PDA

View Full Version : سوال: نحوه مقدار دهی اولیه به sqlconnection - خطای A network-related or instance-specific error occurred

elyas_delshadnbe
دوشنبه 22 تیر 1394, 10:43 صبح
سلام
من وقتی یه شیء از کلاس sqlConnection می سازم با مقدار دهی اولیه نمیتونم بهش وصل بشم.مقدار دهی اولیم به این صورت هست

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=C:\\Users\ \ELY\\documents\\visual studio 2012\\Projects\\Printer\\Printer\\Db_Printer.mdf;I ntegrated Security=True");
من datasource و attachdbfilename رو از رو properties خود db ورداشتم.که البته نمیدونم درسنه یا غلط
حالا وقتی برنامه بعد این دستور به خط con.Open() میرسه ارور میده که

a network - related or instance - specific error occurred while establishing a conection to SQL server.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 22 تیر 1394, 11:23 صبح
سلام...ناراحت نشو...
این خطا مربوط به کانکشن استرینگته.... ببین می تونی از محیط خود ویژوال استدیو به دیتابیست وصل بشی؟؟ اگه شد توی منوی server explorer روی دیتابیست کلیک کن سپس توس منوی properties گزینه connection string این کانکشن صحیحه دیتابیسته

فقط آدرس مطلق داره که باید نسبی کنی

elyas_delshadnbe
دوشنبه 22 تیر 1394, 11:49 صبح
سلام...ناراحت نشو...
این خطا مربوط به کانکشن استرینگته.... ببین می تونی از محیط خود ویژوال استدیو به دیتابیست وصل بشی؟؟ اگه شد توی منوی server explorer روی دیتابیست کلیک کن سپس توس منوی properties گزینه connection string این کانکشن صحیحه دیتابیسته

133206
من همینو ورداشتم دقیقا
دیتابیس هم وقتی برنامه رو اجرا میکنم راحت ازش میخونم اطلاعات رو
نمیدونم مشکل از گجاست

elyas_delshadnbe
دوشنبه 22 تیر 1394, 12:43 عصر
چجوری باید آدرس مطلقو نسبی کنم؟

_4rm4n_
دوشنبه 22 تیر 1394, 12:49 عصر
سلام
روی همون DB_Printer.mdf کلیک سمت راست ، Properties . بعد connection string رو کپی کن وارد کن نباید مشکلی داشته باشه ..

elyas_delshadnbe
دوشنبه 22 تیر 1394, 13:18 عصر
این نحوه اینیشیال کردن منه.دقیقا همونو کپی کردم
SqlConnection con=new SqlConnection(@"Data Source=.\(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=C:\\User s\\ELY\\Documents\\Visual Studio 2012\\Projects\\Printer\\Printer\\Db_Printer.mdf;I ntegrated Security=True");
این دستورو رد میکنه ظاهرا مشکلی نداره ولی به خط con.Open(); که میرسه ارور میده
:ناراحت:

elyas_delshadnbe
سه شنبه 23 تیر 1394, 09:16 صبح
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

_4rm4n_
سه شنبه 23 تیر 1394, 09:25 صبح
ممکنه پرمیشن به درایو C نداشته باشید ! محل پروژه رو عوض کنید دوباره امتحان کنید ...

asbabi
چهارشنبه 24 تیر 1394, 12:48 عصر
سلام
میشه بفرمائین اون v11.0 دقیقا چیه؟!
پاکش کنین شاید جواب داد!

محمد آشتیانی
چهارشنبه 24 تیر 1394, 14:27 عصر
سلام
جدا از راهنمایی های دوستان ، من فکر میکنم یه مشکل ساده وجود داره ، وقتی از کاراکتر @ قبل از رشته استفاده می کنید ، نیازی به تکرار کاراکترهایی مانند اسلش \ ، ندارید و اگر @ رو نذارید طبیعتا باید همه اسلش ها تبدیل به \\ بشوند.

یعنی یکی از این دوحالت باید باشه
SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=C:\Users\E LY\documents\visual studio 2012\Projects\Printer\Printer\Db_Printer.mdf;Integ rated Security=True");

یا
SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=(LocalDB)\\v11.0;AttachDbFilename=C:\\Users \\ELY\\documents\\visual studio 2012\\Projects\\Printer\\Printer\\Db_Printer.mdf;I ntegrated Security=True");

موفق باشید.