PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از ftp در php

behzadamin12
پنج شنبه 18 تیر 1394, 13:13 عصر
سلام دوستان عزیز
من میخام یک سایت طراحی کنم مثلا مثل دانشجویار منتها با php ولی یه سوال اساسی دارم
اگه بخاید مدرس سایت دانشجویار بشید یه یوزر و پسورد برای آپلود فایل با لینک ftp میدن
1- این یوزر و پسورد که از طریق سایت می سارند امنیت داره یعنی جلوی آپلود فایل های شل گرفت
2- از این طریق سایت هک نمیشه؟
3- چه جوری مدیریتش کنم؟
4- اگه لطف کنید میشه کل مباحث ftp رو توضیح بدید؟
با تشکر از همه ی دوستان و یاری دهندگان

Unique
پنج شنبه 18 تیر 1394, 13:20 عصر
راستش برای آپلود فایل این بهترین روش نیست که از طریق FTP به کاربر امکانش را بدیم و با توجه به قابلیت های جدید HTML5 به راحتی میشه یک Progressive Upload خوب داشت و حتی همون Upload های قدیمی هم خیلی بد نیست. گه بیش از ۱۰ مگ میخوان upload کنن ؟

اما اگه واقعا نیاز به ftp باشه ، تنها راه امن اینه که با cpanel خارج از public_html یک دایرکتتوری بسازی و دسترسی ftp بدی تا واقعا امن باشه و برای محکم کاری بیشتر هم میتونی permission های مناسب برای جلوگیری از اجرا شدن چیزی توش بدی. البته با permission ها هم میشه دایرکتوری های داخل public_html را امن کرد ولی باز هم توصیه میکنم خارج از public_html باشه ! گرچه باز هم توضیه میکنم لازم نیست به کاربر ها ftp بدین و با همون http مبشه کار upload فایل را مدیریت کرد. اینطوری میتونین بررسی کنین کاربر داره چه فایلی را میفرسته روی سرور و میشه روش مدیریت کرد.