PDA

View Full Version : استفاده از دات نت نیوک عاقلانه هست یا نه؟

Gh-Moradi
چهارشنبه 24 تیر 1394, 22:05 عصر
سلام
روی سخن من بیشتر با کسانی هست که تجربی کار کردن و چند سال با مدیریت محتواهای مختلف (اللخصوص دات نت نیوک) کار کردن درخواست راهنمایی دارم

1- آیا دات نت نیوک برای ایجاد سایتهای متوسط و بزرگ با طول عمر بالا مناسب است؟
2- با وجود این حجم بالا در دات نت نیوک (حدود 120 مگ) آیا منابعی که مصرف میکنه منطقیه؟

دوستان ممنون میشم اگر تجربه ای دارند به اشتراک بگذارند
مچکرم

Gh-Moradi
جمعه 26 تیر 1394, 06:07 صبح
کلا کسی نظری نداره؟

sun2rise
شنبه 27 تیر 1394, 05:06 صبح
اکثر کسانی که توی زمینه دات نت فعالیت میکنن سایت های خودشون رو اختصاصی برنامه نویسی میکنن و کمتر کسی رو دیدم که سمت دات نت نیوک بره
به نظر من دات نت نیوک یکم زیادی سنگین هستش و خودتون برنامه ای برای سایت ها بنویسید به نظرم به صرفه باشه

Gh-Moradi
شنبه 27 تیر 1394, 06:20 صبح
منم همین فکر رو میکنم (زیادی شلوغ و سنگینه) 120 مگ!
البته حجم مهم نیست، مهم اینکه آیا مصرفش بهینه هست یا نه؟ اصولی پایه گذاری شده یا نه؟
من تا حالا دانت کار نکردم و نمیتونم یک cms برای خودم پیاده سازی کنم (اگر هم بخوام یاد بگیرم و پروژه رو اجرا کنم خیلی زمان میبره)

پیام حیاتی
شنبه 27 تیر 1394, 13:04 عصر
سلام
همه چیز به درخواست مشتری بر می گرده اگر نیازهای وی در حیطه و توانایی کاری یک CMS باشد نباید از پایه کد نویسی انجام دهیم.
اکثریت درخواست های مشتریان را CMS ها و افزونه های مرتبط آنها می توانند انجام دهند مگر در موارد خاص ، پس یادگیری کامل یک CMS کمک زیادی به طراح و برنامه نویس خواهد کرد.
بنده با نیوک کار نکردم اما سالیان سال با جوملا کار کردم ، حجم کم ، انجمن های پشتیبان فارسی زبان بیشتر ، افزونه های بومی شده بیشتر و در نهایت گستردگی و آموزش های بیشتر نسبت به سایر CMS ها از جمله مزیت های این CMS می باشد.

Gh-Moradi
شنبه 27 تیر 1394, 21:46 عصر
کاملا صحیح، اما من میخواستم سیستمی داشته باشم که بر مبنای NET. ساخته شده باشه وگر نه درحال حاظر، دروپال انتخاب اول من است
با جامعه نیوک ارتباط و مشاوره کردم اما متاسفانه بیشتر صحبتها احساسی و تعصب هستند. (البته این تعصب بخشی از وجود ما شده متاسفانه..! و فرقی نمیکنه چه در php و asp.net)

mdehganr
جمعه 16 مرداد 1394, 20:26 عصر
سلام، من 8 ساله با DNN کار می کنم، چون پروژه های ما سنگین و بزرگ هستن جوابگویی خوبی روی دات نت نیوک دادن، به نظر من بسته به کار شما داره، اگر قراره گسترش بدید و خارج از حیطه کارهای عمومی و CMS گام بردارید و با .NeT کار کنید باید از DNN شروع کنید، در غیر اینصورت و برای کارهای عمومی و طراحی سایت صرف بهتره از CMS های دیگه مخصوصا وردپرس استفاده کنید.
در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر یا منابع آموزشی DNN بودید با من تماس بگیرید co_abzar@yahoo.com