PDA

View Full Version : اجرای یک فایل اجرایی فقط توسط برنامهء خودم

Bahram0110
سه شنبه 17 مرداد 1385, 15:49 عصر
با سلام
من می خوام برنامم طوری باشه که مثلا یه فایل اجریی رو که خودم نوشتم [یا می خوام بنویسم] به خاطر برخی مسائل فقط از طریق برنامهء خودم [ یه فایل اجرایی دیگه که اونم خودم می نویسم] اجرا بشه و مثلا اگه کسی رو اون کلیک کنه و بخواد اجراش کنه، یا اجرا نشه و یا یه پیغام بده و بعد بسته بشه.
ممنون می شم کمکم کنید.

vcldeveloper
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 07:59 صبح
برنامه دوم می تونه بلافاصله بعد از اجرا وجود برنامه اول در حافظه را بررسی کنه (مثلا با استفاده از Mutex) و در صورت وجود برنامه اول در حافظه، خودش بسته بشه.

Bahram0110
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 11:54 صبح
برنامه دوم می تونه بلافاصله بعد از اجرا وجود برنامه اول در حافظه را بررسی کنه (مثلا با استفاده از Mutex) و در صورت وجود برنامه اول در حافظه، خودش بسته بشه.

باز اگه برنامهء خودم هم باز باشه نمی خوام کسی با دابل کلیک روی اون فایل اونو اجرا کنه.

mzjahromi
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 12:30 عصر
همونطوری که آقای کشاورز گفتن با استفاده از Mutex تا حدود زیادی مشکلت حل میشه

Bahram0110
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 21:05 عصر
می خواستم بدونم : آیا می شه مثلا با برنامم چند تا پارامتر به اون برنامهء دیگه بدم که تا اون پارامتر ها رو دریافت نکنه اجرا نشه؟

someCoder
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 22:10 عصر
می خواستم بدونم : آیا می شه مثلا با برنامم چند تا پارامتر به اون برنامهء دیگه بدم که تا اون پارامتر ها رو دریافت نکنه اجرا نشه؟
اتفاقا به نظر من هم راه درستش همینه که یه سری پارمتر به عنوان رمز اجرا شدن بهش بفرستی. اما من با Delphi بلد نیستم.

mahboob
پنج شنبه 26 مرداد 1385, 09:47 صبح
شما میتونید قبل از نمایش فرم اصلی در برنامه اصلیتون چک کنید که مثلا آیا فایل مورد نظر در آدرس مشخص وجود داره یا نه اگه هست کلمه کلیدی رو بخونه و اگه درست بود اجرا بشه در غیر اینصورت برنامه close بشه و یک پیغام هم بده و در اون یکی برنامه (فرعی) با اجرا شدن یک فایل بسازه در ادرس موردنظرتون یک کلمه کلیدی در اون بنویسه بعد برنامه اصلی رو اجرا کنه تا اون برنامه (اصلی) کلمه کلیدی رو از فایل خونده و اجرا بشه بعد در دنباله برنامه فرعی برای محکمکاری فایل ساخته شده رو پاک کنه در اینصورت اگه برنامه اصلی رو اجرا کنید این فایل وجود نداره که بتونه کلمه کلیدی رو از روش بخونه:لبخند:

Bahram0110
شنبه 18 شهریور 1385, 16:31 عصر
ممنون از همگی
جواب پیدا شد