PDA

View Full Version : کامپایلر

mehrayaneh
یک شنبه 21 تیر 1394, 05:42 صبح
میخواستم بدونم چرا آردوینو یه کامپایلر یا آی دی ای جدا داره؟
فرقی میکنه که مثلا از کدویژن استفاده کنیم؟

مهدی کرامتی
جمعه 13 شهریور 1394, 09:27 صبح
آردوئینو در حقیقت پشت صحنه از همون کامپایلر avr-gcc استفاده می کنه که مورد استفاده CodeVision و بقیه است.

اما آردوئینو به جای مجبور کردن شما به کد نویسی سطح پایین به شما اجاره میده یک تابع فراخوانی کنید که همون کار رو بکنه.

مثلا برای مشخص کردن اینکه فلان پایه در حالت input است و یا output، به جای تنظیم کردن رجیستر ddr کافی است تابع pinmode را فراخوانی کنید.

یک زمانی داشتم فکر می کردم چرا وقتی کد مثال Blink آردوئینو رو با CodeVision می نویسم حجمش یک پنجم میشه نسبت به آردوئینو. بعدا شروع کردم توابع آردوئینو رو در CodeVision پیاده سازی کردن. در پایان که موفق شدم همون توابع رو در CodeVision کامل بنویسم نتیجه جالب شد. حجم کد کامپایل شده CodeVision هم به اندازه آردوئینو شد!

so-soheil
دوشنبه 30 شهریور 1394, 23:03 عصر
سلام
تا اونجایی که من می دونم، آردوینو خودش یه کامپایلر داره که حجمش فکر کنم حدود 50 مگابایت باشه
از اون استفاده کنیم بهتر نیست آقای کرامتی؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 31 شهریور 1394, 13:37 عصر
سلام.

خیر، آردوئینو یک کامپایلر مستقل نداره. از avr-gcc استفاده می کنه. این موضوع رو در صورت فعال کردن گزینه های Verbose در Options می توانید مشاهده کنید.

سلام
تا اونجایی که من می دونم، آردوینو خودش یه کامپایلر داره که حجمش فکر کنم حدود 50 مگابایت باشه
از اون استفاده کنیم بهتر نیست آقای کرامتی؟