PDA

View Full Version : شبیه سازی دود آتش

mamama1
پنج شنبه 18 تیر 1394, 17:55 عصر
با سلام به همه دوستان من یک برنامه نوشتم که میخواهم حرکت دود آتش را شبیه سازی کنم.
کسی میتواند کمک کند که آیا دود به صورت مستقیم بالا می رود یا حرکت چرخشی دارد و الگوریتمی برای حرکت ذرات دود بگوید.
برنامه ای را که نوشتم هم می توانید دانلود کنید و نظر دهید.

pswin.pooya
سه شنبه 23 تیر 1394, 22:03 عصر
اگر بخوای شبیه سازی کنی که باید بری سراغ فزیک و ...

اما کلا توی بازی سازی به اینجور موارد را بهش میگن سیستم های ذره ای (Particle System) که معروف ترین مثالهاش دود و آتش هستن.

golbafan
سه شنبه 23 تیر 1394, 23:03 عصر
در خیلی از بازی ها برای طبیعی شدن و همچنین سرعت بالای بازی از دودها و آتشهای فیلم برداری شده استفاده میشه

pbm_soy
سه شنبه 23 تیر 1394, 23:37 عصر
زمان زیادی گذشته از نوشتن و کار کردن روی همچین کدهایی! تو سورسهای خودم پیدا نکردم ولی میتوانید از لینک زیر تا دلت بخواد دانلود کنی

انواع آتش و پلاسما و حرکت و چشمک زدن ستاره وغیره
http://josh83.pagesperso-orange.fr/demoz/demoeng.htm

از این دست سورسها و آموزشها زیاد است

mamama1
سه شنبه 30 تیر 1394, 12:15 عصر
با تشکر از دوستانی که نظر دادند.من برای خودم برنامه سیستم های ذره ای را نوشته ام و میشود انواع عکس و حرکت و چشمک زدن ستاره وغیره را به آن اضافه کرد و برنامه ای که گذاشتم نمونه ساده آن است برنامه را نگاه کنید وبگویید که دود به صورت مستقیم بالا برود یا حرکت چرخشی داشته باشد یا حول یک محور بچرخد طبیعی تربه نظر میرسد یا حرکت تصادفی البته نمی خواهم فورمول زیاد پیچیده ای داشته باشد. اگر کسی فورمول فیزیک ساده ای برای حرکت دود آتش دارد آن را برایم بگذارد .