PDA

View Full Version : سوال: نحوه ذخیره اعداد حاصل از حلقه

hosein3000
پنج شنبه 18 تیر 1394, 22:25 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
من با استفاده از یک حلقه چند عدد تولید می کنم و نتیجه رو در یک تکست باکس نمایش می دم به این صورت که هر از چند دقیقه یک عدد تازه در تکست باکس ایجاد میشه
حالا
مشکل من اینجاست که نمی تونم کل اون اعداد رو رو فرم بیارم یا ذخیره کنم و نمایش بدم
به نظرتون برای اینکه اعدادی که تو تکست باکس تولید میشه رو چطوری می تونم پشت سر هم ذخیره کنم و یا تو یک لیست باکس یا لیبل یا هر چیز دیگه نمایششون بدم
خیلی گیر کردم ممنون میشم با ذکر یک نمونه راهنماییم بفرمایین

samiasoft
پنج شنبه 18 تیر 1394, 23:41 عصر
درود

به نظرمن بهتر است که اعداد تولید شده رو وارد لیست باکس کنید.
list1.AddItem ....
برای راهنمایی بهتر کدی که نوشتید رو قرار بدید

pbm_soy
جمعه 19 تیر 1394, 01:41 صبح
For i=1 to 10
List1.additem(i)
Next i

با فرض اینکه عدد مورد نظر شما در حلقه آی باشد آنرا به لیست باکس اضافه میکنیم

hosein3000
جمعه 19 تیر 1394, 19:23 عصر
با تشکر
ولی من می خوام اعدادی که توی تکست باکس تولیذ میشه رو توی لیست باکس بذارم
یعنی من یک تکست باکس دارم که اعدادش بر اساس یک حلقه هر از چند دقیقه عوض می شه و من می خوام اعدادی که توی تکست باکس رو نشون می ده توی لیست باکس نمایش بده و به محض عوض شدن عدد تکست باکس عدد جدید هم به لیست باکس اضافه بشه

ahmad abdoli
جمعه 19 تیر 1394, 19:52 عصر
سلام
خوب دوست عزیز وقتی اون عدد رو توی تکس باکس می تونید نشون می دید ب دستوری که دوستان دادن هم باید بتونید توی لیست باکس نشون بدید.

اگر هم عدد ترکیبی هست و به هر دلیلی نمیشه توی لیست باکس نشون داد اول اون عدد رو داخل یه متغییر ذخیره کنید بعد توی خط بعدی اون رو به لیست باکس ذخیره کنید و در خط بعد مقدار متخییر رو پاک کنید.

نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه ولی برای راهنمایی بهتر اون قطعه از کد که عدد رو تولید می کنه قرار بدید.

pbm_soy
شنبه 20 تیر 1394, 02:27 صبح
اگر با گفته دوستمون در پست بالا هم مشکل دارید میتوانید دستور زیر را در رخداد text change مربوط به تکست باکس موردنظرتون بذارید
List1.additem(text1.text)
به این ترتیب هروقت محتوای تکست باکس تغییری کند مقدار آن به لیست باکس هم اضافه میشود!