PDA

View Full Version : acm

maryam9903
یک شنبه 21 تیر 1394, 17:04 عصر
سلام
میخام 1 سوال مطرح کنم و راجبش بحث کنیم و از کسایی که تجربه دارن میخام کمکم کنن.ممنون

سوالم اینه : توی مسابقات acm که برگزار میشه اولین قدم برای حل سوالات تفکرو به عبارتی فهمیدن منطق سوال هستش

میخاستم ببینم چجوری این قدرت فهمیدن منطق سوالو بالا ببریم؟حالا به هر نحوی!مثلا کتاب های ریاضی مخصوص یا هر چیزه دیگه ای

ممنون میشم کمک کنین

بابک.م.
پنج شنبه 25 تیر 1394, 20:57 عصر
سلام
میخام 1 سوال مطرح کنم و راجبش بحث کنیم و از کسایی که تجربه دارن میخام کمکم کنن.ممنون

سوالم اینه : توی مسابقات acm که برگزار میشه اولین قدم برای حل سوالات تفکرو به عبارتی فهمیدن منطق سوال هستش

میخاستم ببینم چجوری این قدرت فهمیدن منطق سوالو بالا ببریم؟حالا به هر نحوی!مثلا کتاب های ریاضی مخصوص یا هر چیزه دیگه ای

ممنون میشم کمک کنین

سوالات ACM به زبان انگلیسی هست، اول باید زبانتون رو تقویت کنین، دوم اینکه ACM یه مسابقه برنامه نویسی است و باید بتونید یه الگوریتم برای حل مسئله تو یه زمان محدود پیدا کنید. با روش های ریاضی و فرمول نمیشه الگوریتم نوشت البته ممکنه مسئله مربوط به یه مفهوم ریاضی باشه که باید الگوریتمی براش پیدا کنید.
توصیه می کنم در مورد طراحی الگوریتم و ساختمان داده بیشتر مطالعه کنید.

returnx
پنج شنبه 25 تیر 1394, 23:34 عصر
حل مسئله های متعدد تا زمان مسابقه میتونه بسیار بهتون کمک کنه ، به این دلیل که خیلی از سوال ها با روش های مشابه حل میشن و این خیلی مهم ِ که قبلا سوالات مشابه را حل کرده باشید ، این کار باعث میشه که شما برای حل سوالات از تجربتون استفاده کنید و برای حل مسئله زمان کمتری صرف کنید...