PDA

View Full Version : چگونه می توان از Import کردن جداول برنامه مان توسط یک فایل اکسس دیگر جلوگیری کرد

mohsenna30ri
یک شنبه 15 مرداد 1385, 07:36 صبح
سلام - این مشکل بسیاری از برنامه نویس هاست و یک فکر اساسی می خواهد
:اشتباه: خلاصه: گذاشتن پسورد جهت IMPORT , EXPORT یک فایل اکسس
جهت بالا رفتن امنیت نرم افزار بهتره که فایل رو به MDE تبدیل کرد ولی این مشکلاتی رو داره از قبیل اینکه بعدا نمی تونید فرمها یا ماژولها رو تغییر بدین مخصوصا اگر برنامه را به چند جا فروخته باشید و از طرفی افراد می تونند از یک فایل اکسس دیگه تموم جداول و کوئری ها رو ایمپورت کنند حال اگر خواستیم کسی نتونه جداول رو ایمپورت کنه یا با پسورد خاصی غیر از پسورد اصلی اینکار رو انجام بده چه پیشنهادی دارین
متشکرم

آیا کسی دستوری از ایمپورت می دونه یا یک شرطی جهت اجرای اون؟

سنبله کار
یک شنبه 15 مرداد 1385, 07:39 صبح
بهترین راه این هست که از مدل ADP استفاده کنید تا جداول و کوئری ها به SQL server سپرده شود و با تنظیم security خیالتان از دسترسی کاربر به آنها آسوده گردد .

mohsenna30ri
یک شنبه 15 مرداد 1385, 07:43 صبح
از این کد چه می فهمید؟

'The following example imports the NW Sales for April report from the Microsoft Access database NWSales.mdb into the Corporate Sales for April report in the current database:

DoCmd.TransferDatabase acImport, "Microsoft Access", _ "C:\My Documents\NWSales.mdb", acReport, "NW Sales for April", _ "Corporate Sales for April"
The next example links the ODBC database table Authors to the current database:

DoCmd.TransferDatabase acLink, "ODBC Database", _ "ODBC;DSN=DataSource1;UID=User2;PWD=www;LANGUAGE=us _english;" _ & "DATABASE=pubs", acTable, "Authors", "dboAuthors"

'This topic is pre-release documentation and is subject to change in future releases. Blank topics are included as placeholders.

Example

The following example exports the data from the Microsoft Access table External Report to the delimited text file April.doc by using the specification Standard Output:

DoCmd.TransferText acExportDelim, "Standard Output", _ "External Report", "C:\Txtfiles\April.doc"

This topic is pre-release documentation and is subject to change in future releases. Blank topics are included as placeholders.

سنبله کار
یک شنبه 15 مرداد 1385, 07:53 صبح
بترتیب کدهای import و link و export را آورده است .
مشکلی را حل نمی کند .

mohsenna30ri
یک شنبه 15 مرداد 1385, 08:09 صبح
می شه در مورد مدل ADP توضیح بدین
اگر منظورتان استفاده از اس کیو ال سرور است حدس می زنم تو ویندوز 98 اجرا نشود و دوباره مشکلی حل نشود - بعلت رعایت تمام جنبه های تاریخ شمسی-
ولی اگر تو اکسس و ویندوز 98 است که خیلی خوبه.

سنبله کار
یک شنبه 15 مرداد 1385, 08:33 صبح
بله منظورم sqlserver است
اما اینکه روی 98 مشکل داره بعید میدونم .
چون نصب و اجرای sqlserver روی 98 مشکل نداره .
اکسس هم اگر از ورژن 2000 استفاده کنید روی 98 جواب می ده .
قسمت جنبه های تاریخ شمسی را متوجه نشدم لطفا بیشتر توضیح بدین .

Ali_Fallah
یک شنبه 15 مرداد 1385, 09:06 صبح
میشه راجع به این مسئله بیشتر توضیح بدید توزیع جداول در SQL چون من یک بار این کار رو کردم ولی نحوه لینک فرم ها رو بلد نیستم یعنی چطور میشه فرمهای اکسس رو به تیبلهای موجود در SQL ربط داد
میشه این کاررو کرد?
چون ساختار تیبلها در اکسس فکر کنم تفاوت کلی با SQL داره
البته غیر از اکسس پروجکت

سنبله کار
یک شنبه 15 مرداد 1385, 09:17 صبح
فکر می کنم سوء تفاهم شده منظور من از ADP همون پسوند اکسس پروجکت است .
ساختار تیبلها هم به نحوی نیست که تفاوت چندانی مشاهده بشه .
بهترین روش برای بررسی ، مطالعه Sample خود اکسس در این مورد است (Northwind.adp)

Ali_Fallah
یک شنبه 15 مرداد 1385, 11:21 صبح
درسته . نمونه (Northwind.adp) شاید مثال خوبی باشه ولی به نظر من کمی تفاوت هست
حتی میشه لینک تیبلها رو مشاهده کرد.
آیا راهی هست مثل برنامه ای که در دلفی میشه نوشت و اون رو به تیبل ربط داد
بدون اینکه کاربر بتونه تیبل ها رو ببینه در( sql)

سنبله کار
یک شنبه 15 مرداد 1385, 11:28 صبح
بله دقیقا شما می تاویند از روشهای ADO استفاده کنید
البته شاید ابتدا کمی مشکل باشه ولی روش خوبیه
اما من شخصا روش استاندارد اکسس رو می پسندم
ضمنا اگه شما فایلتون را کامپایل (ADE یا MDE) کنید کاربر نمی تونه لینک یا در اصل record source شما را ببینه

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 17 مرداد 1385, 22:23 عصر
سلام مشه یک نمونه برنامه ADP بزارید

mohsenna30ri
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 06:23 صبح
کسی از ایجاد رمز واسه ایمپورت و اکسپورت مطلبی یا پیشنهادی نداره؟

سنبله کار
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 08:22 صبح
سلام مشه یک نمونه برنامه ADP بزارید
اینم یک نمونه که شما می تونید با اون شمخصات کاربرهایی که به SQL کانکت شدن را ببینید .

mohsenna30ri
دوشنبه 23 مرداد 1385, 06:39 صبح
از آقا یا خانم سنبله کار متشکرم
اما نمی دونم چرا اکسس 12 این فایل رو جواب نمی ده

سنبله کار
دوشنبه 23 مرداد 1385, 08:54 صبح
خواهش می کنم ( آقای سنبله کار )
اکسس 12 با اینهمه های و هوی غیر ممکنه که جواب نده .
کاش من هم یک اکسس 12 داشتم :افسرده:
تا کمکتون کنم .

mohsenna30ri
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 07:19 صبح
حدس می زنم با ادرس زیر بتونید آون رو پیدا کنید
یک فایل اجرایی است بنام OPPLUS-EN
http://www.fileratings.com/Review/Office_2007_Beta

شماره سریال آفیس 12 مورد نظر : MTP6Q-D868F-448FG-B6MG7-3DBKT

سنبله کار
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 08:48 صبح
از شما ممنونم فایلی که در بالا گذاشته بودم یک اشکال کوچک داشت که عذر خواهی می کنم و درستشو اینجا قرار میدم .

سنبله کار
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 11:01 صبح
حدس می زنم با ادرس زیر بتونید آون رو پیدا کنید
یک فایل اجرایی است بنام OPPLUS-EN
http://www.fileratings.com/Review/Office_2007_Beta

شماره سریال آفیس 12 مورد نظر : MTP6Q-D868F-448FG-B6MG7-3DBKT
هنوز نرسیدم چک کنم
راستی این نسخه شما runtime هم داره ؟

mohsenna30ri
پنج شنبه 26 مرداد 1385, 06:59 صبح
یک برنامه تو گفتگوی مربوط به ران تایم بود اون رو امتحان کردم درست کار می کرد

سنبله کار
شنبه 28 مرداد 1385, 08:49 صبح
نه نه منظورم اینه که office12 تو شاخه files زیر شاخه accrt و فایلهای ACCESSRT رو داره ؟

mohsenna30ri
شنبه 28 مرداد 1385, 10:24 صبح
دقیقا با این نامهایی که ذکر کردید وجود ندارد
ممکن است من کامل نصب نکرده باشم!

mansori
یک شنبه 05 آذر 1385, 09:15 صبح
کسی از ایجاد رمز واسه ایمپورت و اکسپورت مطلبی یا پیشنهادی نداره؟

جناب mohsenna30ri باسلام. اگه توی این مدت مطلب جدیدی در رابطه با موضوع تایپیک پیدا کردید لطفا راهمنایی بفرمائید.

mohsenna30ri
دوشنبه 06 آذر 1385, 08:37 صبح
من این تاپیک رو بدین علت ایجاد کردم که برنامه ام را جهت تست باید به مشتری می دادم و لی به ام دی ای تبدیل نمی شد(بعلتی که نمی دانم، شاید مشکل کد داشت) و خطر از دست رفتن برنامه وجود داشت
با این تفاسیر می توانید جهت جلوگیری از سوء استفاده از برنامه، بهترین کار، تبدیل به فایل ام دی ای است
در صورت ناچار که اصل برنامه را باید تحویل دهید نکات زیر را رعایت کنید
1- فرمها، جداول و ... را بصورت مخفی در بیاورید
2- فرمها و جداول انحرافی در برنامه ایجاد کنید مثلا شبیه نام جداول و فرمهای قبلی البته مواظب باشید که این جداول و فرمها و کوئری ها مخفی نباشند
3- کلید شیفت برنامه را ببندید
4-ماکروها را به کد تبدیل کنید
5- نکته بسیار مهم که نزدیک بود فراموش کنم برای قسمت کد یا ماژول برنامه تان پسورد بگذارید
6- اگر برنامه بصورت دمو تحویل می دهید یک کد روی آن قرار دهید که برنامه مثلا پس از 20 رکورد بصورت خودکار بسته شود
7-راه حلی برای برگشت به حالتی که بتوانید در صورت نیاز قفل کلید شیفت را بردارید در نظر داشته باشید
8-اصلا برنامه باید اپن سورس باشد و اکسس یعنی دسترسی راحت ، پس دسترسی را آزاد بگذارید!!!! :متعجب آیتم 8 رو جدی نگیرید!!!
در مورد هر کدام از این آیتم ها در سایت بحث های مفصلی شده که می تونید با یک جستجوی ساده به اون دست یابید

mansori
دوشنبه 06 آذر 1385, 15:54 عصر
برای بالا بردن ایمنی برنامه فرمایشتون صحیح ولی حتی بعد از MDE و بستن شیفت و ... باز هم موضوع این تایپیک قابل توجهه. نمیدونم اینجا رو http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=36111 قبلا دیدی یا نه؟ توضیحات خیلی جالبی رو جناب mohammadgij شرح دادن. اینو تجربه کردی؟

Ali_Fallah
دوشنبه 06 آذر 1385, 21:34 عصر
فرض بر این میگذاریم که ما راه حلی پیدا کردیم و به یک طریقی از import & export جلوگیری کردیم . حالا سوال اینجاست
اگر بانک اطلاعاتی ما به هر دلیلی خراب شد اونوقت بایستی با جداول که اطلاعات مهمی هم دارند چیکار کنیم؟
چطور اونها رو بازیابی کنیم؟

mansori
سه شنبه 07 آذر 1385, 08:11 صبح
اگه هدف از کار انداختن ایمپورت باشه فرمایشتون کاملاً بجاست و منطقی اینه که در اولین گام این سوال جنابعالی برای روزهای پیش بینی نشده آینده در نظر باشه و مسلماً هرکس بسته به شرایط خاص اقدام به این کار میکنه. مثلا دلیل من درخواست خود استفاده کننده برنامه است یعنی کاربر میخواد توی برنامه اطلاعات ویرایش و ذخیره شده تا فلان تاریخ رو اگه در آینده خودش یا افراد مجاز دیگه ای خواستن تغییر بدن نتونند اینکار رو خیلی عادی و راحت انجام بدن. بعبارتی ایمپورت بانک اینقدر اسون نباشه. در واقع این کار ضابطه مند بشه.نه اینکه ایمپورت از برنامه غیرفعال بشه.
توی تاپیک http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=36111 جناب mohammadgij توضیحات کاملی دادن. اگه تجربه ای در مورد استفاده از این روش دارید لطفاً بفرمائید.