PDA

View Full Version : استفاده از زبان #C برای برنامه نویسی اندروید بهتره یا جاوا؟

behnam-soft
یک شنبه 28 تیر 1394, 20:47 عصر
سلام
دوستان من مدتیه می خوام برم سمت برنامه نویسی موبایل، البته برای اندروید، تا اونجایی هم که می دونم باید از زبان جاوا در نرم افزار های ایکیلیپس یا اندروید استدیو و ... استفاده کرد. اما جایی خوندم که میشه با زبان C#‎‎‎‎ هم برنامه نوشت برای موبایل(با استفاده از نرم افزار xamarin)، حالا سوالم اینه که وقتی اندروید استدیو بصورت اختصاصی برای نوشتن برنامه های اندروید طراحی شده واقعا لزومی داره منی که سی شارپ بلدم برم سمت xamarin ؟؟ یه جورایی احساس می کنم xamarin خیلی باید محدود باشه یا مثل ایکیلیپس پر از اشکال و ... باشه.
دوستانی که تجربه ایی در این مورد دارن لطفا راهنمایی کنن ببینم کدوم راه رو انتخاب کنم بهتره و بی دردسر تره ؟

behnam-soft
دوشنبه 29 تیر 1394, 23:06 عصر
دوستان کسی اطلاعاتی در این خصوص نداره ؟

gjmkdyttyhujk
دوشنبه 29 تیر 1394, 23:46 عصر
اکلیپس و اندروید استودیو خیلی متداول هستند. مثال ها هم تو این دو مورد خیلی بیشتر از محیط های دیگه هست.

c0mmander
سه شنبه 30 تیر 1394, 16:40 عصر
به این سوال بار ها جواب داده(میتونید xamarin یا monodroid یا ... رو داخل انجمن جستجو کنید) و نتیجه هم گرفته شده که مونو برای کار هنوز پختگی لازم رو نداره. اینکه با هر زبانی امکان ساخت برنامه اندروید هست شکی نیست اما باید دید که کیفیت ساخت برنامه و منابع برنامهچقدر خواهد بود.

behnam-soft
چهارشنبه 31 تیر 1394, 18:48 عصر
با تشکر از پاسخ دوستان، بنابراین میشه نتیجه گرفت که جاوا فعلا بهترین گزینه است، فقط اینکه شما بین ایکیلیپس و اندروید استدیو کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ شنیدم که ایکیلیپس بعضی وقتا ارورهای بیخودی میده، و این قطعا برای من که تازه میخوام برنامه نویسی موبایل رو شروع کنم زننده ست.

Sina.iRoid
چهارشنبه 31 تیر 1394, 19:31 عصر
سلام اینکه فرمودین اکلیپس اروره بی خود میده اصلا درست نیست. اکلیپس یک IDE مبتنی بر پلاگین هست. ما بر روی اکلیپس پلاگین نصب می کنیم و از اون پلاگین ها استفاده می کنیم. برای اندروید هم باید ADT Plugin نصب کنیم. در کل اصلا حرف درستی نیست. بیخودی ارور نمیده. اگه برنامه مشکل داشته باشه ارور میده. حرف آخر اینکه کار با اکلیپس نسبت به IDE های دیگه خیلی راحت تر و لذت بخش تره. حتی در برنامه نویسی جاوا هم تمام پروژه های بزرگ و مهم توسط اکلیپس پیاده سازی میشه. پس شک نکنید که یکی از بهترین گزینه هاست. اما از اونجایی که اندروید استدیو فقط برای اندروید طراحی شده، خب خوبه که از همین اندروید استدیو شروع کنید و کم کم هم کار باشو یاد می گیرید.

godofphp
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 17:42 عصر
جاوا
اصلا به نظر من سی شارپ زبان برنامه نویسی نیست
وبین ایکلیپس و اندروید استودیو
من اندروید استودیو رو پیشنهاد میگنم

diapason
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 19:45 عصر
صد در صد شما اگر از جاوا استفاده کنید، تحت هر شرایطی سوال و مشکلی برای شما پیش بیاد به راحتی با تعداد عظیمی توسعه‌دهنده روبرو می‌شید که در حل مشکل به شما کمک می‌کنن. اما اگر از دیگر زبان‌ها استفاده بشه، خوب قاعدتاً کمی کار مشکل می‌شه. اکثر منابع آموزشی بر اساس جاوا هستن. جستجوی کنید برای کتاب‌های برنامه‌نویسی آندروید. فیلم‌های آموزشی و کتابخانه‌هایی که ساخته می‌شن.

فقط می‌مونه انتخاب بین آندروید استودیو و اکلیپس. بر طبق اخبار گوگل قصد داره پشتیبانی از ADT رو از پایان سال 2015 متوقف کنه و تنها از آندروید استودیو به عنوان محیط توسعۀ رسمی آندروید پشتیبانی کنه. البته ADT رو به صورت متن باز قرار می‌ده تا توسط توسعه‌دهندگان مشتاق پشتیبانی بشه و توسعه داده بشه. پس انتخاب منطقی مشخصه... آندروید استودیو. اما برای مثال خودم به شخصه هنوز به آندروید استودیو کوچ نکردم، چون هنوز باهاش راحت نیستم، و به قول یکی از کتاب‌های انتشارات Apress به نام Pro Android 5، گفته آندروید استودیو هنوز در نسخۀ 1.2 قرار داره، و شمارۀ نسخۀ پایین یعنی حواستون روجمع کنید... هنوز کارهای زیادی برای انجام باقی مونده...

The most important thing to know about Android Studio is that it is still a work in progress. As of this book’s writing, the latest version is 1.2. Anyone familiar with the vagaries of version numbers knows that starting with a low number usually means “beware!”