PDA

View Full Version : مشکل در نصب برنامه دارای absolute layout

erfan_urchin
دوشنبه 29 تیر 1394, 00:20 صبح
سلام
من تازه وارد برنامه نویسی اندروید شدم و قبلا #C کار میکردم. شاید سوالم یه ذره مبتدی باشه
دوستان من وقتی توی Relative layout کنترل هایی مثل باتن یا هرچیز دیگه میزارم و بعدش یه دونه باتن رو جابجا میکنم همه باتن ها جابجا میشن. این خیلی اذیت میکنه منو و نتونستم کاری کنم برای این مشکل. البته میدونم خاصیت Relative layout همینه، به خاطر همین رفتم و به برنامم absolute layout اضافه کردم و فرم اولم رو هم همین فرم قرار دادم و خیلی راحت تونستم باتن هامو هرجا میخوام بزارم و برنامه هم بدون مشکل توی YouWave اجرا شد. اما متاسفانه اینجا مشکلی که دارم برنامه تو گوشیم نصب میشه اما اجرا نمیشه!!! اما اگه از Relative layout استفاده کنم همه چی درسته و تو گوشیم هم نصب میشه و هم اجرا میشه
حالا میخواستم بهم یه راه حل بگید یا توی Relative layout راحت بتونم باتن هامو قرار بدم و یه دفه با جابجا کردن یه باتن همه باتن های دیگه جابجا نشن، یا با همون absolute layout برناممو بتونم توی گوشیم نصب و اجرا کنم
یا بهتر سوالمو بپرسم شما خودتون وقتی توی Relative layout مثلا وقتی بخواین ماشین حساب درست کنین یا هر برنامه دیگه و توی برنامتون مثلا 15تا باتن بزارین بعد یه دفه بفهمید یه باتن رو باید جاش رو عوض کنید چیکار میکنید تا بقیه باتن ها همراه اون جابجا نشن؟؟؟؟ یا اگه بجای Relative layout از absolute layout استفاده میکنید میتونید توی گوشیتون نصب اجرا بکنیدش؟؟؟
واقعا ممنون میشم کمک کنید. خیلی لازم دارم

erfan_urchin
سه شنبه 30 تیر 1394, 16:42 عصر
دوستان کسی نیست کمک کنه؟

erfan_urchin
جمعه 02 مرداد 1394, 13:25 عصر
دوستان خواهشا یکی کمک کنه :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه:

shahin bahari
جمعه 02 مرداد 1394, 20:03 عصر
absolute layout کلا Deprecate شده و خیلی وقته که کاربردی نداره. دلیلشم این بود که تو سایز های مختلف صفحه نمی تونست تطبیق بده خودشو!
داخل هر Layout میشه layout دیگه تعریف کرد و با دونستن طرح کلی روی کاغذ راحت میشه اون رو نوشت.

erfan_urchin
شنبه 03 مرداد 1394, 16:10 عصر
absolute layout کلا Deprecate شده و خیلی وقته که کاربردی نداره. دلیلشم این بود که تو سایز های مختلف صفحه نمی تونست تطبیق بده خودشو!
داخل هر Layout میشه layout دیگه تعریف کرد و با دونستن طرح کلی روی کاغذ راحت میشه اون رو نوشت.
حرف شما درست
ولی سوال من اینه که شما خودت وقتی یه برنامه مینویسی که مثلا توی یه layout شما 6 تا باتن داری با 3 تا image view بعد یه دفه یادت میفته باید یه دونه از باتن ها رو ببری بالاتر تا یه مقدار جا باز بشه بعد تو اون جایی که باز شده مثلا text view بزاری. این جور موقع ها چیکار میکنی؟؟
من وقتی یه همچین اتفاقی برام پیش میاد و میخوام یه دونه از باتن ها رو ببرم بالاتر بقیه باتن ها هم باهاش میاد بالا!!! و کل layout به هم میریزه
میخوام بدونم اینجور موقع ها چیکار کنم؟؟؟
واقعا ممنون میشم بتونی کمکم کنی، خیلی ذهنم رو درگیر کرده

shahin bahari
شنبه 03 مرداد 1394, 20:49 عصر
اگه لازم باشه که یه دکمه رو بالاتر ببرم : اگه جای نسبیش تغییر نخواد بکنه (فرضا باز هم پایین یه تکست قرار داشته باشه) میام مارجین رو کم می کنم. اگر هم قرار باشه جاش کلا تغییر کنه میام برای رابطه ی که با بقیه داره (مثلا پایین یه عنصر دیگه و یا سمت چپش) ID اون عنصر رو میدم. در کل یه کم بالا پایین رو با مارجین دادن میشه تغییر داد.
اگر لازم باشه وسط طرح یه تکست اضافه کنم: تکست رو سر جایی که باید باشه قرار میدم. برای تمام عنصر هایی که با عنصرقبلی تکست ویو رابطه داشتن , ID تکست ویو رو میدم. در کل این هم با تغییر چند تا ID انجام میشه.
فکر می کنم مشکل شما این هست که با درگ اند دراپ میخواید Layout رو پیاده کنید که معمولا نمیشه نتیجه خوبی گرفت ازش برای کار هایی که یه خورده تو در تو هستن. خود من همیشه مستقیم میرم سراغ xml .نکته بعدی هم اینکه اگه طرح رو درست پیاده کنید و از Layout ها به جا استفاده کنید تغییرات کوچیک خیلی ساده و با تغییر چند تا پارامتر انجام میشه! مگه اینکه بخواید کلا طرح رو یه تغییر کلی بدید. طراحی درست Layout تاثیر زیادی توی کیفیت برنامه داره. اول اینکه عملکرد مطلوبش روی سایز های مختلف صفحه و بعدی اینکه سرعت برنامه رو بالاتر میبره! توی SDK ابزاری برای این کار هست که ببنید هر ویدجت چقدر زمان برای رسمش نیاز داره و بهتون میگه کدوم ویدجت ها باعث کندی میشه. (بحث خیلی مفصلی داره وهدفم از گفتنش این بود که سطحی از طراحی Layout عبور نکنید)