PDA

View Full Version : پیدا کردن فایل های بانک اطلاعاتی sqlserver

programmermp
سه شنبه 17 مرداد 1385, 10:52 صبح
با سلام

من یک برنامه با vb.net و sql server نوشتم حالا می خوام setup بسازم و روی کامپیوتر

دیگری برنامه را نصب و استفاده کنم برای بانک access ما فایل بانک اطلاعاتی را یا در ستاپ

برنامه می گذاشتیم یا به طرق دیگر در مسیر معینی قرار می دادیم حالا سئوال اینجاست

که فایل های بانک اطلاعاتی sql server را از کجا باید پیدا کرد البته من در مسیر زیر این فایل

ها رو پیدا کردم نمی دونم همین فایل ها هستند یا نه

X:\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data

اگه درسته آیا می شه اونها رو در هر مسیری در کامپیوتر مقصد قرار داد یا حتما باید در

مسیری مشابه مسیر فوق باشه چون همنطوری که می دونید در نوشتن connection string

ما مسیر فایل رو مشخص نمی کنیم فقط نام سرور و نام بانک رو مشخص می کنیم

یک راهنمایی در این زمینه به بنده بکنید

با تشکر:تشویق: :تشویق: :تشویق: :تشویق:

majid_afra222
سه شنبه 17 مرداد 1385, 15:30 عصر
سلام
اگه فایلها به سرور متصل باشن یعنی دیتابیس در سرور وجود داشته باشه، مسیر اونها رو اینطوری پیدا می کنی :

select * from sysdatabases

که یه فیلدش حاوی آدرس فایلها هستش.

دوم اینکه وقتی برنامه رو به کاربر مشتری میدی، یا باید فایل mdf, ldf رو همراه برنامه به مشتری بدی و انوجا اونها رو attach کنی یا اینکه اسکریپت ایجاد بانک اطلاعاتی رو بفرستی و اونجا بسازیش.
در مورد اتصال به سرور هم باید connection string رو در زمان اجرا ایجاد کنی.
چون نام سرور و نام کاربری و کلمه عبور مطمئنا فرق خواهد کرد.
پس اونها رو تو یه فایل، رجیستری یا ... نگهداری کن و در برنامه connection string رو بساز و به بانک وصل شو.
فقط یادت باشه برای attch کردن بانک به سرور یا ایجاد بانک اطلاعاتی برای اولین بار حتما باید به master وصل بشی و کاربرت باید مجوزهای لازم رو داشته باشه، بعد از ایجاد بانک در سرور میتونی با کاربر خودت و به بانک خودت وصل بشی

ghafoori
سه شنبه 17 مرداد 1385, 18:29 عصر
دوست عزیز قابلیت پشتیبان گیری و ترمیم بانک اطلاعاتی به شما کمک میکند شما اگر فایل سابقه و داده را داشته باشید با دستور می توانید بانک را با ان فایلها ایجاد کنید

CREATE DATABASE sample
ON
(NAME=sample_dat,filename='C:\sample_dat.mdf')
LOG ON(NAME=sample_log,filename='c:\sample_log.ldf')