PDA

View Full Version : پایتون و php در کنار هم؟

barnamenevis2016
پنج شنبه 18 تیر 1394, 03:49 صبح
سلام دوستان...نمی خوام مقایسه کنم پایتون و php رو...سوالم اینه که من پایتون رو بلدم..و در حوزه هایی وابسته به این زبان هستم و با پایتون کارای خوبی زدم و نمی تونم رهاش کنم و در آینده هم بیشتر سراغش خواهم رفت و با شدت بیشتری...و php رو هم دیگه افتادم توش و خیلی قدم ها برداشتم توش... به نظرتون سراغ پایتون برای طراحی وب هم برم؟...آیا می شه پیوندی زد بین پایتون و php و در یک پروژه و از هردوی این زبان ها استفاده کرد تا به نتیجه بهتری رسید؟یا در بعضی از پروژه ها از پایتون استفاده کرد تنها، بهتره؟چون من می بینیم سایت هایی مثل فیسبوک و بزرگ تر از اون و شرکت های بزرگی در کنار Php از پایتون هم برای کارای برنامه نویسی شون استفاده می کنند..آیا لزومی داشته که اینکارو کردن؟..بازم می گم اگر من پایتون بلد نبودم و مجبور نبودم که دنبالش کنم این سوال رو نمی پرسیدم، احتمال زیاد Php رو انتخاب می کردم با خیال راحت...ولی حالا پایتون رو بلدم و در مواردی وابسته به اونم و باهاش کار می کنم و مجبورم که رهاش نکنم...این سوال رو می پرسم....آیا ارزشش رو داره که در حوزه وب هم روی پایتون وقت بزارم و این می تونه به نفعم باشه؟
و می تونم بین این دو ارتباط برقرار کنم.با تکیه بیشتر بر زبان پایتون؟؟و من فکر می کنم که پشتیبانی هاست ها و منبع آموزشی برای پایتون هم در حوزه وب به نسبت php مخصوصا به زبان فارسی خیلی خیلی کمتره که این کار رو سخت می تونه بکنه...

H:Shojaei
پنج شنبه 18 تیر 1394, 04:27 صبح
توی اینطور موارد بهتره به فروم های خارجی یه سری بزنید...
اینجا (http://stackoverflow.com/questions/16614146/python-and-php-side-by-side)سوال مطرح شده و جواب خوبی هم داده شده یه سری بزنید...
در کل هم میگه اینکار اصلا جالب نیست...

It would not be useful to compare PHP and Python side by side because the two are very different.PHP is a web language and Python is a general purpose language. As a general purpose language, Python can certainly be used on the web but in order to do so one employs or creates a framework, with some popular ones being Django and Flask. Natively, in the core Python language, there is no way to access GET and POST data. Since PHP is a web programming language, $_GET, $_POST, $_FILES, $_SERVER, $_SESSION, and $_REQUEST are simple built in ways to access arrays of data, most of which is passed from the client to the server (with the exception being parts of $_SERVER and of course $_SESSION). Python, on the other hand, has no equivalent counterpart.

Unique
پنج شنبه 18 تیر 1394, 11:39 صبح
دوست عزیز ، این مقایسه زبان ها هیچوقت به جایی نمیرسه ، جناب شجاعی یک منبع معرفی کردن که PHP را ترجیه داده در صورتی که من میتونم این منبع (http://www.netsolutionsindia.com/blog/10-reasons-why-python-scores-over-php-for-web-development/) را معرفی کنم که ۱۰ تا دلیل برای خوب بودن python در زمینه وب آورده ! در واقع ابزار مهم نیستند. من خودم سابقه زیادی در استفاده از net.و ویندوز داشتم ولی وقتی php و لینوکس را امتحان کردم یلی بیشتر ازش خوشم اومد و احساس راحتی و آزادی عمل بیشتری کردم. پس اومدم سراغ php ولی همچنان با net. هم کار میکنم چون مجبورم مشتری های قدیمی را پشتیبانی کنم.

شما خودتون باید ببینین با کدوم راحت تر هستین. python پیشرفت خیلی زیادی کرده و من در این پست (http://www.geekfarsi.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-python-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8-%D8%B4/310) درباره محبوبیتش توضیحاتی هم دادم. کلا اینکه من یا کس دیگه ای بگه کدوم ماشین بهتره اهمیتی نداره و شما باید خودتون بشینین پشت فرمون و ماشینتون را انتخاب کنید.

پنج شنبه 18 تیر 1394, 16:11 عصر
جناب Unique درست میفرمایید ولی اینم باید در نظر بگیریم که PHP مخصوص وب ساخته شده...
اگر اینطور باشه که شما میگید پس جاوا که خیلی بهتر و فعلا محبوبتره و به نظر من بهترین زبان با امکانات مناسب برای تولید هر نوع نرم افزاری روی هر پلتفرمیه چرا از اون برای وب هم استفاده نشه؟
شاید در این بابت به طور کامل صدق نکنه ولی از قدیم میگن هرکه را بهر کاری ساختند...

Unique
پنج شنبه 18 تیر 1394, 19:45 عصر
اگر اینطور باشه که شما میگید پس جاوا که خیلی بهتر و فعلا محبوبتره و به نظر من بهترین زبان با امکانات مناسب برای تولید هر نوع نرم افزاری روی هر پلتفرمیه چرا از اون برای وب هم استفاده نشه؟
من جایی نگفتم کدوم بهتر از اون یکیه. وقتی دوستمون python کار کرده و تجربه داره دلیلی نداره وقتی میتونه با python کارش را راه بندازه بیاد سراغ php مگه اینکه واقعا بخواد. در مورد Java و وب هم خیلی وقته که دوستان زیادی دارن با Java و Tomcat تحت وب کار میکنن و اتفاقا خیلی هم موفق هستند.

شاید در این بابت به طور کامل صدق نکنه ولی از قدیم میگن هرکه را بهر کاری ساختند...
این حرف وقتی درسته که زبان مورد نظر واقعا با وب بیگانه باشه ، مثلا در مورد پاسکال ، C یا ++C صدق میکنه اما باز هم نه در همه ابعاد ، facebook و google از همین C دارن توی جاهایی که نیاز به سرعت بالا در فرایندهای پیچیده هست استفاده میکنن. اما برای استفاده عمومی کاملا بیگانه هستند اما در مورد Python و Java این موضوع صدق نمیکنه و در این موارد طرفدار ها و منابع خیلی زیادی هم دارن.

همچنان اعتقاد دارم این مباحث به جایی نمیرسه تا وقتی تعصب در مورد ابزار وجود داره.

پنج شنبه 18 تیر 1394, 22:15 عصر
نه من تعصب ندارم دلیل این که این حرفها رو زدم هم شاید ناآگاهی از phyton باشه که چطور میشه به راحتی php که یک زبان ساخته شده برای وب هست یک صفحه رو بالا آورد...
اگر واقعا به راحتی همین php باشه خوب چرا که نه دوستمون که به همین زبان مسلطه بهتره که همون رو استفاده کنه... ولی اگر احساس بشه کمی سرعت عمل به لحاظ کد نویسی با python نسبت به php پایین میاد خوب همین الآن وقت بذارن php یاد بگیرن به نظر من بهتر از اینه که تمام مدتی که دارن کار میکنن لاکپشتی کار کنن... من فقط منظورم همینه...
و اتفاقا با تعریفهایی که از python شنیدم من هم دورادور علاقه به یادگیریش دارم و در آینده حتما دنبالش میرم ببینم چطوره شاید همین تاپیک بعدها هم به درد خودم خورد...

amirali0079
جمعه 19 تیر 1394, 01:48 صبح
به نظرم پایتون رو انتخاب کنید چون تو هر پلتفرمی میشه استفاده کرد (وب، موبایل، لینوکس، مک، ویندوز، سخت افزار(مثل Raspberry PI) و ..) ولی PHP فقط وب