PDA

View Full Version : سوال: گزارش گیری از فایل موجود در درایو سیستم توسط اکسس

akbar4028
جمعه 26 تیر 1394, 00:13 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید چطور می شه از یه درایو سیستم مثل e از فایلهای موجود آن یه گزارش تهیه کرد. به عنوان مثال از اکسس بخوایم در یک فرمی که طراحی شده و دارای یک فیلد تاریخ می باشد با تعیین تاریخ فایلهای ایجاد شده بعد از آن را با سرستونهای 1- نام فایل 2- مسیر فایل 3- نوع فایل 4- حجم فایل به بیت 5- تاریخ ایجاد یا کریت 6- تاریخ مودیفیلد رو تو یه جدول از قبل تعیین شده لیست کنه . دوستان احتمالا برای این موضوع باید ماژول یا کد وجود داشته باشه به هر حال احتمالا نیاز به تغییر خواهد داشت. در کل در صورت وجود چنین کدی اگه زمانبر باشه حاضر جبران نمایم به دلیل اهمیت آن

pbm_soy
جمعه 26 تیر 1394, 04:17 صبح
میخواستم یه تیکه کد بنویسم که دیدم در لینک زیر مفصل و بروشهای مختلف نوشتن میتوانید از آنها استفاده کنید

http://stackoverflow.com/questions/10380312/loop-through-files-in-a-folder-using-vba

فقط کار ذخیره کردن در جدول به عهده شما خواهد بود

akbar4028
جمعه 26 تیر 1394, 12:33 عصر
ممنون از توجه شما لطفا در صورت امکان یک نمونه بذارید بنده نتونستم از کدها استفاده کنم ضمنا همه سر ستونهایی که گفتم برام مهم هستند یه توضیح کوچیک هم بدین بد نیست این روهم بکم هر کدوم از فایلهای من درون یک فولدر مجزا هستند متشکرم

akbar4028
یک شنبه 22 آذر 1394, 00:40 صبح
اساتید محترم سلام بنده هنوز متاسفانه نتوانستم جدولی بسازم که که اطلاعات فوق در آن ذخیره شود لطفا کمک:عصبانی++::گریه: لطفا یک نمونه معرفی بفرمایید

خدابخشی
دوشنبه 15 بهمن 1397, 20:58 عصر
Private Sub Command1_Click()
Dim db As DAO.Database
Dim rs As DAO.Recordset
Dim StrFile As String

Set db = CurrentDb
Set rs = db.OpenRecordset("Table1")

StrFile = Dir("E:\Access\*")
Do While Len(StrFile) > 0

rs.AddNew
rs("FileN") = StrFile
rs.Update

StrFile = Dir
Loop
End Sub
فقط کافیه یک جدول به نام Table1 با یک فیلد به نام FileN داشته باشه ، روی OnClick یک کامند فرم کد را کپی کن

mazoolagh
چهارشنبه 17 بهمن 1397, 12:50 عصر
حداقل اگر تاپیکی رو بعد سه سال و نیم نبش قبر میکنین اول یک دور پرسش استارتر رو بخونین ببینن خواسته اش چی بوده.
بعد پاسخ های دیگران رو بخونین و اگر پاسخ بهتری دارین پست بگذارین.

همون پست آقای pbm soy بهترین راهنمایی بود.