PDA

View Full Version : تجربه بنده از دوره برنامه نویسی در آموزشگاه

irpersian20
چهارشنبه 17 تیر 1394, 18:09 عصر
سلام
بنده در آموزشگاهی با هزینه بالا اقدام به ثبت نام برای یادگیری دوره طراحی وب کردم.
استاد این طور که ما تحقیق کردیم ، خیلی دهن پر کن بود و معروف بود...
متاسفانه باید بگم که نه من و خیلی های دیگر ، هیچی یاد نگرفتند...
توصیه من به دوستان این هست که به صورت self-study درس بخونید. اگر اصرار به رفتن به کلاس در آموزشگاه دارید، قبل از ثبت نام جلسه به صورت مهمان حضور پیدا کنید. اگر دیدی فایده داره اون وقت برید ثبت نام کنید....

foroghi73
چهارشنبه 17 تیر 1394, 18:52 عصر
با نظر شما موافقم... در اموزشگاه فقط یه سری اطلاعات عمومی و ساده ارایه میشه و انچه که شما رو برای بازار اماده کنه رو خودتون باید فرا بگیرید

irpersian20
چهارشنبه 17 تیر 1394, 23:12 عصر
بله اگر مثلا کلاس 4 ساعت باشه، استاد تا بیاد کلاس رو شروع کنه و وقفه بین کلاس و ... اگر مفید درس داده بشه میشه 1 ساعت.. اگر بشه...
اصولا اساتید مثل فردی که شوق یادگیری داره و میخواد تازه کار کنه، انگیزه و حوصله نداره و یک مورد رو میگه و میره...سعی میکنه مطالب ساده رو بگیره و خودش رو درگیر نکنه
همه دانشجویان در یک سطح نیستند و همین بازدهی کلاس رو کم میکنه..
خیلی مسائل وجود داره که باعث میشه ، پاسخ مطلوب از این کلاس ها نگیرید...اصلا به نظرم استاندارد نیست...

pbm_soy
پنج شنبه 18 تیر 1394, 01:36 صبح
در این زمینه به خیلی از موارد باید توجه بشه
تجربه علمی و عملی مدرس
تجربه تدریس وارایه مطلب مدرس
امکانات آموزشی موسسه
سرفصل دروس
مطابق بودن سرفصلها با نیازهای بازار
گذراندن پیش نیازها از طرف شاگردان که خیلی مهمه
مطابق بودن سرفصلها با اهداف شاگردان
مورد آخر شوغ و علاقه یادگیری از طرف شاگردان

amir.bakhtiari
پنج شنبه 18 تیر 1394, 09:52 صبح
به نظر من کلاس رفتن زیاد مفید نیس

چون استاد از سرو ته همه چی میزنه(کلاسها) چ دانشگاه چ آموزشگاه های برنامه نویسی

خوندن کتابهای مختلف تو زمینه ای ک میخواد کار کنید خیلی مفید تره

irpersian20
پنج شنبه 18 تیر 1394, 12:03 عصر
به نظر من کلاس رفتن زیاد مفید نیس

چون استاد از سرو ته همه چی میزنه(کلاسها) چ دانشگاه چ آموزشگاه های برنامه نویسی

خوندن کتابهای مختلف تو زمینه ای ک میخواد کار کنید خیلی مفید تره

متاسفانه همین طوره..رفع تکلیفی یک چیز بگه و بره

محسن شامحمدی
پنج شنبه 18 تیر 1394, 22:55 عصر
یادگرفتن برنامه نویسی مثل جویدن لقمه ایه که جویدنش سخته
تا وقتی که خودت نجویش.هیچ کسی نمی تونه کار خاصی کنه.استاد می جوه ولی تو نمی تونی لقمه جویده شده استاد رو قورت بدی.
مثال حال بهم زنی بود ولی امیدوارم منظورمو رسونده باشم

masoud_pnu
جمعه 19 تیر 1394, 01:06 صبح
البته ببینید کلاس همیشه بد نیست.اینجور بهش نگاه نکنید.کسی که تازه میخواد شروع کنه و اول کاره،بنظر من بره کلاس.چرا؟چون مشخص میشه چی به چیه براش.پروژه محوره کلاس و این برای شروع عالیه.تا کتاب.شما برو کتاب آموزش بخر.چی نوشتن؟99درصدشون محتواشون یکیه.فصل اول:برنامه نویسی چیس؟فصل دوم:متغیر چیست؟فصل سوم:حلقه ها و.....الی آخر.بعد دانشجو میاد این کتاب رو تمام میکنه،دیگه فکر میکنه همه رو بلده.یهو وارد بازار که میشه میبینه اصلا هیچی که هیچی!!هرچی خونده بود هیچ...دلیلم داره.کتاب جنبه علمی کار رو میبینه.ولی کلاس جنبه عملی.
بنده کتاب رو حداقل برای برنامه نویسی پیشنهاد نمیکنم.عوضش میگم زبان انگلیسی رو تقویت کنید.دلیلشم اینه که شما میری کتاب میخونی.خیلی از موارد رو چون باهاشون سروکار نداشتی،اهمیت نمیدی.وقتی چیزی رو یاد میگیره آدم که تحت فشار باشه برای اون موضوع.وقتی حین پروژه هم برای یه مساله ای تحت فشار باشی،سریع یه سرچ میزنی اینترنت(قطعا انگلیسی زبان)به احتمال 90درصد به بهترین و صریح ترین شکل ممکن مشکل شما جواب داده شده.نباشه هم می پرسی.خوبیش اینه که دقیقا جواب چیزی رو میگیری که میخوای.هم وقت تلف نمیشه،هم ابهام بزرگتری ایجاد نمیشه.دلیلشم ماهیت برنامه نویسیه.شما داری مثلا جاوا میخونی،تا میای مباحث رو یاد بگیری،بحث وارد سوکت میشه.میای سوکت رو یاد بگیری،وارد بحث اینترنت و وب میشه.وب رو یاد میگیری وارد بحث دیتابیس میشه!!دیتابیس یاد میگیری،وارد بحث نمایش داده ها در وب میشه و........کلا بخودت میای میبینی از هرچیزی ناخنکی زدی و تو هیچی تخصص نداری!ابهام پشت ابهام..کتاب همینه.
شما اگه از کلاس جواب نگرفتی،دلیلش اینه که سطحت از سطح عمومی کلاس بالاتر بوده.باید دوره پیشرفته تری میرفتید.شما از دید خودتون به کلاس نگاه کردید.درحالی که دید استاد چیز دیگریه.البته یه موقع هست استاد واقعا ضعف علمی و قدرت بیان داره که اون بحثش جداست..ولی بطور کلی از دید استاد،شما هیچ بلد نیستید که اومدین کلاس.

C-man 15
جمعه 19 تیر 1394, 12:05 عصر
به نظر من باید انگلیسی رو خوب بلد باشی چون منابع فارسی خوب کم هستند
و دوما اینترنت , باید از اینترنت یاد بگیری همه چیز توی اینترنت هست مثلا شمایی که می خواهید طراحی وب یاد بگیرید می تونید html و css رو از سایت w3schools و php اگه بخواید از سایت php.net یاد بگیرید.

irpersian20
دوشنبه 12 مرداد 1394, 18:03 عصر
سلام
ما که رفتیم و تجربه کردیم ، میگیم بهترین کار یادگیری زبان انگلیسی و خود خوانی هست. کلاس و ... به درد نمی خورد