهتر کدها و همچنین گاهی از نوشتن کدهای تکراری خلاصتون میکنه مثلا برای همین اتصالات به دیتابیس و یا ایجاد همین فرم که گفتم یا کارهای عادی که توی پروژه های دیگه استفاده میشه توابع و کلاسهایی داره که نیاز به دوباره نویسی نباشه...

vahidqara
سه شنبه 16 تیر 1394, 22:50 عصر
مگه به غیر از خود آموز راه دیگه ای هست!!!!
نه دانشگاه نه آموزشگاهها فقط خودتون

[younes]
چهارشنبه 17 تیر 1394, 15:57 عصر
بیشتر تمرین و مطالعه کنید. خوندن نمونه کد ها و پروژه های متن باز باعث میشه شما بدونید کجا معمولا چطوری عمل میشه و چطور سریع تر به نتیجه میرسند. البته این یه چند سالی طول میکشه.