PDA

View Full Version : ثبت تراکنش بر روی سایت

moska110
یک شنبه 28 تیر 1394, 20:57 عصر
با سلام و خسته نباشید.
من یک مشکل دارم که امیدوارم کمکم کنید حلش کنم.
یک سایت دارم که درون آن یک تصویر گذاشتم و آدرس آنرا در اختیارکاربران گذاشته ام و میخواهم هرکاربر به آن آدرس مراجعه کرد ساعت و تاریخ و آی پی را در دیتابیس ذخیره کنم.البته تصویر هر روز عوض میشود و آدرس جدید برای کاربران ارسال میشود.ممنون
مثال:
http://www.mysite.com/sunday_image_20150512.png

Master_Power
یک شنبه 28 تیر 1394, 21:10 عصر
منظورتونو دقیقتر بگید

آدرس مراجعه همیشه یک صفحه خاصه و فقط تصویر داخلش عوض میشه یا نه ؟

moska110
یک شنبه 28 تیر 1394, 21:30 عصر
سپاس از پاسخ
آدرس سایت همیشه ثابت است و فقط نام فایل عوض میشود که یک شماره یا تاریخ است.طبق مثال
mysite.com/image01.jpg
روز بعد
mysite.com/image02.jpg
.
.
.
و همینطور الی آخر.البته ممکن است این نامها همیشه یکسان و با شماره نباشند.در هر صورت نامها در هر بار تعویض متفاوت از قبلی میباشند.

moska110
دوشنبه 29 تیر 1394, 02:07 صبح
لطفا اگر امکان دارد کمک کنید

moska110
سه شنبه 30 تیر 1394, 12:16 عصر
منظورتونو دقیقتر بگید

آدرس مراجعه همیشه یک صفحه خاصه و فقط تصویر داخلش عوض میشه یا نه ؟

سپاس از پاسخ
آدرس سایت همیشه ثابت است و فقط نام فایل عوض میشود که یک شماره یا تاریخ است.طبق مثال
mysite.com/image01.jpg
روز بعد
mysite.com/image02.jpg
.
.
.
و همینطور الی آخر.البته ممکن است این نامها همیشه یکسان و با شماره نباشند.در هر صورت نامها در هر بار تعویض متفاوت از قبلی میباشند.

Unique
سه شنبه 30 تیر 1394, 12:36 عصر
خوب کار خاصی نداره با $_SERVER['REMOTE_ADDR'] و تابع date میتونی به چیزی که میخوای برسی.

moska110
سه شنبه 30 تیر 1394, 14:08 عصر
خوب کار خاصی نداره با $_SERVER['REMOTE_ADDR'] و تابع date میتونی به چیزی که میخوای برسی.

با پوزش
متوجه درخواست من نشدید.صفحه وبی در کار نیست.یک آدرس تصویر است .احتمالا بر روی سرور باید کاری بکنم که نمیفهمم و واقعا گیج شده ام:گریه:

us1234
سه شنبه 30 تیر 1394, 16:39 عصر
با پوزش
متوجه درخواست من نشدید.صفحه وبی در کار نیست.یک آدرس تصویر است .احتمالا بر روی سرور باید کاری بکنم که نمیفهمم و واقعا گیج شده ام:گریه:

باید با کمک توابع GD تصویر را درست کنید و با کمک .htaccess پسوند فایل php را به jpg تغییر دهید .
با این کار داخل فایل php هر کاری می توانید انجام دهید .

کد های زیادی در این خصوص هست که با یک سرچ ساده می توانید پیدا کنید ...

moska110
سه شنبه 30 تیر 1394, 17:41 عصر
باید با کمک توابع GD تصویر را درست کنید و با کمک .htaccess پسوند فایل php را به jpg تغییر دهید .
با این کار داخل فایل php هر کاری می توانید انجام دهید .

کد های زیادی در این خصوص هست که با یک سرچ ساده می توانید پیدا کنید ...

من خیلی سرچ کردم نتوانستم چیزی پیدا کنم.میشود بفرمایید دقیقا چه چیزی را سرچ کنم و یا یک لینک را بگذارید:افسرده:.
ضمنا نفهمیدم یعنی فایل jpg را با پسوند php بر روی سایت بگذارم کدهای php داخلش پردازش میشود(یا من اشتباه فهمیدم:متفکر:)

us1234
سه شنبه 30 تیر 1394, 18:50 عصر
من خیلی سرچ کردم نتوانستم چیزی پیدا کنم.میشود بفرمایید دقیقا چه چیزی را سرچ کنم و یا یک لینک را بگذارید:افسرده:.
ضمنا نفهمیدم یعنی فایل jpg را با پسوند php بر روی سایت بگذارم کدهای php داخلش پردازش میشود(یا من اشتباه فهمیدم:متفکر:)

شما یک فایل php درست میکنید که آخرش این کد باید باشه :

header('Content-type:image/png');
readfile($fullpath);

$fullpath هم آدرس فایل شماست .

اول فایل php هم هرکاری که دوست دارید ( مثلا شمارش تعداد نمایش یا ذخیره آی پی یا ... ) را قرار میدهید .

با این کد داخل .htaccess هم می توانید پسوند را تغییر دهید :

RewriteEngine On

RewriteRule ^pic.jpg pic.php [L]

سعی کنید سرچ با زبان انگلیسی را ارتقا دهید .

moska110
سه شنبه 30 تیر 1394, 21:46 عصر
:تشویق:سپاس از پاسخ
سلام مجدد
دوست عزیز متاسفانه من درک درستی از موضوع ارائه نکردم.
فایل تصویر را هر روز درون یک صفحه از وب قرار میدهیم.حالا کاربران باید تصویر را مستقیما از صفحه به درون صفحه وب خودشان کپی کنند و من باید بتوانم تشخیص دهم صفحه وب با IP مشخصی باز شده که تصویر صفحه وب من درونش است به این ترتیب میتوانم تشخیص دهم چند کاربر و از کجا کدام تصویر از سایت من را درون صفحه وب خود استفاده کرده است.
امیدوارم درست توضیح داده باشم.باز هم از شما ممنونم

Unique
سه شنبه 30 تیر 1394, 23:06 عصر
برای من هم پیام خصوصی دادین اما کلا بهتره توی همون تاپیکی که شروع کردین دنبال کنین تا بقیه دوستان هم ازش استفاده کنند.
یکی از اشکالاتی که عموما دوستان دارن اینه که سوال را سر بسته میپرسن ! اگه عکس توی یک صفحه خاص هست و کاربر باید حتما اون صفحه را باز کنه تا عکس را ببینه اصلا نیاز به این کار ها نیست وتوی همون صفحه php کافیه Ip و زمان را بدست بیارین. اما اگه یک عکس دارین که میخواین در اختیار سایت های دیگه قرار بدین و از جاهای مختلفی ممکنه صدا زده بشه باید عکس را از طریق یک صفحه php بخونید بو برای مرورگر بفرتین و قبلش اطلاعات مورد نظرتون را هم بگیرین ، دقیقا شبیه به کدی که us12354 براتون گذاشته.

اون بحث htaccess هم فقط برای اینه که به کاربر آدرس عکس با پسوند php ندین. همین.
یه مورد دیگه که توی تالار زیاد شذه این هست که دوستان دنبال کد آماده هستند ولی اینجا قرار نیست کسی براتون کدنویسی کنه. اینجا دوستان راهنمایی میکنن همین.
شرمنده من سر راست و بی پرده حرف میزنم ها اما یه برنامه نویس php با این چند تا پست باید بفهمه باید چیکار کنه. مگه اینکه :
۱ - مطلب را درست نرسونده که خوب تقصیر خودشه و باید کامل بگه
۲ - اصلا متوجه نمیشه ما جی میگیم. که خوب نشون میده در مورد http و header ها و این چیز ها اطلاعات کمی داره و باید بیشتر مطالعه کنه.

moska110
چهارشنبه 31 تیر 1394, 01:49 صبح
برای من هم پیام خصوصی دادین اما کلا بهتره توی همون تاپیکی که شروع کردین دنبال کنین تا بقیه دوستان هم ازش استفاده کنند.
یکی از اشکالاتی که عموما دوستان دارن اینه که سوال را سر بسته میپرسن ! اگه عکس توی یک صفحه خاص هست و کاربر باید حتما اون صفحه را باز کنه تا عکس را ببینه اصلا نیاز به این کار ها نیست وتوی همون صفحه php کافیه Ip و زمان را بدست بیارین. اما اگه یک عکس دارین که میخواین در اختیار سایت های دیگه قرار بدین و از جاهای مختلفی ممکنه صدا زده بشه باید عکس را از طریق یک صفحه php بخونید بو برای مرورگر بفرتین و قبلش اطلاعات مورد نظرتون را هم بگیرین ، دقیقا شبیه به کدی که us12354 براتون گذاشته.

اون بحث htaccess هم فقط برای اینه که به کاربر آدرس عکس با پسوند php ندین. همین.
یه مورد دیگه که توی تالار زیاد شذه این هست که دوستان دنبال کد آماده هستند ولی اینجا قرار نیست کسی براتون کدنویسی کنه. اینجا دوستان راهنمایی میکنن همین.
شرمنده من سر راست و بی پرده حرف میزنم ها اما یه برنامه نویس php با این چند تا پست باید بفهمه باید چیکار کنه. مگه اینکه :
۱ - مطلب را درست نرسونده که خوب تقصیر خودشه و باید کامل بگه
۲ - اصلا متوجه نمیشه ما جی میگیم. که خوب نشون میده در مورد http و header ها و این چیز ها اطلاعات کمی داره و باید بیشتر مطالعه کنه.

پوزش بخاطر پیام خصوصی:خجالت:
منظور من کد آماده نیست:متعجب:
کار من PHP نیست اما بخاطر این بخش از کار مجبور به رجوع شده ام.در مورد شبکه و کنترل و فرایندهای دیگر اطلاعات در حد کفایت دارم.اما این مشکلی که اعلام کردم در حد سرور اختصاصی حلش کردم اما برای ایجاد آن بر روی سروری که به کرنل آن دسترسی نیست با زبان سی نمیتوانم کاری کنم که مجبور شده ام با PHP چند کار خاص را انجام بدهم و الان به اینجا رسیده ام و فکر میکنم نیاز است چند حرفه ایی این زبان کمک کنند:گریه: .حالا اگر فکر میکنید باید چرخ را دوباره اختراع کنم و بروم بنشینم مطالعه کنم که خب باشد حتما میروم.
اما سوال اصلی این است که هیچ صفحه ایی فراخوانی نمیشود اینطوری بگم یک صفحه وب داریم مثلاmysite.com/test.html
این صفحه دارای 10 تصویر کنار هم میباشد.
حالا هر کاربر طراح صفحه وب یا وبلاگ به صفحه ما رجوع میکند و هنگام طراحی صفحه خودش یکی از تصاویر صفحه ما را انتخاب و بر روی صفحه خودش قرار میدهد.
حالا اگر کسی صفحه کاربر را فراخوانی کند صفحه نمایش داده میشود که تصویر صفحه وب ما بر روی آن نمایش داده میشود
و به اینترتیب مقداری از پهنای باند متعلق به ما مصرف میشود
حالا من میخواهم بفهمم از کجا یا چه کسی آن عکس را در صفحه اش قرارداده است.
هیچ کد یا اسکریپتی را به کاربران نمیدهیم(مثل وبگذر که با استفاده از فراخوانی اسکریپت باز شدن صفحات را میفهمد و ثبت میکند-این مدنظر من نیست)
البته با روش us1234 فقط میتوان از آدرس بار این کنترل را داشت که مناسب کار نیست.
فکر میکنم لازم نباشد توضیح دهم به چه درد میخورد کاربردش برای من این است ولی برای دهها مورد دیگر نیز میتوان از آن استفاده کرد
اگر راهی هست کمک کنید و اگر هم باید خودم کشفش کنم که فردا برم دنبال کریستف کلمب ببینم چطور میتوانم کاشف بشوم.:متفکر:

us1234
چهارشنبه 31 تیر 1394, 10:02 صبح
پوزش بخاطر پیام خصوصی:خجالت:
منظور من کد آماده نیست:متعجب:
کار من PHP نیست اما بخاطر این بخش از کار مجبور به رجوع شده ام.در مورد شبکه و کنترل و فرایندهای دیگر اطلاعات در حد کفایت دارم.اما این مشکلی که اعلام کردم در حد سرور اختصاصی حلش کردم اما برای ایجاد آن بر روی سروری که به کرنل آن دسترسی نیست با زبان سی نمیتوانم کاری کنم که مجبور شده ام با PHP چند کار خاص را انجام بدهم و الان به اینجا رسیده ام و فکر میکنم نیاز است چند حرفه ایی این زبان کمک کنند:گریه: .حالا اگر فکر میکنید باید چرخ را دوباره اختراع کنم و بروم بنشینم مطالعه کنم که خب باشد حتما میروم.
اما سوال اصلی این است که هیچ صفحه ایی فراخوانی نمیشود اینطوری بگم یک صفحه وب داریم مثلاmysite.com/test.html
این صفحه دارای 10 تصویر کنار هم میباشد.
حالا هر کاربر طراح صفحه وب یا وبلاگ به صفحه ما رجوع میکند و هنگام طراحی صفحه خودش یکی از تصاویر صفحه ما را انتخاب و بر روی صفحه خودش قرار میدهد.
حالا اگر کسی صفحه کاربر را فراخوانی کند صفحه نمایش داده میشود که تصویر صفحه وب ما بر روی آن نمایش داده میشود
و به اینترتیب مقداری از پهنای باند متعلق به ما مصرف میشود
حالا من میخواهم بفهمم از کجا یا چه کسی آن عکس را در صفحه اش قرارداده است.
هیچ کد یا اسکریپتی را به کاربران نمیدهیم(مثل وبگذر که با استفاده از فراخوانی اسکریپت باز شدن صفحات را میفهمد و ثبت میکند-این مدنظر من نیست)
البته با روش us1234 فقط میتوان از آدرس بار این کنترل را داشت که مناسب کار نیست.
فکر میکنم لازم نباشد توضیح دهم به چه درد میخورد کاربردش برای من این است ولی برای دهها مورد دیگر نیز میتوان از آن استفاده کرد
اگر راهی هست کمک کنید و اگر هم باید خودم کشفش کنم که فردا برم دنبال کریستف کلمب ببینم چطور میتوانم کاشف بشوم.:متفکر:

داخل پ خ که فرستاده بودید جواب دادم .

یا باید وقت صرف کشف راه حل کنید یا ...

Unique
چهارشنبه 31 تیر 1394, 12:57 عصر
خلاصه صحبت شما اینه که شما یکسری عکس به صورت گالری روی سرور خودتون دارین و کاربر میتونه عکس را با استفاده از url توی سایت خودش استفاده کنه مثل picofile.com و حالا شما میخواین بدونین هر عکسی را چه کسی (از طریق ip) یا و در چه تاریخی استفاده کرده.

اگه کل موضوع همینه روش us1234 درسته ، شما باید عکس ها را با یک شناسه عددی روی سرور upload کنید و از طریق htaccess آدرس شبیه به :

http://www.domain.com/gallery/pic-43290.jpg

را به آدرس زیر rewrite کنید :

http://www.domain.com/gallery/show_pic.php?id=43290

حالا توی صفحه show_pic.php میتونیم بفهمیم درخواست از طرف چه ip و در چه زمانی اومده و اگه خواستیم اون را با header مناسب jpg به کاربر ارائه کنیم.

این هایی که توضیح دادم اصلا کار سختی نیست ، فایل show_pic.php اینطوری میشه :

$id = isset($_GET['id']) ? trim($_GET['id']) : 0;
$file_path = "/path/to/pic/".$id.".jpg";
if (file_exists($file_path)){
header("Content-type: image/jpeg");
readfile($file_path);
}else{
echo "pic not found.";
}

url rewrite هم توی htaccess. اینطوری میشه :

RewriteEngine On
RewriteRule ^gallery/pic-([0-9]+)\.jpg$ show_pic.php?id=$1 [L]

حالا دیگه چطور از این کد ها استفاده میکنین یا چه سوال دیگه ای دارین را نمیدونم.