PDA

View Full Version : سوال مهمممم (گروه بندی مخاطبین)

mahsafrm
سه شنبه 23 تیر 1394, 09:05 صبح
سلام,لطفا جواب بدین,خیلی فووووووریه,ممنون
موضوع پروژه ام گروه بندی مخاطبین گوشی اندروید,برنامه رو به این شکل نوشتم که یک اکتیویتی ساختم که اسامی کانتکتای گوشی رو از دیتابیس خود گوشی در یک لیست ویوو نمایش میده و با کلیک روی آیتم ها (نام هر مخاطب) به یک اکتیویتی جدید میره و همچنین contact id اون مخاطب رو هم واسه اکتیویتی جدید ارسال میکنه ,در این اکتیویتی جدید دو تا باتن وجود داره,باتن اول برای اضافه کردن مخاطب مربوطه به گروه دوستان ,باتن دوم برای اضافه کردن به گروه خانواده است و قراره با کلیک بروی هر باتن مخاطب مربوطه (مخاطبی که در اکتیویتی اول یا لیست ویوو روش کلیک شده بود) به گروه مربوطه اضافه بشه,که contact id از اکتیویتی اول به اکتیویتی دوم ارسال میشه و در اکتیویتی دوم یه متد تعریف کردم که group id + contact id رو بگیره و کانتکت رو به گروه مربوطه اضافه کنه که نمیکنه(اینجاس مشکل اصلی)... حالا من چند تا مشکل داشتم :
1-contact id به اکتیویتی جدید فرستاده میشه ولی متدی که کانتکت رو قراره به گروه اضافه کنه کار نمیکنه,کدش رو پایین گذاشتم*****
2-ACTION_PICK +PICK CONTACT چه کاری انجام میدن وآیا واسه این برنامه جواب میدن؟؟
3-واسه اضافه کردن یک کانتکت به یک گروه دقیقا کدوم آی دی ها لازمه (آی دی لازم برای کانتکت و آی دی لازم برای گروه )؟؟؟ و از چه QUERY هایی برای بدست آوردن این آی دی هاباید استفاده کنم(چه کوئری ای روی cursor باید بزنم )؟؟؟ (اینجارو خیلی مشکل دارم)
{من برای بدست آوردن contact id از کوئری روبرو استفاده کردم :

for(int i=0;i<j;i++){

getting contacts ID
Cursor cursorID = getContentResolver().query(ContactsContract.Contac ts.CONTENT_URI,new String[]{ContactsContract.Contacts._ID},null, null, null);

if (cursorID.moveToFirst()) {

String id= cursorID.getString(cursorID.getColumnIndex(Contact sContract.Contacts._ID));
ContactID.add(id);

}

cursorID.close();

Toast.makeText(getApplicationContext(), "get contact id",Toast.LENGTH_LONG).show();

************************************************** *****کد مربوط به سوال اول******************************************** *****

try
{

// Add selected contact to selected group
ContentValues values = new ContentValues();
values.put(ContactsContract.CommonDataKinds.GroupM embership.RAW_CONTACT_ID,Integer.parseInt("67")); //"2" is a contact id, replace with selected contact id

values.put(ContactsContract.CommonDataKinds.GroupM embership.GROUP_ROW_ID,15);// 12 is a group id, replace with selected group id

values.put(ContactsContract.CommonDataKinds.GroupM embership.MIMETYPE,ContactsContract.CommonDataKind s.GroupMembership.CONTENT_ITEM_TYPE);

ContextWrapper context = this;
context.getContentResolver().insert(ContactsContra ct.Data.CONTENT_URI, values);
// End add contact to group code
}
catch (Exception e)
{
// TODO: handle exception
Log.d("add group error :", ""+ e.getMessage().toString());