PDA

View Full Version : Macro security level

سنبله کار
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 08:39 صبح
دوستان لطفا روشی پیشنهاد کنید که قبل از اجرای اکسس بتوان Macro security level را به سطح low تغییر داد ( آفیس 2003 )

Ali_Fallah
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 11:33 صبح
شما وقتی اکسس رو باز کردید در قسمت tolls و گزینه security و Macro هست مگه شما این کار رو انجام ندادید؟

سنبله کار
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 11:41 صبح
<< قبل از اجرای اکسس >>

moustafa
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 13:28 عصر
درست ! قبل اجرای اکسس پیغام هشدار سطح امنیتی ماکرو ظاهر میشه
پس به فرم startup یا ماکروی Autoexec نمیشه انتساب داد
از طریق رجیستری یا توابع Api نمیشه یه کاریش کرد ؟!

شاپرک
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 13:58 عصر
از طریق رجیستری یا توابع Api نمیشه یه کاریش کرد ؟!
من پیدا کردم اما نتونستم ازش استفاده کنم . شما ها هم یه امتحان کنید نتیجه رو بگید :
http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?lngWId=1&txtCodeId=10479

سنبله کار
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 15:26 عصر
از خانم شاپرک متشکرم
من هم نتونستم ازش استفاده کنم اما یک چیز ساده تر پیدا کردم که خیلی خوب و مناسبه .
کد زیر را باید در VB به کار ببرید و یک فایل exe بسازید

Const cDatabaseToOpen = "c:\sample.mdb"

On Error Resume Next
Dim AcApp
Set AcApp = CreateObject("Access.Application")
If AcApp.Version >= 10 Then
AcApp.AutomationSecurity = 1 ' msoAutomationSecurityLow
End If
AcApp.Visible = True
AcApp.OpenCurrentDatabase cDatabaseToOpen
If AcApp.CurrentProject.FullName <> "" Then
AcApp.UserControl = True
Else
AcApp.Quit
MsgBox "Failed to open '" & cDatabaseToOpen & "'."
End If

حالا با اجرای اون فایل مورد نظرتون بدون سوال در مورد Security بالا میاد .

شاپرک
شنبه 21 مرداد 1385, 09:12 صبح
من هم روش کار از طریق رجیستری رو پیدا کردم :

سنبله کار
شنبه 21 مرداد 1385, 09:33 صبح
خیلی خوب بود ولی فکر می کنم باید با vb ساخته بشه چون برای اجرای اولین بار اکسس همین سوال پرسیده و خوب قاعدتا برای توزیع نرم افزار کار جالبی نیست که از کاربر سوال بشه .

شاپرک
شنبه 21 مرداد 1385, 09:47 صبح
متوجه منظورتون نشدم !!!!
من تو ویداد مربوط به لود فرم قرار دادم شما میتونید هر جای دیگه قرار بدید .

سنبله کار
شنبه 21 مرداد 1385, 09:50 صبح
نه عرض بنده این بود که برنامه شما اشکالی نداره و درست کار می کنه ولی مسئله این هست که برای بار اول که بخواهیم اجرا بگیریم و فرم لود بشه سوال Security اکسس از ما پرسیده می شه ولی اگه همین کدها رو در VB بنویسیم و به صورت یک exe از اون استفاده کنیم دیگه همین سوال هم پرسیده نخواهد شد .
ممنون

Mahsa Hatefi
دوشنبه 30 مرداد 1385, 18:28 عصر
دوست گرانمایه شاپرک عزیز کارت عالی بود و مفید ولی به قول فرمایش جناب سنبله کار اگه بشه همون دفعه اول هم از دادن پیام جلوگیری کنیم ، بهتره . بازم تشکر خیلی به دردم خورد .
اما یه نکته دیگه اینکه اگه یه فایل exe بسازیم اونو در اولین فرم shell و ران کنیم یا اینکه فایل MDE مونو توی فایل EXE اجرا کنیم اگه یه نمونه جناب سنبله کار لطف کنن واقعا ممنون میشم .

Mahsa Hatefi
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 23:27 عصر
من با یه مشکل برخوردم .
از کدی که شاپرک جان لطف کرده بودن استفاده کردم و بعد از دفعه اول به خوبی جواب داد اما وقتی برنامه رو با developer Extension پکیج کردم به خاطر استفاده از سوئیچ runtime/ و تداخلی که بخاطر اون کد ایجاد شده Error می گیره و خارج می شه . دوستایی که با developer پکیج ساختن کد شاپرک جان رو امتحان کنن و بعد از نصب بفرمایند ایراد کجاست ؟ البته منظورم اساتید محترم است . در ضمن اگه از فایل Exe جناب سنبله کار استفاده کنی برای پکیج کردن با developer با مشکل مواجه می شی . یه بزرگواری بفرمایند که چه باید کرد ؟

سنبله کار
شنبه 04 شهریور 1385, 08:02 صبح
شما می تونید از همون نمونه شاپرک استفاده کنید و اونو در قالب یک فایل vb بیارید منتها باید آخر کد داخل فرمش کد مربوط به runtime که در تاپیک runtime آورده بودم رو قرار بدید تا فایلتونو لود کنه
اگه جواب نگرفتین بگید تا فایلشو بسازم

Mahsa Hatefi
چهارشنبه 08 شهریور 1385, 23:41 عصر
استاد گرام
متاسفانه نشد بازم مشکل به قوت خودش باقیه . اگه لطف کنین ممنون میشم

مجتبی جوادی
شنبه 23 دی 1385, 01:13 صبح
دوستان سلام
می خواستم بدانم چگونه می شود در اکسس 2003 پغام Security Warning را حذف کرد . می خواهم مستقیم و بدون نمایش این پیغام وارد اکسس شوم
با تشکر

شاپرک
شنبه 23 دی 1385, 07:30 صبح
tools>macro>security>low

مجتبی جوادی
شنبه 23 دی 1385, 22:25 عصر
آقای شاپرک ممنون
ولی آیا این کار را می شود با کد نویسی انجام داد . من یک برنامه برای شخصی نوشته ام و می خواهم وقتی برنامه روی سیستم شخص مورد نظر نصب می شود و برای اولین بار اجرا می شود کد مورد نظر فعال شده و این پیغام را غیر فعال کند
با تشکر

شاپرک
یک شنبه 24 دی 1385, 07:26 صبح
جستجو کن این مسئله قبلا یکبار مطرح شده .

syfp1359
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 03:55 صبح
:عصبانی++: دوستان زحمت کشیدن و راه حل هایی ارائه دادند اما با استفاده از رجیستری تا جاییکه من فهمیدم نمیشه پیغام رو از روی access runtime برداشت مثل وقتی که بخواهیم از developer استفاده کنیم و اصلا اکسس نصب نباشه لطفا کمک کنید باتشکر از زحمات همه دوستان به خصوص مدیران بخش

syfp1359
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 04:20 صبح
دوستان زحمت کشیدن و راه حل هایی ارائه دادند اما با استفاده از رجیستری تا جاییکه من فهمیدم نمیشه پیغام رو از روی access runtime برداشت مثل وقتی که بخواهیم از developer استفاده کنیم و اصلا اکسس نصب نباشه لطفا کمک کنید باتشکر از زحمات همه دوستان به خصوص مدیران بخش

daskar
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 07:40 صبح
:عصبانی++: دوستان زحمت کشیدن و راه حل هایی ارائه دادند اما با استفاده از رجیستری تا جاییکه من فهمیدم نمیشه پیغام رو از روی access runtime برداشت مثل وقتی که بخواهیم از developer استفاده کنیم و اصلا اکسس نصب نباشه لطفا کمک کنید باتشکر از زحمات همه دوستان به خصوص مدیران بخش

اگه درست متوجه شده باشم با security level مشکل داری برای حذف پیام از منوی tools سپس macro سپس security سپس level روی low تنظیم کن بعد رد پیغام ظاهر شده yes بزن یکبار خارج شده دوباره وارد شو به برنامه تمام
hmd

syfp1359
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 02:37 صبح
ممنون دوست عزیز اینو میدونم خودم می خوام قبل از اجرای برنامه این کار انجام بشه ضمنا در سیستمی که از runtime استفاده می کنه حالا اگه درد منو فهمیدی بسم الله باتشکر

شاپرک
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 07:24 صبح
از طریق رجیستری میشه اینکار رو کرد:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50216

سنبله کار
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 11:17 صبح
برای استفاده در developer می تونید قبل از اولین ورود به اکسس فایل exe برنامه پیوست رو اجرا کنید تا از طریق رجیستری اصلاح بشه .

Mahsa Hatefi
جمعه 17 خرداد 1387, 18:13 عصر
سلام بر دوستان و اساتيد گرام مخصوصا جناب سنبله كار

نصب برنامه مان روي سيستمي كه 2007 نصب است رو چه كنيم ؟ اين كد جهت تغيير ماكرو روي 2007 جواب نمي ده .
لطفا راهنمايي بفرماييد .

ali_bagheri34
دوشنبه 03 تیر 1387, 09:39 صبح
سلام بر دوستان و اساتيد گرام مخصوصا جناب سنبله كار

نصب برنامه مان روي سيستمي كه 2007 نصب است رو چه كنيم ؟ اين كد جهت تغيير ماكرو روي 2007 جواب نمي ده .
لطفا راهنمايي بفرماييد .

سلام
من هم این مشکل را دارم وقتی ران تایم استفاده می کنم همیشه این پیغام می آید
اگر می شد فقط بار اول بیاید یک کمی مشکل حل می شد

Mahsa Hatefi
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 10:44 صبح
اساتيد گرام در اين مورد هنوز كسي به پاسخ نرسيده است .
اگر بتوان با يك شرط نوع ورژن اكسس رو پيدا كرد و كد مربوط به هركدوم رو اجرا كرد خيلي عالي مي شه . 2003 2007 يا 2010 و ماكرو سكيوريتي را به low و يا disable تبديل كرد

soroush_k12
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 19:03 عصر
من هم روش کار از طریق رجیستری رو پیدا کردم :
باسلام
ميخواستم بدونم اين كد براي آرودن سكيورتي روي low براي access 2007 يا 2010 هم كار ميكنه؟
يعني حالتي كه برنامه با 2003 نوشته شده باشه و در سيستمي 2007 يا 2010 داره اجرا بشه؟
با تشكر

soroush_k12
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 19:08 عصر
با سلام
ميخواستم بدونم اين برنامه اي كه شاپرك لطف كردن و گذاشتن براي پايين آوردن سيكيوريتي ماكرو
براي حالتي كه برنامه به 2003 نوشته شده باشد و در سيستمي كه 2007 يا 2010 نصب است هم عمل ميكند؟
با تشكر

jack007
شنبه 09 آذر 1392, 12:48 عصر
سلام
بعد از 24 ماه بالاخره برگشتیم....
برای حذف مشکل macro security در اکسس 2007 می بایست
ابتدا انتخاب access option از گزینه پنجره بالای برنامه اکسس--سپس trust center------ و بعد trust center setting و در آخر هم -macro setting---enable all macro :لبخندساده::لبخندساده:

hdcloner
شنبه 19 تیر 1395, 17:49 عصر
سلام
بعد از 24 ماه بالاخره برگشتیم....
برای حذف مشکل macro security در اکسس 2007 می بایست
ابتدا انتخاب access option از گزینه پنجره بالای برنامه اکسس--سپس trust center------ و بعد trust center setting و در آخر هم -macro setting---enable all macro :لبخندساده::لبخندساده:

این کار درسته ولی برای سیستم خودت اما اگر برنامه را روی سیستم دیگر بریزی این ارور میده و در نتیجه فرم یوزرنیم و پسورد کار نکرده و می تونه وارد سورس برنامه وتغیرات برنامه بشه و ضعفه