PDA

View Full Version : سوال: این حلقه for یعنی چی؟

irpersian20
یک شنبه 21 تیر 1394, 14:41 عصر
سلام
for (int i = 0; i < 100; i ++) ;

davidrobert
یک شنبه 21 تیر 1394, 15:10 عصر
این حلقه for یعنی این که از عدد صفر تا 100 رو بهم نمایش بده یا غیره چون از فور برای اطلاعات با داده های زیاد برای ذخیره و برای نمایش اطلاعات از یک داده اولی تا داده اخری مهم این هستش شما چطور بخواهید از دستور به چه صورت استفاده کنید.
معنی این حلقه شما عداد بزرگ از صفر و کوچک تر از 100 بیار

SabaSabouhi
یک شنبه 21 تیر 1394, 15:42 عصر
سلام
for (int i = 0; i < 100; i ++) ;

سلام
این حلقه هیچ کاری انجام نمی‌ده، فقط 100 بار بی‌هدف تکرار می‌شه. تنها کاری که انجام می‌ده مقدار کوچکی تاخیر تو اجرای فرمان
بعدی ایجاد می‌کنه، که اگه منظور تاخیر بوده روش خوبی نیست و به‌تره از sleep استفاده بشه.

صبا صبوحی

irpersian20
یک شنبه 21 تیر 1394, 16:08 عصر
سلام
دوستان بعد از پرانتز یک سمی کولون زدم. با اون منظورم هست

Hadi-Hashemi
یک شنبه 21 تیر 1394, 17:52 عصر
این حلقه for یعنی این که از عدد صفر تا 100 رو بهم نمایش بده یا غیره چون از فور برای اطلاعات با داده های زیاد برای ذخیره و برای نمایش اطلاعات از یک داده اولی تا داده اخری مهم این هستش شما چطور بخواهید از دستور به چه صورت استفاده کنید.
معنی این حلقه شما عداد بزرگ از صفر و کوچک تر از 100 بیار

شما دستوری برای نمایش اطلاعات میبینی که من نمیبینم؟

davidrobert
یک شنبه 21 تیر 1394, 19:36 عصر
شما دستوری برای نمایش اطلاعات میبینی که من نمیبینم؟
دوست عزیز من کاربر دستور for رو گفتم گفتم این دوست شاید کار کرد دستور for رو نمی دونه نوشته حلقه فور یعنی چی بخاطر همین گفتم for در جای مختلف مثل نمایش اطلاعات ذخیره اطلاعات و غیره میشه استفاده کرد.

SabaSabouhi
سه شنبه 23 تیر 1394, 00:28 صبح
سلام
دوستان بعد از پرانتز یک سمی کولون زدم. با اون منظورم هست

سلام
اگه پس از حلقه‌ی for یک «;» یا «{}» قرار بدی، به معنی null statement هست یا «عبارت تهی» به این معنی که هیچ کاری انجام نشود.
البته Resharper توضیه می‌کنه بجای ; از {} استفاده بشه، چون حدس می‌زنه ممکنه به اشتباه ; جلوی حلقه درج شده باشه.

تو حلقه‌ی for ممکنه تمام کار مورد نظر تو خود فرمان for انجام بشه و نیازی به بدنه نداشته باشیم، در این حالت می‌تونیم از عبارت تهی استفاده کنیم.

صبا صبوحی