PDA

View Full Version : سوال: محل نام وآدرس و...data base خود درویژوال استودیو2008

فاطمه ک
شنبه 20 تیر 1394, 23:04 عصر
دریک پروژه ی ویژوال استودیو2008 به مشکل connection stringبرخورده ام،حال درجست جوی ایراد آن به راهنمایی واقعا نیاز دارم:عصبانی++::گریه:

و در جستجوی محل نام وآدرس و...دیتابیس خود هستم

(مشکلم اینه که کدهای این محلی که نام وآدرس دیتابیس است کجاست؟

وآیا در app_code است؟؟؟؟ محلش کجا میشه؟؟؟؟؟؟)
لطفا خواهش میکنم راهنماییم کنید

daffy_duck376
یک شنبه 21 تیر 1394, 02:57 صبح
اگه app_code باشه تو پوشه سایتت هست. به صورت کلی به جای اینکه کانکشن استرینگ رو خودت تعریف کنی بهتره از وب کانفیگ بخونی چون بعدا اگه نیاز شد فقط اونجا رو تغییر بدی همه برنامه تغییر کنه

using System.Configuration;

string conn = ConfigurationManager.ConnectionStrings["ConStringName"].ToString();

pbm_soy
یک شنبه 21 تیر 1394, 04:29 صبح
* فکر نمیکنم منظور سوال دوستمون این باشد چون معمولا در پروژه های تحت وب دیتابیس در فولدر APP_Data ایجاد میشود البته به شرطی که دیتابیس را خودتان توسط محیط ویژوال استودیو ایجاد کرده باشید و در اولین باری که با آن دیتابیس دسترسی پیدا میکنید یک Connection string در فایل web.config ساخته میشود و طبق گفته دوستمون Daffy کلا در تمام بخشهای برنامه و صفحات دیگر وب سایت، connection string را از فایل web.config بخوانید تا اگر تغییری در کانکشن استرینگ داده بشه نیازی به تغییر تمام بخشهای برنامه نیست!

* در هرصورت دیتابیس در فولدر APP_Data ساخته میشود و اگر بروی آن دابل کلیک کنید در پنجره Server Explorer آنرا باز میکند و میتوانید با آن کار کنید و یا با کلیک راست کردن بروی آن ، connection string آنرا ویرایش کنید و یا کپی کنید و غیره

* مگر اینکه دیتابیس را توسط sql server و بیرون از محیط ویژوال استودیو ساخته باشید که در آنصورت معمولا دیتابیسها در فولدر Data مربوط به sql server قرار میگیرد بعنوان مثال در pc من در آدرس زیر درست میشود
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data

فقط در این حالت باید اول یک ارتباط به این sql server و دیتابیس موجود در آن بزنیم برای اینکار در ویژوال استودیو در پنجره srver explorer کلیک راست کرده و گزینه Add Connection باید بزنید و انجام ادامه مراحل

* مورد دیگر اینکه منظور شما دیتابیس در هاست اینترنتی باشد یعنی شما صفحات وب را آپلود کردید و حالا میخواهید دیتابیس را نیز آپلود کنید که در اینصورت نمیتوانید دیتابیس را از طریق فولدر App_Data مانند دیگر فایلها بروی هاست آپلود کنید باید آنرا به sql server مربوط به هاستتون attach کنید و از connection String پیشنهادی شرکت هاستینگ باید استفاده کنید

فاطمه ک
یک شنبه 21 تیر 1394, 17:24 عصر
باتشکرازدوستان،لطف کردید.
داخل web.config ،درسته؟؟

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DBOnlineShop_Data.MDF;Integrated Security=True;User Instance=True"

providerName="System.Data.SqlClient" />

</connectionStrings>