PDA

View Full Version : Net. رو شروع کنیم

S.Azish
دوشنبه 29 دی 1382, 16:23 عصر
(نسخه 1.00)

دوستان قسمت VB بنده همونطور که قول داده بودم قصد دارم به شما آموزش بدم که VB.Net رو چطور شروع کنیم.
این آموزش شامل یکسری تعاریف ابتدایی, تمرینات, معرفی منابع و جواب به سوالات شما خواهد بود.

از جمله تعاریف نمونه های زیر رو خواهیم داشت:

Net Framework.
تعریف زبان VB.Net
تعریف زبان جدید #C یا C-Sharp
تفاوتهای VB.Net با VB 6.0
تعریف Windows Controls
امکانات جدید VB.Net
ADO.Net و تفاوتهای اون با ADO

از جمله منابع به موارد زیر اشاره خواهد شد:

معرفی کتابهای کارآمد فارسی
معرفی سایتهای معتبر فارسی

بعد از انجام این مراحل, شروع به انجام تمریناتی در VB.Net خواهیم کرد به این شکل که بنده برنامه های ساده برای حل مشکلات مختلف مینویسم و شما میتونید اونها رو اجرا کرده و به روش کار مسلط بشید.

در تمام این مراحل دوستان سوالاتشون رو در همین قسمت و نه به صورت پیغام خصوصی مطرح کنن تا جواب اون بتونه برای بقیه دوستان هم قابل استفاده باشه.

لطفآ اگر پیشنهادی دارید در جواب همین قسمت مطرح کنید.

M-Gheibi
دوشنبه 29 دی 1382, 16:30 عصر
جناب آذیش ابتدا از زحمات شما سپاسگزارم
البته این چیزی که میخوام بگم رو شاید خودتون بهش توجه داشته باشید ولی میخواستم بگم اگه آموزش های خودتون رو به فرمت pdf ارایه کنید خیلی بهتره چون امکان استفاده از آنها همیشه هست. البته این نظر شخصیه منه. :!: :wink:

الهام تفریشی
سه شنبه 30 دی 1382, 07:46 صبح
ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات شما
اگه بیاین یه کتاب رو مشخص کنید و همه از روی اون شروع کنیم و طبق یه زمان بندی جلو بریم خیلی بهتره
این طوری همه باهم پیش میریم
شاید یکم طول بکشه ولی کارایی اون بهتره
باز هم هر جور صلاح میدونید :)

Best Programmer
سه شنبه 30 دی 1382, 11:56 صبح
ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات شما .
منم با نظر ایشون موافقم. البته چون خودم در کار اسمبلی تحت ویندوز هم هستم خیلی دوست دارم که Microsoft .Net Assembly را هم در مبا حث خود بیاورید و 1 پیشنهادی که دارم این است که سریع تر شروع کنید دیگه چون داره دیر میشه. :oops:
اوه راستی از VS7.1 استفاده خواهیم کرد؟

Vahab
سه شنبه 30 دی 1382, 11:59 صبح
ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات شما
اگه بیاین یه کتاب رو مشخص کنید و همه از روی اون شروع کنیم و طبق یه زمان بندی جلو بریم خیلی بهتره
شاید یکم طول بکشه ولی کارایی اون بهتره
باز هم هر جور صلاح میدونید :)

به نظر من ایده خوبیه

omid_delphi2
سه شنبه 30 دی 1382, 12:55 عصر
اولا سلام
دوما دست شما درد نکنه
سوما بابا ما مردیم از بس ته این گروه ها التماس کردیم یکی بیاد به زبان ساده دات نت را آموزش بده
آخه ما که گناهی نداریم بلد نیستیم
حالا شما این کار رو شروع کردین واقعا تشکر میکنیم
:shock:

S.Azish
سه شنبه 30 دی 1382, 12:58 عصر
متاسفانه از اونجایی که زمان کافی وجود نداره بنده قادر به تدریس یک کتاب نیستم ولی میشه کتاب خاصی رو معرفی کرد و همونطور که قبلآ هم عرض کردم سوالات خودتون رو اینجا مطرح کنید.
در ضمن مفاهیم آخرین نسخه Net. رو برای شما خواهم گفت و تبدیل متون به PDF هم پیشنهاد خوبیه.

jannati
سه شنبه 30 دی 1382, 15:38 عصر
آقای آذیش
ضمن تشکر و سپاس بیدریغ از این تلاش و پیگیری شما برای آموزش ما ،خواهش میکنم اگر ممکنه توضیحاتی رو که میخواهید بدید یه کم ریز کنید.مثلا من خودم چند تا فصل از یک کتاب ADO.NETرو خوندم و تمام مثالاشم دقیق بررسی کردم .ولی آخرش نفهمیدم چه مزیتی نسبت به ADOخودمون داره.خواستم بگم اگه در روشتون از مقایسه استفاده بشه خیلی در مصرف زمان صرفه جویی میشه.(البته جسارتا نظر منه.فکر کنم دوستان هم موافق باشند). :oops:

ساران سافت
سه شنبه 30 دی 1382, 16:40 عصر
یک پیشنهاد دیگه :
اگر ممکن است برای یک پارچگی مطالب و سوالات در یکی از دو بخش مطالب تدریس را قرار داده و سپس در بخش دیگر اگر لازم بود یک لیثنک به آن یکی بزنید.
الان یکسری از بچه توی این جواب دادند و یکسری دیگر توی اون یکی! :oops:

SSP_Software_team
چهارشنبه 01 بهمن 1382, 00:39 صبح
ضمن تشکر و سپاس بیدریغ از این تلاش و پیگیری شما برای آموزش ما ،خواهش میکنم اگر ممکنه توضیحاتی رو که میخواهید بدید یه کم ریز کنید.مثلا من خودم چند تا فصل از یک کتاب ADO.NETرو خوندم و تمام مثالاشم دقیق بررسی کردم .ولی آخرش نفهمیدم چه مزیتی نسبت به ADOخودمون داره.خواستم بگم اگه در روشتون از مقایسه استفاده بشه خیلی در مصرف زمان صرفه جویی میشه.(البته جسارتا نظر منه.فکر کنم دوستان هم موافق باشند).

بابا این همه تفاوت :o
یکیش و شاید مهم ترینش اینه که در ADO.Net دیگه لازم نیست به طور دائم به Datasource متصل باشی در معماری ADO.Net تمام اطلاعات در DataSet لود میشه و شما میتونین رو اطلاعات تغیرات مورد نظرتون رو بدین بعدش دوباره اطلاعات رو در فایل منبع ذخیره کنین و در انتها با فراخوانی متد AcceptChange یا DataSet یا DataTable میتونین موقعیت فایل رو رو DataSet منعکس کنین

Vahab
چهارشنبه 01 بهمن 1382, 14:25 عصر
8) خوب این مطلب رو شما میدونید یک تازه کار که نمیدونه

iranboy
یک شنبه 05 بهمن 1382, 10:06 صبح
من ایران نیستم پس به کتاب دسترسی ندارم .
همون آموزش تو سایت بهترینه