PDA

View Full Version : سوال: برقراری ارتباط با دیتابیس فعلی

shakib
چهارشنبه 24 تیر 1394, 11:06 صبح
سلام دوستان
من یه سایت نوشتم که همه ی جداول دیتا بیس رو ایجاد میکنه و میشه باهاش عملیات CRUD رو انجام داد.
حالا یه برنامه دسکتاپ هم میخوام بنویسم که همزمان به همین دیتابیس وصل شه و عملیات درج و غیره رو انجام بده
الان باید واسه این برنامه دسکتاپ هم از همون مدل هایی استفاده کنم که واسه سایت استفاده کردم؟؟؟
یعنی باید مدلا رو کپی کنم تو برنامه دسکتاپ که بتونم باهاش کوئری بزنم ؟؟؟؟

Hamid2547
چهارشنبه 24 تیر 1394, 23:15 عصر
نه، شما یک دیتابیس دارید که به یک نسخه از اس کیو اس سرور وصل هست، فقط کافیه یه کانکشن به اون بزنید، فرقی نمیکنه از کجا بهش وصل بشید.

shakib
پنج شنبه 25 تیر 1394, 11:29 صبح
نه، شما یک دیتابیس دارید که به یک نسخه از اس کیو اس سرور وصل هست، فقط کافیه یه کانکشن به اون بزنید، فرقی نمیکنه از کجا بهش وصل بشید.

اها پس یعنی دقیقا کانکشن ها مثل هم باشن دیگه حله؟؟
گفتم شاید مدلی که تو اپلیکیشن تعریف میکنم اگه با مدلی که تو سایت تعریف کردم متفاوت باشه شاید دیتابیس رو حذف و دوباره بسازه
که یعنی اینطور نیست ؟؟؟

Hamid2547
پنج شنبه 25 تیر 1394, 23:25 عصر
من دقیقا نمیدونم ساختار پروژه شما چی هست، ولی من اگر میخواستم چنین کاری کنم هر دو پروژه رو توی یک سلوشن درست میکردم، و یه رفرنس از پروژه ی اول اد میکردم توی پروژه ی دومم، و از اون طریق کارهای دیتابیس رو انجام میدادم، البته من من فرض رو بر این قرار دادم که شما از entity framework code first استفاده میکنید، اگر اینطور نیست هم فکر نمیکنم فرقی به حال شما بکنه.