PDA

View Full Version : نمره دادن به وب سایتها

yasharhi
یک شنبه 21 تیر 1394, 07:04 صبح
دوستان نظرتون در مورد نمره دادن به وب سایتهایی که طراحی می کنیم چیه ؟
مثلا من که وب سایت طراحی کردم کارم رو اینجا قرار بدم و شما یک نمره ( با ذکر دقیق دلایل و مشکلات ) از 0 تا 30 به کار من میدید . 30 هم بالاترین نمره است .
هر کسی وب سایت رو از لحاظ طراحی ، تایپوگرافی ، انتخاب رنگها ، انتخاب آیکونها و عکسها ، فاصله اجزا از هم ، استفاده از فناوری های نوین ، نداشتن ارور ، خلاقیت ، کاربردی بودن ، استاندارد بودن و...بررسی میکنه و برای هر کدام یک امتیاز از 0 تا 3 میده و
بعدش امتیاز ها رو با هم جمع میکنه و امتیاز نهایی رو درج میکنه .

قوانین :
هر کسی که می خواهد سایتش بررسی بشه در یک پست آدرس سایت و توضیحاتش رو قرار بده .
در هر پست فقط یک سایت برای بررسی قرار بدید .
فقط وب سایتهایی که توسط خودتون طراحی شده باید برای بررسی در تاپیک قرار بدهید .
هر کسی بدون محدودیت میتونه سایت رو نقد و بررسی و به سایت امتیاز بده .
باید کسی که سایت رو بررسی میکنه بدون حب و بغض و فقط بر اساس اصول طراحی وب ایرادات سایت رو بگه .
از توهین به افراد و تخریب کار دیگران خودداری کنید .
در صورتی که هنوز آماتور هستید از قرار دادن کار نصفه و نیمه در این قسمت خودداری کنید ( که باعث دلسرد شدنتون نشه )
الزامی برای رعایت قانون کپی رایت در طراحی وجود نداره ولی طراح هایی که قانون کپی رایت رو رعایت میکنن حتما در توضیحاتش درج کنن .
هر کسی در نقد و امتیاز دادن مختاره و اگر کسی امتیاز 0 رو هم به یک وب سایت بده طراح نباید با اون وارد جر و بحث بشه.
از بحت در مورد افراد ( طراح یا نقد کننده ) دوری کنید و فقط در مورد طرح بررسی رو انجام بدید .

yasharhi
یک شنبه 21 تیر 1394, 09:59 صبح
به هر کدام از موارد زیر یک نمره از 0 تا 3 میدیم بطوریکه اگر خوب باشه در اون مورد 3 امتیاز میگیره بد باشه 0 .
طراحی :
تایپوگرافی :
انتخاب رنگها:
انتخاب آیکونها و عکسها:
فاصله اجزا از هم :
استفاده از فناوری های نوین:
نداشتن ارور :
خلاقیت :
کاربردی بودن :
استاندارد بودن :

yasharhi
یک شنبه 21 تیر 1394, 10:13 صبح
من شخصا تمام وب سایتهایی که در اینجا برای بررسی قرار داده بشه رو بررسی و امتیاز میدم .
اگه تمایل دارید وب سایتتون بررسی بشه آدرس سایت و مشخصاتتون و توضیحات کارتون رو قرار بدید تا بررسی و نقد بشه .

yasharhi
یک شنبه 21 تیر 1394, 10:54 صبح
برای سایت اول ، چون کسی تا الان کاری رو معرفی نکرده من خودم سایتی که ماه پیش طراحی کرده بودم رو قرار میدم
http://ideallandingpage.com/
توجه کنید که به خاطر رعایت قانون کپی رایت دستم خیلی بسته بوده و حتی امکان استفاده از آیکن ها و عکسهای تجاری رو هم نداشتم .

اگر شما هم می خواهید وب سایتتون بررسی بشه در زیر همین پست آدرس و مشخصات سایتتون رو قرار بدید تا بقیه نمره بدن

دانیال دزفولی
سه شنبه 23 تیر 1394, 13:51 عصر
نمره دادن به وبسایت باید طبق یه سری اصول باشه که افراد متخصص توی طراحی این امتیازارو میدن

که اینجا من افراد متخصص توی طراحی نمی بینم