PDA

View Full Version : نشان دادن فیلد String در bChart

nasr
سه شنبه 30 دی 1382, 06:12 صبح
سلام
چگونه می شه یک فیلد از نوع String را در DbChart نشان داد
البته وقتی بانک توی اکسس باشه و از Ado استفاده کنیم چون که توی Bde این کار خیلی راحته ولی توی Ado تا حالا که برای من غیر ممکن بوده
می خواهم مثلا اسم دانش آموز را با نمرات آنها نشان بدهد ولی اصلا فیلدهای String را توی تنظیمات Database نمودار نشان نمی دهد
با تشکر

nasr
چهارشنبه 01 بهمن 1382, 06:39 صبح
لطفا جواب بدید

JavanSoft
پنج شنبه 02 بهمن 1382, 00:31 صبح
من متوجه نشدم منظورتان این است که نمرات دانش آموزان را برحسب نام انها ترسیم کند؟

nasr
جمعه 03 بهمن 1382, 02:47 صبح
نه دوست عزیز ببین مشکل من این است که اصلا در تنظیمات چارت در قسمت Database آن هیچ فیلدی از نوع String را نشان نمی دهد
در این مثال هم می خواهم Label هر ستون از نمودار اسم دانش آموز باشد
این مثال در BDE خیلی ساده است اما در ADO تا الان که غیر ممکن بوده تا بعد ...
با تشکر

nasr
شنبه 04 بهمن 1382, 06:32 صبح
لطفا جواب بدید

said ali
یک شنبه 05 بهمن 1382, 09:29 صبح
با سلام
اگه اشتباه نکنم شما اگر میخواهید نمرات دانش آموز خاصی رو نمایش بدید کافی title در dbchart برابر فیلد نام اون دانش آموز بکنید و اگر میخواهید نمرات دانش آموزان رو در درس خاصی نمایش بدید اون نام درس رو برابر تایتل کنید و برای نام گزاری ستونها تو قسمت series باید تایتل اون رو برابر اون فیلد خاص کنید (اگه اشتباه نکنم چون خیلی وقت باهاش کار نکردم)و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد فکر کنم تو مثالهایی که اقای وکیلی تو سایت خودشون گزاشتن یه همچین مثالی باشه یه سری بزنی ضرر نمیکنی.

nasr
یک شنبه 05 بهمن 1382, 16:18 عصر
اقا من وقتی یک Query با Ado می نویسم اصلا فیلد String را نشان نمیدهد تا من ایکارهایی که شما فرمودید را انجام بدهم
با تشکر

nasr
یک شنبه 05 بهمن 1382, 16:22 عصر
ببخشید من این مثالها را چگونه می تونم پیدا کنم

said ali
دوشنبه 06 بهمن 1382, 11:41 صبح
با سلام
اون مشکلی که داری مربوط به نوع Query که میگیری که احتمالا اشتباه میگیری اصلا ببین فیلد رو تو یه DBEdit نشون میده بعد برو سراغ DBChart بعد هم ابتدا چارت رو به یه بانک کامل وصل کن و پس از اونکه برنامه رو تست کردی با یه تغییر نام دیتاسورس چارت به دیتاسورس Query راحت ادامه بده. اون مثالها هم تو سایت خود اقای وکیلی عزیز .کافی تو AdressBar اینترنت اکپلورر بنویسی http://www.javan-soft.com بعد هم با یه اینتر و یه جستجو تو سایت اونها رو پیدا میکنی.
با امید موفقیت :)

nasr
سه شنبه 07 بهمن 1382, 18:43 عصر
آقا مشکل من مثل اینکه قابل حل نیست به همین دلیل فایل اکسس و فایل دلفی اون را آماده کرده ام که می فرستم شاید یک مسلمون پیدا بشه من را راهنمایی کنه
با تشکر از همه دوستان

nasr
پنج شنبه 09 بهمن 1382, 18:09 عصر
آقا لطفا جواب بدید