PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به currentrow گریدویو در فرمی دیگر

mahan0o0
سه شنبه 16 تیر 1394, 16:07 عصر
سلام دوستان
من یک gridview توی یک فرم دارم که با انتخاب هر هرردیف گریدویو مقادیر اون ردیف رو توی فرم دیگه ای می ریزم. فرم اصلی برنامم هم mdi هست. الان نیاز دارم که اگه فرمی که گریدویو توش هست رو باز می کنم، با زدن منوها و تولبارهایی که در فرم mdi دارم. اطلاعات سطر انتخابی گریدویو رو توی فرمهایی که از طریق فرم mdi باز می کنم به من نشون بده، الان بیشتر کارام با انتخاب سطر گریدویو صورت میگیره و اومدم کلی دکمه توی همون فرم گریدویو گذاشتم که دراین صورت فرم رو showdialog باز میکنم و دیگه از قابلیت فرم مادر که میشه فرم های فرزند رو پایین فرم مادر minimize کرد نمیتونم استفاده کنم. در اصل من اگه فرمی که توش گریدویو هست رو باز کنم و از طریق گریدویو بخوام به بقیه فرم هام دسترسی داشته باشم فقط باید فرمم به صورت showdialog باشه minimize هم نمیشه به تنهایی. دوستان برای حل این مشکل چکار کنم. من نیاز دارم که یا فرمی که گریدویو توشه مثل فرم مادر عمل کنه ولی چون کلی کنترل توی این فرمه نمیشه فرم مادر گذاشتش یا بشه فرمایی که از طریق این گریدویو باز میشن مثل خود گریدویو مثل یک فرم فرزند عمل کنند. خیلی لطف می کنید اگه راهنمایی کنید.